Skocz do zawartości

serdecznie prosze o pomoc i informacje!


pawelYZF

Rekomendowane odpowiedzi

na samym poczatku witam wszystkich serdecznie!prosze was o pomoc otoz nasza historia wyglada tak.jestem obywatelem pl/usa urodzilem sie w usa ale dorastalem w pl skonczylem szkole i poznale dziewczyne z ta dziewczyna wyjechalem do usa ona na wizie turystycznej niestety przesiedziala ja niecaly rok czasu.po czym wrocilismy do pl niestety.i teraz oto jest pytanie.wzielismy ze soba w tamtym tyg slub i otoz czy moge skladac aplikacje wszystkie z polskiej strony?czy jesli niemogo moze to robic moj ojciec ktory jest tam od lat?ja niemam tam zadnych rozliczen poniewaz wychowalem sie w pl a tam bylem zaledwie rok z czego 6miesiecy pracowalem na czarno.jak dlugo moja dziewczyna niemoze jechac do stanow?jak dlugo ciagna sie takie sprawy?jakie sa szanse ma wyjazd?czy po okreslonym czasie kary dostanie wtedy vize i pozwolenie na wyjazd?strasznie sie nam w pl nie uklada a sam jak wiadomo ciezko jest mi jechac.jakie tego moga byc koszty?bardzo serdecznie prosze was o pomoc poniewaz przeraza mnie wizja tych wszystkich aplikacji biurokracji itp poprostu boje sie ze bede musial jechac tam samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Skoro mieszkasz w Polsce to mozesz skladac dokumenty w warszawie

czytaj tu:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._relatives.html

skoro nigdy nie pracowales w USA to bedziecie potrzebowali co-sponsora do gwarancjii finansowych, np ojciec

nie wiem jak jakto jest dokladnie z ta przesiedziana wiza

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, ze nie bedzie wiekszych problemow... w Warszawie moga sie czepic twojej zony, ze przesiedziala czas pobytu w USA... ale najwazniejsze: To Ty jestes obywatelem USA a ona twoja zona - nikt nie moze zabronic ci wyjazdu do swojego kraju (USA) z twoja zona... wydaje mi sie, ze skoro jestescie juz po slubie to musisz zlozyc dokumenty o GC dla twojej malzonki - poniewaz jestes obywatelem USA wszystko powinno pojsc szybko...

Najlepszym rozwiazaniem bedzie abys osobiscie zadzwonil lub najlepiej pojechal do ambasady i dowiedzial sie wszystkiego... i pamietaj - jestes obywatelem USA - to twoja ambasada. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeli kiedys byl tutaj taki post o podobnym przypadku ze jeden chlopak mial zone z obywatelstwem i nic jemu to nie dalo poniewaz nie mogl zniesc zakazu wjazdu wiec ja bym byl ostrozny z takim pisaniem ze jak jestes obywatelem to masz wszystko wyjasnione i ulatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim serdecznie.wiec niechodzi tu oto czy ja teraz puszcza poniewaz w to oboje nie wiezymy niemamy takich srodkow aby placic adwokatom,wiec jak wiadomo bedzie ciezko i niema co mazyc o przed terminowym puszczeniu jej do usa.Tylko mam pytanie czy jak minie te 3lata zostalo jeszcze 2.czy po tym czasie bedzie rowniez archiwum X czy dostanie wize badz nie,czy to ze jest moja zona po tym okresie jakos zagwarantuje jej tam wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...