Skocz do zawartości

Ile To Moze Kosztowac?


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

A mianowice wyszlam za maz za obywatela stanow zjednoczonych i wiadomo jak najszybciej chcialabym zaczac starania o GC.

Czy ktos sie orientuje ile trzeba miec pieniedzy zeby rozpoczac sprawe o zielona karte? Szczerze mowiac dzwonilam dzisiaj do biura jednego prawnika ale nie zbyt chetnie chca cokolwiek powiedziec. Ja rozumiem, ze trzeba sie umowic na spotkanie itd. Wiadomo, ze nie oczekuje dokladnosci co do dolara, ale tak okolo. Dlatego tez moze ktos z Was tutaj zalatwial cos takiego i wie ile powinnam miec w kieszeni :) Z gory dziekuje za cenne informacje.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile moze wyniesc miej wiecej ?

zalezy - ale dobry prawnik wezmie okolo $1,500 i wiecej. Samo wypelnienie formy I-485 przy sponsorowaniu pracowniczym kosztuje w granicach $1,000. Tutaj masz duzo wiecej dokumentow i kosztuje to drozej. Poza tym kazda sprawa jest inna i prawnik powinien zajrzec w dokumenty, powiedziec Ci gdzie ma watpliwosci - tu trzeba np. zwrocic uwage na zarobki osoby sponsorujacej (mialam taka sytuacje ostatnio gdzie maz sponsorowal zone i niby wszystko bylo dobrze, bo on zarabial ponad $27,000 tyle tylko, ze mial 4 dependents i dostali RFE), czego mozna spodziewac sie na interview, na co zwrocic uwage itd. Malo kto chce tylko wypelnic dokumenty - zwykle adwokat chce prowadzic cala sprawe i wtedy koszt jest nawet do $4,500. Jesli zrobi ci to znajomy prawnik wtedy oczywiscie cena bedzie nizsza. Musisz jeszcze doliczyc oplaty dla USCIS. Czesto adwokat bierze tez osobna oplate za konsultacje. Nie sugeruj sie cena - jesli ktos powie ci, ze zrobi to za $500 to jest bajka. Jest sporo dokumentow, trzeba wszystko poskladac, uzupelnic itd. Prawnikowi nie oplaciloby sie brac takiej sprawy za $500 (tzn. jak nie ma duzo pracy to pewnie by wzial, ale dobry adwokat ma zawsze klientow). Znam sprawy gdzie adwokat bral sprawy o H1B za $1,200 tyle tylko, ze 'zapomnial' powiedziec klientowi, ze jego zawod i tak nie podlega pod kategorie 'specialty occupation' wiec sprawa byla denied tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi :) dzisiaj dzwoniac do biura prawniczego dowiedzialam sie tak jak ktos tutaj pisal 1,500 za prawnika 1,100 do uscis $350 za cos tam , $270 za cos innego w kazdym razie reasumujac ponad 3 tys. No coz mowi sie trudno :) A mam jeszcze takie pytanie czy moze moglby ktos polecic jakiegos sprawdzonego prawnika?Troche szperalam po necie i jest taka pani Agata Gostynska -Frakt najbardziej tutaj znana ale chyba kinda expensive. W sumie z drugiej strony moze lepiej zaplacic troche wiecej a miec wszystko zrobione tak jak byc powinno. Hyh nie wiem jesli ktokolwiek moglby mi kogos polecic bylabym bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak jak "sly6", jeśli nic nie masz na sumieniu, nie przesiedziałaś wizy, to nie jest absolutnie potrzebny ci prawnik. Zapłacisz tylko tyle, ile wymaga USCIS, plus opłaty pocztowe. To wszystko, ani centa wiecej. Dokumenty do wypełnienia sa proste, są zrozumiałe instrukcje i każda osoba znająca średnio angielski poradzi sobie z tym. Więc daj sobie spokój z prawnikami, chyba że jest coś co wymaga naprawdę jego pomocy (tzn. jeśli masz jakies grzeszki na sumieniu).

W NY, w agencjach które zajmują sie wypełnianiem dokumentów ceny są od 300$ do 1000$ (nie są to żadni prawnicy, tylko agencje zajmujace sie wypełnianiem różnych form, co osobiście uważam jest wielka przesadą i żerowaniem na "ziomkach" nie znajacych języka i zagubionych na obcej ziemi).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi :) dzisiaj dzwoniac do biura prawniczego dowiedzialam sie tak jak ktos tutaj pisal 1,500 za prawnika 1,100 do uscis $350 za cos tam , $270 za cos innego w kazdym razie reasumujac ponad 3 tys. No coz mowi sie trudno :) A mam jeszcze takie pytanie czy moze moglby ktos polecic jakiegos sprawdzonego prawnika?Troche szperalam po necie i jest taka pani Agata Gostynska -Frakt najbardziej tutaj znana ale chyba kinda expensive. W sumie z drugiej strony moze lepiej zaplacic troche wiecej a miec wszystko zrobione tak jak byc powinno. Hyh nie wiem jesli ktokolwiek moglby mi kogos polecic bylabym bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam :)

Jest (a przynajmniej bylo) tu kilka osob, ktorym sprawy prowadzila pani Gostynska. Ona jest bardzo droga i wiele spraw zakonczylo sie niepomyslnie. Lepiej wez kogos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...