Skocz do zawartości
Jesi Ka

Ile czekac na nowy paszport wyrabiany w Chicago ?

Recommended Posts

Jesi Ka    0

czesc,

w koncu udalo mi sie umiejscowic akt slubu w polsce, zajelo mi to o wieleeeeee wiecej czasu niz przypuszczalam (a wlasciwie mojej mamie) i teraz mam wszystkie dokumenty, zeby wyrobic nowy paszport na nazwisko meza w ambasadzie w chicago, ALE przeczytalam ze czas oczekiwania do 2 miesiecy

nie moge nigdzie znalezc informacji, ale czy da sie to jakos szybciej zalatwic nawet jakbym musiala wiecej zaplacic ? 

Czy pytam sie o ta mozliwosc w ambasadzie czy musze wczesniej wypelnic jakies wnioski ? 

Termin w ambasadzie mam na 8 sierpnia, wiec prosze o szybka pomoc i z gory dziekuje ! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

szybko możesz dostać paszport tymczasowy lub tez w Polsce gdy masz sytuację uzasadnioną. Nie ma opłat za szybko wydany paszport.

poczytaj forum,byly czasy gdy czekalo sie i pól roku na paszport.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jesi Ka    0

no wlasnie czytam, ze moge ubiegac sie o tymczasowy i 10letni w tym samym czasie i koszt obydwoch to 174

ale dalej nie moge znalezc ile czasu trzeba czekac na tymczasowy 

i czy skladam dwa wnioski osobno (wiec potrzebuje dwoch kompletow dokumentow) czy tylko jeden wspolny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly6    0

to zależy na kiedy masz wyjazd. To może w parę dni i masz tymczasowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sly6    0

na stronie Ambasady Polski w Londynie pisze ze okres oczekiwania na paszport tymczasowy to kolo 2 tygodni w trybie normalnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

andyopole    346
Godzinę temu, sly6 napisał:

szybko możesz dostać paszport tymczasowy lub tez w Polsce gdy masz sytuację uzasadnioną. Nie ma opłat za szybko wydany paszport.

poczytaj forum,byly czasy gdy czekalo sie i pól roku na paszport.

Te czasy już chyba minęły.

W 2013 roku przyjechali tu chłopaki z konsulatu w LAX. Złożyłem papiery, zdjęcia, opłatę. Po niecałych 4 tygodniach FedEx meldowal się z gotowym paszportem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ilon    237

U mnie tez byl paszport w miare szybko. Niby bylo ze do 2 czy 3 miesiecy, a juz po 4 tygodniach byl w Ambasadzie w DC. Czemu potrzebujesz szybko? Stary juz niewazny a masz wylot? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz