Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Po Slubie Z Amerykaninem Zawartym W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
troche nie za bardzo was rozumiem ! co wy z tymi stanami ? zeby brac slub tylko po to zeby wyjechac ? a co w polsce jest az tak zle ??

To wyobraź sobie, że ja staje na głowie aby móc wziąć ślub z Amerykaninem i zamieszkać właśnie w Polsce. I nie przyszło mi do głowy ani razu aby brać ślub tylko i wyłącznie ze względu na papiery ;) Jedyny jaki problem widze to taki, że w przyszłości (nie mając ani wizy B1 ani K1 i bez GC) będzie ciężko pojechać do Stanów - do teściów. Więc jak sam widzisz nie wszystko kręci się wokół USA i obywatelstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem Agula - sęk w tym, że jeśli kiedykolwiek będę w Stanach to tylko na miesiąc czy dwa i to na wakacjach. Będziemy mieszkać w Polsce. Ja teraz jestem w Polsce a on w Stanach. Czekamy aż do mnie przyjedzie, potem ślub i życie w Polsce. ;) Dlatego nawet nie będzie możliwości aby po ślubie pojechał z powrotem do Stanów i tam składał na mnie petycje. A i wiemy, że nie może tego zrobić w Polsce. Stąd nasze zmartwienia. I nie mam pojęcia jak z tego wybrnąć. Póki co jak na to patrze to wychodzi mi, że jedyną moją szansą będzie wiza turystyczna - ale czy ją dostanę tego nie wiemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bedzie mieszkal w polsce to po paru miesiacach bycia rezydentem moze skladac na ciebie papiery w polsce. Pytanie tylko czy warto bo bedziesz musiala kombinowac z bialym paszportem. Jesli sie tam nie wybierasz a udowodniesz ze z mezem mieszkacie tutaj , to powinni ci dac turystyczna.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich! Kiedys juz pisałam na tym forum ale przylize moja sytuacje abym mogla uzyskac pelne informacje. W lipcu 2006 roku wzielam ślub w Polsce z obywatelem amerykanskim(posiadajacym rowniez polskie obywatelstwo). Nie wiedzielismy ze przepisy sie pozmieniaja i ze papierow dla mnie nie mozna bedzie zalatwic juz w Polsce. Maz wyleciał do USA w maju...

Poniewaz byly problemy ze zlozeniem petycji I-130 z powodu braku jednego dokumentu, stwierdzilismy ze postaram sie o wize turystyczna. W ambasadzie powiedzialam ze jestem zona obywatela, ze nie zostala zlozona jeszcze petycja I-130 i o dziwo, mila pani z amerykanskim akcentem dala mi wize na 10 lat. Po przylocie tu, na lotnisko otrzymalam polroczna zgode na pobyt. Nie skladalismy jeszcze petycji I-130 poniewaz dalej czekamy na brakujacy dokument(sertyfikat jakis, ja sie na tym nie znam).

Problem polega na tym, ze obecnie jestem w ciazy. Na internecie przeczytalam, ze dziecko obywateli polskich urodzone w USA ma rowniez polskie obywatelstwo. Moje pytanko brzmi nastepujaco: gdzie nalezy zglosic narodziny dziecka??

Gdyby urodzilo sie w PL to normalne ze w USC ale teraz mam namieszane w glowie i nie mam pojecia. Wiem ze kiedys wrocimy do Polski i bardzo mi zalezy aby moje dziecko mialo tez polskie obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby urodzilo sie w PL to normalne ze w USC ale teraz mam namieszane w glowie i nie mam pojecia. Wiem ze kiedys wrocimy do Polski i bardzo mi zalezy aby moje dziecko mialo tez polskie obywatelstwo.

Akt urodzenia umiejscawia się w W Polsce USC, także wtedy gdy dziecko urodzi się za granicą - wystawiasz komuś (np. mamie) upoważnienie, robisz to sama np. podczas wakacji w Polsce albo czekasz aż wrócicie na stałe do Polski. USC nie zając, nie ucieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...