Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonilam dzis rano na infolinie USCIS oczywiscie NIC sie nie dowiedzialam, Pani belkotala cos o formie i-693 ale nie umiala czy ani nie probowala odpowiedziec na moje pytanie, bo w liscie nie ma nic napisane co dokladnie zrobic, powiedziala ze moge sie umowic na spotkanie w lokalnym uscis i oni mi na wsyzstkie pytania odpowiedza po cyzm skierowala mnie na glowna strone uscis... nie mam pojecia po co wogole oni tam siedza w tej infolini ;) Mogl;abym isc do lekarza zalatwic te i-693 ale nie mam pojecia cyz im o to DOKLADNIE chodzi a nie chce pieniedzy wyrzucac w bloto...widac ze jedynym rozwiazaniem bedzie sie umowic na spotkanie i wszystko wyjsnic

Nawet jesli pojdziesz na spotkanie to i tak dowiesz sie tyle co na infolinii. USCIS nie jest od tego aby Ci wyjasniac co trzeba robic, bo lokalny USCIS nie wysylal RFE, wiec ich wyjasnienie bedzie takie samo jak na infolini - trzeba wyslac GOTOWA I-693. I kobieta miala racje - jesli Ty nie wiedzialas, ze badania z Polski nie zawsze spelniaja wymogi urzedu imigracyjnego, to ktos kto pracuje na infolinii nie jest w stanie powiedziec czego Tobie brakowalo, bo nie widzi tego co wyslalas. Nawet gdyby to widzial, to ani osoba na infolinii, ani w USCIS nie wezmie listy szczepionek i nie bedzie sprawdzala czy Ty powinnas to dostac, kiedy powinnas to dostac badz czy jestes zwolniona z tego, bo takie rzeczy wie tylko lekarz, ktory jest upowazniony do podpisania Ci formy, a nie urzednik.

Ja juz podawalam w ktorym z postow dokladne wytyczne z urzedu imigracyjnego, gdzie jest o tym napisane.

Musisz znalezc lekarza, musisz umowic sie na wizyte i tenze lekarz musi zrobic I-693 w zaklejonej kopercie, a Ty wysylasz to do USCIS. Chyba, ze prosili Cie o cos innego, ale to juz by trzeba widziec co dokladnie od nich dostalas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jutro mam umowiona wizyte u lekarza zobaczymy czy bedzie mnie probowac wycackac z pieniedzy na wiecej badan , bo z tego co sie dowiedzialam brakuje mi jakis szczepien , a moje badania najprawdopodobniej sa w pozadku , i693 mam juz wydrujowane i przygotowane, Pani na infolini kazala mi przyniesc wszystkie dokuimenty ze szczepieniami i innymi testami ktore robili w polsce,dam znac jak poszlo jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralam sie do lekarza , troszke kosztowalo , Pani byla bardzo mila, ladnie wszystko wytlumaczyla pokazala mi karte z uscs i ich wymagania i razem patrzylysmy czego mi brakuje ,mialam dzis 1 szczepionke plus tb test, plus poprala mi krew zeby sprawdzic czy mam MMR przeciwciala jakis tam rodzaj ktorego nie mialam zaznaczonego na karcie, w srode bedzie wynik mam nadzieje ze nie ebde musiala nastepnej szczepionki brac bo jesli tak to calosc ogolnie wyjdzie prawie 450 dolarow =/ california strasznie droga lol i w srode bede miec wywiad z lekarzem mam nadzieje ze on tez niczego nowego nie wymysli.w srode powinnam dostac wszystkie papiery :) i bede mogla wyslac do uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralam sie do lekarza , troszke kosztowalo , Pani byla bardzo mila, ladnie wszystko wytlumaczyla pokazala mi karte z uscs i ich wymagania i razem patrzylysmy czego mi brakuje ,mialam dzis 1 szczepionke plus tb test, plus poprala mi krew zeby sprawdzic czy mam MMR przeciwciala jakis tam rodzaj ktorego nie mialam zaznaczonego na karcie, w srode bedzie wynik mam nadzieje ze nie ebde musiala nastepnej szczepionki brac bo jesli tak to calosc ogolnie wyjdzie prawie 450 dolarow =/ california strasznie droga lol i w srode bede miec wywiad z lekarzem mam nadzieje ze on tez niczego nowego nie wymysli.w srode powinnam dostac wszystkie papiery :) i bede mogla wyslac do uscis

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralam sie do lekarza , troszke kosztowalo , Pani byla bardzo mila, ladnie wszystko wytlumaczyla pokazala mi karte z uscs i ich wymagania i razem patrzylysmy czego mi brakuje ,mialam dzis 1 szczepionke plus tb test, plus poprala mi krew zeby sprawdzic czy mam MMR przeciwciala jakis tam rodzaj ktorego nie mialam zaznaczonego na karcie, w srode bedzie wynik mam nadzieje ze nie ebde musiala nastepnej szczepionki brac bo jesli tak to calosc ogolnie wyjdzie prawie 450 dolarow =/ california strasznie droga lol i w srode bede miec wywiad z lekarzem mam nadzieje ze on tez niczego nowego nie wymysli.w srode powinnam dostac wszystkie papiery :) i bede mogla wyslac do uscis

Tez robilam badania w CA. Bylo to co prawda 5 lat temu i obdzwonilam kilku lekarzy, ale same badania wyszly taniej, bo ponizej $300 z tego co pamietam, choc byli i tacy lekarze co zyczyli sobie $600+ za osobe. Maz tez robil badania, wiec w sumie i tak wyszlo $600. W tamtych czasach dla kobiet w mojej grupie wiekowej obowiazkowa byla szczepionka na HPV za $500, wiec na same badania wydalismy $1100. Do tego I-485 po $1050 za glowe plus maz placil $1000 kary, wiec na same oplaty do formularzy o GC dla 2 osob wydalismy $4200 + oczywiscie ksero, wysylka, dojazdy, poprawki do rozliczen podatkowych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooo! Ja za szczepionki zaplacilam 60$ (Tylko za szczepionki, wizyta pewnie drugie tyle, ale tesciowà lekarz) a za lekarza uscis 170$ ale ja jestem w Kentucky wiec moze poprostu tu jest taniej..

Ponad to pochwale sie ze dostalam list of uscis przedwczoraj z zaproszeniem na interview 19go maja.. Trzymajcie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze przedemna? no ladnie strasz mnie dalej ja juz tu i tak zestresowana jestem, Dzis wyslalam papiery od lekarza do USCIS , bylam zmuszona zrobic rentgen klatki ponownie pozniewaz TB test wyszedl pozytywnie...najlepsze jest to ze z lekarzem rozmawialam przez tel. zadal mi dokladnie 3 pytania i za to mi skasowali 85 USD Oo, teraz czekam na odpowiedz z USCIS zobaczymy co dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze przedemna? no ladnie strasz mnie dalej ja juz tu i tak zestresowana jestem, Dzis wyslalam papiery od lekarza do USCIS , bylam zmuszona zrobic rentgen klatki ponownie pozniewaz TB test wyszedl pozytywnie...najlepsze jest to ze z lekarzem rozmawialam przez tel. zadal mi dokladnie 3 pytania i za to mi skasowali 85 USD Oo, teraz czekam na odpowiedz z USCIS zobaczymy co dalej ;)

Bez pobierania krwi? Poza tym i Ty i lekarz musicie sie podpisać na formie.. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...