Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam.Mam pytanie kto mi odpowie co ma wplyw na przyznawanie wizy wiazdowej do USA.i kto ladnie i sprawnie moze poprowadzic odwolanie od decyzji nie przynania,bo wiem ze takie cos istnieje.Dodam ze po 8 razie nie dostania wizy przez rodzonego brata i 5 razie przez ojca zaczynam sie zastanawiac komu tak latwo daja te wizy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegos jak odwolanie ale mozna zadac pytanie dlaczego sie nie dostalo ,mozesz Ty sam zrobic lub tez Twoj brat lub tez Ojciec..na ten adres sie wysyla zapytanie

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#odwolanie

Jak masz obywatelstwo USA mozesz skontaktowac sie ze swoim Kongresmenem ..a potem zobaczysz jak bedzie z wiza dla Twoich bliskich

za malo tez napisalas o swoim bracie oraz Ojcu,co Ich trzyma,kiedy byli,w jakim okresie czasu,co Ich trzyma w Polsce oraz jak Ty wjechales na teren USA,jak zdobyles pobyt staly,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziek za podpowiedz.Wiec kilka slow o mnie ,wyjechalem na wize turystyczna 12 lat temu.caly czas bylem tu legalnie tzn przedluzylem wize i w tym samym czasie zlozylem dokumenty o sponsorowanie przez prace,lecz to troche trwalo.W miedzy czasie ozenilem sie z obywatelka i po niej mam zielona karte.Za 2 tyg staje na egzamin na obywatelstwo ale to niezmienia itak faktu.Natomiast za 2 mmiesiace mam chrzciny corki.Dla ktorej brat mial byc ojcem chrzestnym.Jest to pracujay 28 letni facet z 2 dzieci i pracujaca zona.Malo tego corka jego 16 letnia ktora stawala z nimi do ambasady tez nie otrzymala wizy.JAk mozna udowodnic wiezy w polsce 16 latce ktora sie uczy i ma dwoje pracujacych rodzicow.Z regoly staja oni raz w roku do ambasady i zawsze to samo "przykro nam" nigdy niema konkretnego powodu.raz zapytali kto bedzie placil za bilet ,innym razem gdzie pracuje.A teraz po tych wszystkich razach stwierdzili ze bylem nielegalnie w USA.Chociaz to nie byl powod bo wiele moich znajomych sa nielegalnie i do nich przyjezdzaja rodziny.Probowalem tez zaproszenie na zone ktora jest obywatelka i tez bez skutecznie.Jak dlamnie to poprostu banda.I jeszcze jedno wnioski byly zaplacone 3 za wizyte w ambasadzie dlaczego w takim razie rozmowa odbyla sie w jednym okienku i jednego oficera??Jest wiele pytan do.....i malo odpowiedzi.

Juz wczesniej napisalem na podana przez ciebie strone i odpowiedz byla tylko taka iz Trzeba wykazac wiezi rodzinne i to ze wroci sie do polski.Czym to udowodnic???Czym ma to udowodnic 16 letnie dziecko???

Zapomnialem kilka slow o ojcu czy bracie ,hmm ojciec 65 letni juz wdowiec matka tez nie otrzymala wizy wjazdowej nawet na moj slub.Stala praca 40 lat w jednej firmie,dobre zarobki.Brat 38 lat ,maz i ojciec dwojki dzieci swoje mieszkanie stala praca.co jeszcze moge powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mozna podejsc do 1 okienka jak i miec taka rozmowe ..Od osob ktore ida razem na rozmowe zalezy jak podejda ,jak sie zapisza na rozmowe itd

Tutaj masz juz odpowiedz

Kolejna sprawa,mnie wcale nie dziwi takie cos ze Ty dostajesz GC po slubie -chociaz wleciales na wizie turystycznej z ktorej miales wrocic i teraz rodzina nie moze poleciec..nie jest to brane zawsze pod uwage ale znam podobne przypadki-ze ktos znow zrobi tak samo jak TY,wlaczajac to 16-latke bo sa takie 16-latkowie ze zostaja dluzej jak im pozwala pobyt a przeciez maja szkole,maja sie uczyc w Polsce-maja tez rodzicow a jednak..bo ktos z rodziny w USA pomaga aby zostali dluzej..

Niech Twoj zona napisze do swojego Kongresmena,opisze sprawe i zobaczysz co bedzie dalej.

to chyba Twoj brat 38 lat a nie 28 ;)

jak ma taka Corke 16 letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem osoba, ktora stara sie 8 razy po wize, za kazdym razem odmowa wyglada bardzo desperacko i w oczach USA malo wiarygodnie. twoja rodzina niestety placi za ciebie, ty wyjechales na turystycznej i miales tam byc jedynie w celach turystycznych i zaczels zmienaic status pare razy wiec ich oszukales, przynajmniej oni tak widza. teraz boja sie, ze czlonkowie twojej rodziny zrobia to samo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz pisac ale jak ja Ci napisze kim jestem to mi uwierzysz w pewne sprawy od tak sobie?

dasz mi wiare?jak zle wypadne,jak zle cos powiem..

