Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na wizę narzeczeńską?


emi82

Rekomendowane odpowiedzi

witam, probowalam sie wczoraj powymadrzac,ale po drodze padl internet:/ wiec dzis skrotowo; nie dziwie sie,ze macie spiecia przez net- generalnie to frustrujace jest "gadac na czas"- no bo czy ja zawsze musze miec cos fajnego do powiedzenia o 5;30 rano tylko dlatego,ze to jedyny czas w ciagu dnia,kiedy sie widzimy? a z konkretniejszych spraw - wiesz co ,mysle,ze mozesz skladac na turystyczna - ale w podaniu zaznacz (jesli juz tak jest) - ze jest na ciebie aplikacja zlozona; wtedy mina cie jakies glupie niespodzianki na lotnisku w chicago czy gdzies indziej - no bo jak, we wniosku jest ze nie skladaliscie aplikacji a w komputerze - ze jakas taka "emi" jednak widnieje; a tak - to konsul dajac ci turystyczna, wie co robi - bo nie zatailas, ze sie starasz o narzeczenska, a przy okazji - masz szkole na glowie, a szkola to dla nich dobry hamulec - generalnie chyba studenci nie maja wiekszych problemow z uzyskaniem turystycznej? pogubilam sie we wlasnych dywagacjach - generalnie skladaj na turystyczna, a co ci szkodzi? jak ci odmowia, to trudno, a jak przyznaja- to spedzisz fajne wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Boze dziewuchy! Kocham Was! Alleluja! Istnieja na swiecie osoby o podobnych problemach :)

Ja i moj Paul jestesmy na etapie rozwazan. tak jak i Wy, nie mozemy juz wytrzymac, wiec myslelismy zeby zakombinowac z turystyczna i potem sie hajtnac - wiecie moze jak wyglada proces otrzymywania pozwolenia na prace przy przyjeciu tej obcji ??? i ile to trwa?

Inna mozliwoscia jest szukanie pracy i sponsora. Moje CV jest na wszystkich mozliwych job websearchach, aplikuje tez, ale jakos nikt nie chce mi dac pracy jako inzynier ani nawet jako kreslarz. No i czemu się dziwic ? zatrudnilybyscie kogos z Azerbejdżanu nie widzac go i jeszcze zapłaciły mu za wize? ;) Znacie moze kogos kto tak zrobil, a moze wiecie na ile przyznawana jest ta wiza?

No i narzeczenska... dzisiaj mu o tym forum napisalam. czuje ze sie na to obcje zdecydujemy, a wtedy zbombarduje Was pyatniami ;)

Dobrze Was rozumie, nie jest to latwa milosc. My czatujemy, jakos tak sie mniej stresuje, bo w kazdej chwili moge miec prawo na brak czegos do powiedzenia, jak Ty Daga o 8 i 17 :lol: Albo te jego chwilowe telefony na komorke. Pyta mnie 'co slychac' a ja tylko slyzse tyk tyk tyk i czuje jedene wielki stres. Bo ja chce po prostu rzucuc sie mu w ramiona i powiedziec ze nie moge juz dluzej czekac! Aha, no i mamy jeszcze jeden patent : puszczamy sobie sygnaly. on po wstaniu, ja przed zasnieciem i kilka razy jeszcze jak mamy gorsze dni. To troche glupie, ale tym samym wiem ze jestem pierwsza mysla po jego przebudzeniu i jakos latwiej mi sie z tym zyje. A romowy tylko rozbudzaja tesknote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja - narzeczenska to nie emigracyjna,ale jest jako taka wlasnie traktowana - stad np. ja bede musiala jechac do ambasady w Wawie a nie "swojego" konsulatu w Krakowie - przepraszam,jesli mnoze watpliwosci,ale wychodze z zalozenia,ze lepiej przygotowac sie na mniej korzystny wariant i potem milo sie zdziwic niz odwrotnie; jesli chodzi o turystyczna - nie pamietam,gdzie to znalazlam, to byl artykul jakiejs prawniczki a propos zasady "30/60" - czyli brania slubu tuz po przyjezdzie; generalnie dobrze jest odczekac te dwa miesiace; pozwolenia na prace na turystycznej nie dostaniecie,ale mozna doczytac na jakich zasadach mozna zmienic wize nieimigracyjna na pracownicza na przyklad i czy w ogole mozna? mozna poczytac na ten temat:

http://www.uscis.gov/files/article/c2_english.pdf

a tak poza tym - to mamy weekend:)

pozdrawiam

daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo podobnie do wizy narzeczenskiej...

2 pytania:

- zmieniam status wizy z turystycznej na pracownicza - moge to zrobic bez slubu, prawda? Czy w gre wchodzi tu sponsoring mojego pracodawcy?

- i najwazniejsze: czemu w takim razie tego nie zrobilyscie, przeciez dzieki temu mozecie szybciej z NIMI byc!

DZIEKI!

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzieki za odpowiedz. Ale glownie chodzi mi o odpowiedz na pytanie:

- po jakim czasie moge dostac pozwolenie na prace po slubie z Amerykaninem na wizie turystycznej ?

Sam ślub do niczego nie upoważnia, musi być złozona petycja i papiery o Adjustment of Status oraz podanie o pozwolenie na pracę. Na pozwolenie na pracę czeka się do 90 dni, z reguły trwa to szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zmieniam status wizy z turystycznej na pracownicza - moge to zrobic bez slubu, prawda? Czy w gre wchodzi tu sponsoring mojego pracodawcy?

Nie. Sponsorowanie przez pracodawcę a wiza pracownicza to dwie różne sprawy.

- i najwaznijesze: czemu w takim razie tgeo nie zrobilyscie, przeciez dzieki temu mozecie szybciej z NIMI byc!

Bo czasami nie chodzi tylko o to by być z kimś jak najszybciej. Trzeba to robić z głową by USCIS nie podejrzewało że wykorzystaliśmy wizę nieimigracyjną do celów imigracyjnych - to jest poważne przestępstwo imigracyjne z poważnymi konsekwencjami, z zakazem ubiegania się o GC do końca życia włącznie.

Poza tym nie każdy może się starać o wizę pracowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sponsorowanie przez pracodawcę a wiza pracownicza to dwie różne sprawy.

Bo czasami nie chodzi tylko o to by być z kimś jak najszybciej. Trzeba to robić z głową by USCIS nie podejrzewało że wykorzystaliśmy wizę nieimigracyjną do celów imigracyjnych - to jest poważne przestępstwo imigracyjne z poważnymi konsekwencjami, z zakazem ubiegania się o GC do końca życia włącznie.

Poza tym nie każdy może się starać o wizę pracowniczą.

bardzo dziekuje Ci za odpowiedz.

Wiesz, zalozylam nowy post na Forum w ktorym chce uporzadkowac te sprawy. Czy mozesz mi prosze wytlumaczyc na czym polega roznica miedzy sponsorowaniem przez pracodawcę a wiza pracownicza? Najlepiej w forum 'Wyjazd do USA do narzeczonego', prosze. Baaaaardzo dziekuje

pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...