Skocz do zawartości

Operator CNC a praca w USA


Kosa_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Otóż dawno na forum nie byłem, ale powrócił temat że tak powiem Ewakuacji z naszego jakże pięknego, ale skłóconego kraju.

Od 2014 roku prowadzę działalność ww której zajmuje się rzemieślniczym wytwarzaniem noży wojskowych i kuchennych.
Z czego mam doświadczenie w obróbce cieplnej stali, frezowaniu, obróbce ściernej (szlifowanie itp.) ogólnie obróbce skrawaniem. 
Od września również jestem przyuczany w zakładzie do zawodu Operator-Ustawiacz CNC.
W przyszłym miesiącu kończę szkolenie z którego dostane papiery poświadczające przeszkolenie w zawodzie.

Niestety jednak mam tylko LP z maturą ( i to nawet dobrą).

Czy sa szanse na dostanie pracy i sponsoring wizy H1b w USA?
Czy może powinienem wyrobić dodatkowe kursy czy certyfikaty? ( I czy będą ważne w USA? )
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niestety CNC nie podlega pod H1B. Pod H1B podlagaja zawody, ktore sa badz to bardzo wykwalifikowane (czyli osoba robi cos co wymaga ponadprzecietnych zdolnosci) badz zawody, ktore w USA wymagaja wyksztalcenia wyzszego. 

CNC nie wymaga nawet high school w USA - prace na maszynach CNC wykonuja czesto osoby, ktore sa przyuczane do tego jak cos robic. Obrobka, frezowanie itd - to nie jest nic zwiazanego z H1B. 

Certyfikat CNC moze Ci sie przydac tylko w sytuacji gdyby ktos chcial Cie sponsorowac na green card a wymogiem sponsorowania bylaby znajomosc CNC - wtedy urzad imigracyjny moze zazyczyc sobie abys takowy certyfikat/kurs itp. pokazal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kosa_PL napisał:

A gdyby firma produkująca noże szukała doświadczonego nożownika, to jest szansa na jakis typ wizy czy GC ?

Wizy pracownicze sa oferowane w wypadkach kiedy nie ma dosyc wykfalifikowanych tutejszych... z tego co Karina pisze wyglada na to ze w tej branzy ludzi nie brakuje bo zawod nie wymaga jakiegos wiekszego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...