Jednym to sie udaje i masz juz odpowiedz co do osob co leca do osob co sa nielegalnie a inne osoby jak Twoi bliscy juz nie ..

Jak ma sie to udowodnic,to zalezy co sie mowi,jak sie ktos zachowuje,.czasami to sa wazne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peasia ja nikogo nie oszukalem zmieniajac status ,nie zmienialem go kilka razy.sprawa jest taka iz bylem caly czas legalnie wize przedluzalem oczywiscie nie od tak widzi mi sie ,chcieli to przedluzyli ,nie to nie,Ale nie w tym sek.Sponsorowanie przez prace trwa bardzoo dlugo.Dokumenty zostaly zlozone otrzymalem tylko jeden list ze wplynely i tyle.W miedzy czasie ozenilem sie i to mi przyspieszylo otrzymanie zielonej karty,powiem ci jeszcze tyle ze w dokumentach nawet nie kazali pisac ze staralem sie o zielona karte.Wiesz roznie mozn awszystko rozumiec.Zastanawia mnie tylko dlaczego po tym razie stwierdzono akurat ze jestem nielegalnie to nikt nie dostanie,dlaczego odrazu nie poinformowano??? By zebrac wiecej kasy>I jeszcze jedno skoro ja bylem nielegalnie to dlaczego na zaproszenie obywatelki ktora byla tu legalnie tez nikt nie dostal.Ale jak juz pisalem jest wiele pytan.Znam przypadki gdzie ludzie sa do dzisiaj nie legalnie i ich rodziny przylatuja,no coz juz dawno powiedzialem ze chyba nie bylo im dane przyleciec do USA:) Sly 6 dzieki jutro skontaktujemy sie z kongresmenem, A i brat ma 38 pomylka:) Krajanie z Lubelskiego:)Ja tam dostalem wize za pierwszymrazem wiec ciezko mi uwiezyc ze tyle razy i nie mozna no ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peasia ja nikogo nie oszukalem zmieniajac status ,nie zmienialem go kilka razy.sprawa jest taka iz bylem caly czas legalnie wize przedluzalem oczywiscie nie od tak widzi mi sie ,chcieli to przedluzyli ,nie to nie,

jak starales sie o wize to napisales na ile chcesz przyleciec( podejrzewam,ze nie napisales ze chcesz leciec na 6 miesiecya pozniej przedluzac pobyc) , zostajac dluzej niz delarowales wczesniej jest dla nich uznawane jako nieprawda. wiec dlatego stwierdzilam, ze w ich oczach sklamales.

Znam przypadki gdzie ludzie sa do dzisiaj nie legalnie i ich rodziny przylatuja,no coz juz dawno powiedzialem ze chyba nie bylo im dane przyleciec do USA:) Sly 6 dzieki jutro skontaktujemy sie z kongresmenem, A i brat ma 38 pomylka:) Krajanie z Lubelskiego:)Ja tam dostalem wize za pierwszymrazem wiec ciezko mi uwiezyc ze tyle razy i nie mozna no ale jest jak jest.

tez znam takie przypadki. ale twoja rodzina regularnie chodzi po wize juz od dluzszego czasu, ludzie najczesciej po 3 lub 4 razie(gora) sie poddaja i stwierdzaja ze nie warto, jak widza kogos kto podchodzi 8 razy to wydaje im sie, ze za bardzo im zalezy wiec cos moze planuja wiecej niz pobyt turystyczny.

ja ci zycze z calego serca aby twoja rodzina miala okazje cie odwiedzic, ale sam widzisz jak z tym bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Oni chodza co roku po wize a nie co pare miesiecy :)

wiec czy mozna Ich nazwac ze tak bardzo chca jechac do USA jak ida co roku po wize?tutaj ktos napisal ze byl chyba 8 razy po wize i teraz dostal wiec jak widac sa takie przypadki ze za kolejnym razem ktos moze dostac wize..

Nie ma tak ze nie dane im jest zobaczyc USA a jedynie maja malo szczescia i tyle..

Widzisz ja tak samo za 1 razem dostalem wize, a to bylo w czasach kiedy odmow bylo kolo 30% a nie jak teraz z 10%..

Mozna np isc pojedynczo po wize i zobaczyc jak wtedy bedzie ..

na tym forum byly opisywane przypadki ze ktos byl nielegalnie,mial kogos i dostal wize a ktos kto ma kogos legalnie wychodzi bez wizy.

co do zaproszenia,ze ktos leci do kogos kto jest legalnie ale osoba bliska jest nielegalnie i na to sie czasami zwraca uwage..a nie na obywatela-obywatelke ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...