Skocz do zawartości

Gc W Kilka M-cy Przez Slub Z Przyszlym Rezydentem?


mesio007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziekuje wszystkim serdecznie za dotychczasowa pomoc. Dobra wiadomosc – wyslalam wczoraj wszystkie papiery, wg poczty maja byc w USCIS w poniedzialek. Zla – jak dzisiaj porzadkowalam papiery okazalo sie, ze nie wyslalam kopii podatkow sponsora. Znaczy wyslalam, ale tylko forme 1040 i W-2, pozostale 20 stron podatkow nadal lezy u mnie na biurku. No i pytanie jest, dosylam szybko dzisiaj reszte podatkow (jak dobrze pojdzie to dotra w tym samym czasie co reszta dokumentow co wyslalam wczoraj, w najgorszym wypadku dzien pozniej) czy czekam na RFE i dopiero potem dosylam. Wiem, ze RFE opoznia caly proces, czego oczywiscie wolalabym uniknac. Gdzis tu na forum czytalam jednak, ze lepiej nic nie dosylac dopoki o to nie poprosza, tyle ze nie pamietam dokladnie jaka byla sytuacja tamtego pytajacego. Ktos moglby poradzic co robic w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszlo NOA, czyli teoretycznie moge juz przestac chodzic do szkoly. I o ile pozytywnie rozpatrza moja aplikacje to wszystko super, gorzej jezeli z jakiegos powodu odmowia nam zielonej karty. Wole zapytac, byc przygotowana na najgorsze i miec mila niespodzianke niz na odwrot, ale do rzeczy. Zastanawiam sie jakie konsekwencje moze miec zaprzestanie przeze mnie chodzenia do szkoly. Zakladajac najgorszy scenariusz, czyli ze ja przestaje chodzic do szkoly i ze nie dostaniemy statusu rezydenta, co sie wtedy z nami dzieje? Czy bedzie to oznaczac, ze jestem w Stanach nielegalnie? Niby teraz i ja podlegam pod sekcje 245(i), ale przy wizie nieimigracyjnej zakladam, ze mi to niewiele pomoze. Moge pozniej jakos wrocic do szkoly? Co bedzie z moja wiza i statusem studenta, co z podrozowaniem poza USA? Wize w paszporcie (F-1, d/s) mam do 2011, obecne I-20 wygasa w marcu 2009, ale w razie potrzeby mozna oczywiscie przedluzyc. Zakladam, ze troche ciezko bedzie dostac nowa wize nieimigracyjna. Bedziemy mogli ponownie wypelnic wszystkie petycje na GC? Jezeli tak, to na ta samo I-130 czy potrzebna bedzie nowe, a co za tym idzie oczekiwanie na kolejne priority date, czyli w naszym przypadku ok 15 lat? Generalnie zastanawiam sie jakie moga byc konsekwencje mojego nie chodzenia do szkoly i jak potem legalizuje moj pobyt w Stanach, badz to staly badz tymczasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesio007 sa szkoly ktore informuja ze nie chodzi sie do szkoly a wtedy Twoj pobyt jest nielegalny..Tak wiec pamietaj o tym .

jesli ma juz noa do I-485 wtedy nie jest nielegalnie. Na reszte pytan odpowiedzialam Ci telefonicznie juz kilkanascie dni temu. Jesli nadal masz watpliwosci badz mi nie wierzysz to umow sie z kims na konsultacje - takie jest najprostsze wyjscie. Ja nie mam niestety czasu zeby od nowa odpisywac na kazde pytanie i od nowa na nie odpowiadac chyba, ze bedzie wiecej osob zainteresowanych czyms takim, bo to jest sytuacja nietypowa i bardzo rzadko majaca miejsce.

Na powyzsze pytania nie odpowie Ci nikt inny jak adwokat specjalizujacy sie w prawie imigracyjnym, bo sa to pytania gdzie trzeba dobrze orientowac sie w przepisach a nie pytania na zasadzie: "kolezanka mojego ciotecznego brata zrobila tak czy owak i bylo dobrze". Tu trzeba znac cala Twoja sytuacje i podporzadkowac ja pod przepisy (a raczej odwrotnie - przepisy pod sytuacje) i wtedy wyjdzie Ci co i jak. Tu nie mozesz miec pytan'zastanawiam sie co by bylo gdyby', bo masz konkretna sytuacje nie nie bedzie 'co bylo bylo gdyby' tylko bedzie albo 'tak' albo 'nie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...