Skocz do zawartości

Jak Sie Rozliczyc Z Podatkow?


lolek

Rekomendowane odpowiedzi

lolek dziwie Ci sie, ze zamiast posluchac tego, co mowiono ci przed wyjazdem na w&t w firmie, z ktorej jechalas to stwierdzilas, ze zrobisz jak Ci jest wygodnie, bo nie uwierze, ze nie mialas orientation, na ktorym powiedziano, ze placenie podatkow to podstawa i jak sie nalezy do tego zabrac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek, idz do Pani, ktora jest CPA i ona powie ci to samo co ludzie tutaj. Popros o konketny przespis prawny, ktory mowi, ze na w&t nie placi sie podatkow. Sama z ciekawosci skontaktowalam sie z moim kolega, ktory jest naprawde dobrym i z wieloletnim doswiadczeniem tax attorney w NYC i mowi, ze niestety osoby na work and travel tez placa podatki.

Osoby na wymianie to osoby na J-1, ktore sa tu np. w stopniu profesora uniwersyteckiego badz zajmuja sie badaniami, to nie osoby na J-1 work&travel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lola ja tylko potwierdze to co wszyscy mowili. Nie ma czegos takiego, ze nie placisz podatki. Na Twoim miejscu postaralabym sie to jak najszybciej wyprostowac.

Zaraz jak na samym poczatku przyjechalam to maz jedna z pierwszych rzeczy jakich mi powiedzialm maz o Stanach, ze z Urzedem podatkowym nie ma zartow. Zawsze sie rozliczac! Chcesz pozniej sie rozliczyc to mozesz wypelnic wniosek by nie miec zadnych konsekwencji.

Jemu sie raz przytrafila przygoda i sprawdzali mu wszystko, wlaczanie z kazdym kwitkiem za przyslowiowe kilkadziesiat centoww :)

NIkt Ci tu zle nie radzi wiec lepiej wydac na doradce podatkowego teraz kilkaset dolarow by to wszystko wyprostowac niz miec problemy z uzyskaniem Zielonej Karty....

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec pani z urzedu podatkowego ( State of Rhode Island Division of Taxation) moze sie mylic? to co ona tam robi? dziwne to wszystko jest.

czyli mowicie, ze musze zlozyc zeznania za wszystkie lata..2003 i 2004 odpada, bo juz po czasie i co teraz? czy moze ktos mi poradzic?

skoro nie ma zartow a ja sie staram o zielona karte wiec co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec pani z urzedu podatkowego ( State of Rhode Island Division of Taxation) moze sie mylic? to co ona tam robi? dziwne to wszystko jest.

czyli mowicie, ze musze zlozyc zeznania za wszystkie lata..2003 i 2004 odpada, bo juz po czasie i co teraz? czy moze ktos mi poradzic?

skoro nie ma zartow a ja sie staram o zielona karte wiec co mam zrobic?

Ta Pani udzielia ci generalnej informacji, ona nie odpowiada za to, ze Ty sie nie rozliczylas. Czy ta akurat Pani wiedziala, ze istnieje kilka rodzajow wizy J-1 - tego nie wiemy. Jesli ta Pani powiedziala Ci, ze nie musisz placic podatkow to zeby miec 100% pewnoci idz do urzedu i popros aby podpisala Ci kartke, ze Ty w Twojej sytuacji jestes zwolniona z podatkow - jesli beda problemy z IRS wtedy bedziesz miala podkladke.

Nawiasem mowiac ilez to Pan i Panow z USCIS sie myli ... :)

Nie wiemy co masz zrobic, bo nie widzimy Twoich dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...