Skocz do zawartości
Kosa_PL

Operator CNC a praca w USA

Recommended Posts

3 godziny temu, karina napisał:

IT, po zmianach jakie weszly ostatnio, niestety nie jest juz taka fajna do dostania E2. Znam ludzi, ktorzy teraz, w grudniu, przylecieli odnowic E2 do Polski - i wizy nie dostali; znam fachowca z Niemiec tez byl na E2 - polecial odnowic wize - dostal odmowe tuz przez Swietami.. Tak to co bylo jeszcze 2 lata temu to byl raj - teraz - totalne zmiany. Moim, i nie tylko moim, zdaniem, o niebo lepiej jest w Stanach. 

Takie moje 5 gorszy, moze sie komus przyda. 

Dzięki za informacje. Moją wiedze opierałem na tym co było rok-dwa lata temu. Jeżeli się ostatnio tak mocno pozmieniało to niesympatycznie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 godzin temu, dziurkaczk napisał:

Dzięki za informacje. Moją wiedze opierałem na tym co było rok-dwa lata temu. Jeżeli się ostatnio tak mocno pozmieniało to niesympatycznie :/

Generalnie chodzi o to, ze E2 (w dziedzinie IT oczywiscie) prosciej bylo dostac niz H1B czy tez L.

I tak, masz racje, przedtem wizy te dawali na potege. Teraz wszedl przepis (a raczej nie tyle przepis, co wytyczne), ze kazda wize nalezy rozpatrywac pod katem fraud - well... niemala w tym zasluga ludzi, ktorzy kombinowali na potege - w tym rodakow naszych, ktorzy np. wize E dostali ze niby start-upy beda robic, a naprawde pan truckiem jezdzi na trasie FL-IL a pani dzieci bawi... W kazdym razie przestala obowiazywac zasada "dajmy mu wize, a pozniej niech sie czlowiek wykaze, a najwyzej w przyszlosci sie zobaczy - zawsze mozna mu wizy nie przedluzyc" - teraz albo naprawde na poczatku czlowiek sie wykazuje, albo wizy nie dostaje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz