Skocz do zawartości

Ile To Moze Kosztowac?


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco. Przyjechalam tu na wizie turystycznej w 2006 roku. Nie wrocilam w czasie czyli poprostu zostalam nielegalnie. Niedawno wyszlam za maz, jestem w ciazy a moj maz jest amerykaninem. Takze jak chodzi o wypelnienie papierow po angielsku nie ma z tym zadnego problemu. Nie mialam zandych konfliktow z prawem badz jakichkolwiek problemow. Tylko pracowalam nielegalnie.Chcialam sie zwrocic z ta sprawa do jakiegos prawnika tu w Chicago poniewaz sama nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac. Z tego co slysze wiekszosc ludzi zalatwia te sprawy poprzez prawnikow. A w sumie nikt tu nikogo dobrego nie poleca hyh sama juz nie wiem sie w tym wszystkim pogubilam. Po czym moge poznac ze prawnik nie chce tylko wyludzic odemnie pieniedzy? I ze jest w miare uczciwy. Czy zaczac to zalatwiac na wlasna reke... jejku najwyzej popytam jeszcze tu po ludziach w chicago co mi powiedza bo stracic kase to nie filozofia ;) Dziekuje za cenne informacje od Pani Kariny jestem bardzo wdzieczna bo bylam juz prawie na 100% pewna ;)

O o :) i jeszcze zapomnialam bo jak sie dowiadywalam od prawnika to bede potrzebowac badania lekarskie i szczepienia. Wiec ja nie moge przyjmowac tabletki przeciwbolowej a co dopiero sie szczepic?! To nie wiem czy musze czekac az urodze i dopiero sie starac o GC lol? Ale nie wydaje mi sie to zbytnio wiarygodne a moze to jakas sciema z tymi szczepieniami? Czy to obejmuje wszystkich nawet kobiety w ciazy? Dziekuje za jakakolwiek cenna dla mnie informacje :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym mozna poznac czy ktos jest dobry to moze poczytaj posty Kariny i czasami same odpowiedzi prawnika Ci duzo powiedza ,co do badan to jesli beda potrzebne szczepionki to je bedziesz musiala zrobic a jak nie zrobisz to bedziesz musiala poczekac do urodzenia dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, posty Kariny bardzo mi pomogly!

dzieki temu w pore spostrzeglam, ze prawnik mojego chlopaka gada bzdury!!!! i pewnie zaoszczedzilismy i czas, i pieniadze!

Cale to forum jest bardzo rzeczowe i madre rzeczy ludzie pisza!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco. Przyjechalam tu na wizie turystycznej w 2006 roku. Nie wrocilam w czasie czyli poprostu zostalam nielegalnie. Niedawno wyszlam za maz, jestem w ciazy a moj maz jest amerykaninem. Takze jak chodzi o wypelnienie papierow po angielsku nie ma z tym zadnego problemu.

PROBLEM JEST W TYM, ZE SAMO WPISANIE TEGO CO TY MYSLISZ, ZE JEST DOBRE, NIE JEST ZAWSZE DOBRZE WIDZIANE PRZEZ URZEDNIKA. SA PEWNE REGULY, ZE ODPOWIADA SIE TAK CZY INACZEJ. PODAM CI PRZYKLAD: WIELE OSOB, KTORE PRZESIEDZIALY WIZE WPISUJA SWOJ STATUS JAKO "ILLEGAL" BADZ "VISITOR" A TO JEST BLEDEM. "ILLEGAL" TO OSOBA, KTORA PRZYJECHALA TU NIELEGALNIE I NIE MA TO NIC WSPOLNEGO Z OSOBA, KTORA PRZYJACHALA LEGALNIE ALE PRZESIEDZIALA WIZE. I KTOS MI POWIE, ZE NO JAK TO TAK - JESTEM TERAZ NIELEGALNIE WIEC TAK WPISALAM. TYMCZASEM TAKI WPIS MOZE DOPROWADZIC DO DUZEGO BALAGANU.

JESLI JESES W CIAZY TO NIESTETY TWOJA SPRAWA JUZ JEST INNA NIZ WSZYSTKIE, BO BEDA PATRZEC NA DOCHOD MEZA I NA TO CZY MASZ UBEZPIECZENIE CZY BEDZIESZ KORZYSTAC Z POMOCY PANSTWA (CO JEST NIESTETY CZESTO ZLE WIDZIANE). OFICER NIE MUSI PYTAC CIE CZY MASZ UBEZPIECZENIE, ON PO PROSTU PATZRY NA ZAROBKI I NA TO CZY W PRZYSZLOSCI NIE STANIESZ SIE UCIAZENIEM DLA PANSTWA.

Nie mialam zandych konfliktow z prawem badz jakichkolwiek problemow. Tylko pracowalam nielegalnie.

JAKBY NIE PATRZYL NIELEGANA PRACA JEST KONFLIKTEM Z PRAWEM, CHOC W TYM WYPADKU PRZEBACZANYM :)

Chcialam sie zwrocic z ta sprawa do jakiegos prawnika tu w Chicago poniewaz sama nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac.

NAPISALAM CI JUZ KIEDYS, ZE NIE MUSISZ MIEC PRAWNIKA Z CHICAGO. MOZESZ WZIAC PRAWNIKA NAWET Z ALASKI, BYLE DOBRZE ZROBIL CI DOKUMENTY, BO O TO SIE CALA SPRAWA ROZBIJA. PRAWNIK PODCZAS INTERVIEW JEST ZBEDNY JESLI MASZ NA SUMIENIU TYLKO CO TO NAPISALAS.

Z tego co slysze wiekszosc ludzi zalatwia te sprawy poprzez prawnikow.

LUDZIE CHCA MIEC PEWNOSC, ZE DOKUMENTY SA ZROBIONE TAK JAK MAJA BYC. ALE WIEKSZOSC Z TYCH OSOB NIE BIERZE PRAWNIKA NA INTERVIEW, BO TO NIEPOTRZEBNY WYDATEK.

A w sumie nikt tu nikogo dobrego nie poleca hyh sama juz nie wiem sie w tym wszystkim pogubilam.

NIE MOZNA ZROBIC LISTY TYPU PANI ADWOKAT KOWALSKA JEST SUPER, A PAN NOWAK TO JEST NIE DO KONCA SUPER ;) LUDZIE, KTORZY PRZESZLI PRZEZ CALY PROCES MOGA CI POWIEDZIEC, ZE KTOS JEST UCZCIWY BADZ MNIEJ UCZCIWY, DOBRY BADZ MNIEJ DOBRY. NIE MOZESZ SLUCHAC KOGO POPADNIE, BO BYL TUTAJ NAWET GDZIES POST KIEDY DZIEWCZYNA PISALA JAK TO JEJ JAKAS OSOBA POWIEDZIALA, ZE IMMIGRATION KAZDEMU PRZEDLUZA WIZY I JESZCZE WYSYLA LISTY ZYCZAC MILEGO POBYTU...

Po czym moge poznac ze prawnik nie chce tylko wyludzic odemnie pieniedzy? I ze jest w miare uczciwy.

PO TYM, ZE KTOS JUZ ROBIL U NIEGO SPRAWE. NIE SUGERUJ SIE, ZE ADWOKAT NAPISAL ILES TAM ARTYKULOW. WIEKSZOSC TAKICH ADWOKATOW MA KLIENTOW DALEKO GDZIES I WSZYSTKO ROBIA SEKRETARKI A ADWOKAT NIE WIE NAWET CO SIE DZIEJE W TWOJEJ SPRAWIE. MIALAM KLIENTA, KTORY OZENIL SIE Z AMERYKANKA I ADWOKAT (ZNANY W NYC) NIE WYSLAL DOKUMENTOW PRZEZ 8 MIEISECY. I NAPISAL LIST KLIENTOWI, ZE JEMU JEST PRZYKRO, ALE ON MA TYLE SPRAW NA GLOWIE, A BYL PEWIEN, ZE DOKUMENTY WYSLALA SEKRETARKA (DOKUMENTY NAWET NIE BYLY WYPLENIONE...). DOBRY ADWOKAT MA DLA CIEBIE CZAS, ODPOWIE NA KAZDE PYTANIE I DORADZI CI CO MASZ ZROBIC. CIEZKO ZNALEZC KOGOS TAKIEGO, BO - WITAMY W AMERYCE - WIEKSZOSC JEST NASTWIONA NA PIENIADZE I TYLE. A JAK COS NIE WYJDZIE TO BEDZIEMY PISAC APPEAL ZA JEDYNE $2,000.

Czy zaczac to zalatwiac na wlasna reke... jejku najwyzej popytam jeszcze tu po ludziach w chicago co mi powiedza bo stracic kase to nie filozofia :(

POPYTAJ LUDZI, KTORZY PRZEZ TO PRZESZLI. A NIE LUDZI NA ZASADZIE: "NO WIESZ... JAK JA BYM BYLA W TWOJEJ SYTUACJI TO BYM CHBA WZIELA PANA XYZ ALBO PANIA ABC BO KAZDY MOWI ZE ONI SA DOBRZY".

"KAZDY" MOZE MOWIC CO CHCE, ALE TO JEST TWOJA SPRAWA I TWOJE PROBLEMY JAK TO ZALATWIC. JESLI COS BEDZIE NIE TAK TO TY BEDZIESZ ODPOWIADAC A NIE "KAZDY".

Dziekuje za cenne informacje od Pani Kariny jestem bardzo wdzieczna bo bylam juz prawie na 100% pewna :(

PROSZE BARDZO, TAKI MOJ ZAWOD. A ZA PRACE CHARYTATYWNA TO MOZE MI BOG KIEDYS WYNAGRODZI. ;))

O o ;) i jeszcze zapomnialam bo jak sie dowiadywalam od prawnika to bede potrzebowac badania lekarskie i szczepienia. Wiec ja nie moge przyjmowac tabletki przeciwbolowej a co dopiero sie szczepic?! To nie wiem czy musze czekac az urodze i dopiero sie starac o GC lol? Ale nie wydaje mi sie to zbytnio wiarygodne a moze to jakas sciema z tymi szczepieniami? Czy to obejmuje wszystkich nawet kobiety w ciazy?

TO TRZEBA PRZEMYSLEC Z ADWOKATEM, BO MOZE BYC TAK, ZE W OGOLE LEPIEJ CZEKAC NA SKLADANIE DOKUMENTOW AZ URODZI SIE DZIECKO. TRZEBA BY ZNAC WIECEJ SZCZEGOLOW DOT. TWOJEJ CIAZY ABY CI COS DORADZIC (CZYLI NP. CZY NIE WOLNO CI ZADNYCH SZCZEPIONEDK PRZYJMOWAC CZY TYLKO KONKRETNYCH RODZAJOW).

Dziekuje za jakakolwiek cenna dla mnie informacje :)

PROSZE UPRZEJMIE, GDZIE MAM WYSLAC RACHUNEK? LOL

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co do badan imigracyjnych, szczepionek i ciazy.

W czasie ciazy nie mozna przyjmowac tzw. zywych szczepionek i moze to byc uwzglednione na karcie szczepien imigracyjnych jako tzw. "waiver".

Tzn,ze w danej chwili nie kwalifikujesz sie do danej szczepionki, ale cale badania beda zatwierdzone.

Nie mam pewnosci czy potem jest wymagane uzupelnienie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...