Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 17 lat i uczęszczam do LO o profilu policyjna-prawnym.Od jakiegoś czasu dość poważnie rozważam prace w USA.Czytałem naprawde wiele na temat wszelkich wiz , lecz nadal mam jedno (może nawet więcej) pytanie. Wujek mojego przyjaciela ma własną firme budowlaną w stanach i poszukuje rąk do pracy (nie może znaleźć pracowników na terenie stanów,kolokwialnie mówiąc nie ma rąk do pracy). Czy istnieje możliwość otrzymana w takim przypadku wizy pracowniczej na zasadzie tzw.Sponsoringu ? Czy mógłby on zasponsorować aż 2 osoby ? Czy kiedy własną firmę posiada krewny bądź znajomy takie sprawy załatwia się szybciej ? Oraz ostatnie pytanie: czy po przepracowaniu na takiej wizie w stanach kilku lat można starać sie o GC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od takiej strony:

http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/temporary-nonimmigrant-workers

NIe ma znaczenia czy masz kogos tam bliskiego lecz jakiego dobrego prawnika ta osoba zna :)

od tego nalezy zaczac..

Nawet pracujac i 10 lat na takiej wizie pobytu stalego nie dostaniesz

na tej stronie masz podane w innym dziale co musisz spelnic aby myslec o GC

na forum tez masz wiele odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej kogoś przekonać, żeby zaczął proces. Dalej pracodawca będzie musiał przejść przez wszystkie procedury. Czas w USA wyznacza z czego pamiętam DOL do 3 lat na h2b.

Znam przypadki, że sponsorowano kogoś na pracowniczą a potem GC po znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam pytanie ? Mam zakaz 10lat i pozostało go jeszcze trzy i pół roku bym ponownie mógł starać się o wizę do USA ale w tym roku zostały złożone papiery przez mojego pracodawcę o sponsorowanie przez pracę dodam że jestem w Polsce i ciekawi mnie jak długo takie sponsorowanie trwa i jak dalej będzie wyglądała ta sprawa od nośnie mojego zakazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...