Skocz do zawartości

Wizy Zniesione - Selekcja Na Lotnisku


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

na to pytanie nawet dobry konsultant Ci nie odpowie w 100% bo to urzednik na lotnisku wydaje zgode czy Cie wpuscic

I teraz jak poczytasz posty Jackie to sama zobaczysz jak moze byc z wjazdem przez Montreal .Bywa tak ze tak samo moga Cie zawrocic z Montrealu jak z Toronto

a czy masz ryzykowac to sama sobie na to odpowiedz,majac nawet GC moga Cie zawrocic .

a wiesz chociaz za co Cie nie wpuscili,moze jakbys pobyla w Polsce dluzej to moze by tak nie bylo,,jak widac urzednicy w Kanadzie podobnie robia jak Ci z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
slyszalam ze w montrealu tak sie nie czepiaja

Nie widzę żadnej rożnicy w poziomie czepialstwa, z wyjątkiem tego że w Montrealu urzędnicy są w 90% mega niesympatyczni - do tego stopnia że prawie zawsze wolę latać do Montrealu przez Toronto.

sama nie wiem czy moglby mi ktos doradzic czy jest sens ryzykowac czy odposcic sobie niepotrzebny stres?

Odpuść sobie, Kanada nie zając, nie ucieknie. Poczekaj aż będziesz miała GC, będzie zupełnie inna gadka. Przygotuj się jednak na kolejne secondary inspection (co wcale nie znaczy że nie zostaniesz wpuszczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

witam,mam takie pytanie moze ktos bedzie umial mi podpowiedziec.

Mialam wize do usa ale ambasada uniewarznila mi wize poniewaz uznali ze nie wierza mi ze chce kontynuowac nauke w usa.Teraz zamierzam jechac do kanady-nie ma wiz ok,tylko ze ja mam 2 letnie dziecko i zastanawiam sie czy jechac na turystycznej na tydz i wrocic czy zaczac zalatwiac papiery na legalna prace?Mam przeczucie ze nie wpuszcza mnie z dzieckiem swierdza ze chce wyemigrowac,czy w paszporcie bo mam nowy bedzie gdzies zaznaczone ze mialam cancel wiza do usa????prosze podpowiedz moze ktos byl w takiej sytuacji.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chce pracowac legalnie tylko ze potrzebuje zeby pracodawca wystawil dokumenty potrzebne do zalatwienia wizy,orientowalam sie juz i kilka pracodawcow do mnie odpisalo ale zanim wysla dokumenty chca ze mna porozmawiac osobiscie wiec pomyslalam ze pojade najpierw na tydz zorientuje sie co i jak tylko ze niektorzy mowia ze jak pojade jako turysta a potem przykladowo po 2 miesiacach bede chciala wjechac jako pracownik moge miec problem.Chce byc 1 rok.Myslalam o Albercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie slyszalem o takim czyms aby ktos mial problemy ze leci jako turysta a potem na wizie pracowniczej,,to sa dwie rozne wizy oraz pobyty

co innego latanie jako turysta jakby sie nie mialo nic w Polsce i np wyjdzie praca nielegalnie ..

jesli chcesz byc 1 rok w Albercie to masz taki program ,po 1 nie musisz miec oferty pracy,mozesz byc przez 1 rok w Kanadzie -legalnie pracowac,podrozowac i zmieniac prace bez uprzedniego zezwolenia jak kto jest przy normalnej wizie pracowniczej.

tutaj masz opisane co musisz zrobic

masz chyba do 35 lat?

http://www.canadaint...lang=pol&view=d

co do dziecka to moze leciec z Toba,wtedy moga mu wsteplowac pobyt na max 1 rok jako turysta..ale pamietaj aby wziasc ze soba zgode Ojca ,aby pokazac na granicy takie pozwolenie..

jak juz bedziesz w Kanadzie to wyrabiasz sobie numer SIN-takie cos jak w USA SSN i idziesz do pracy :) wtedy od pracodawcy zalezy czy Cie zatrudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czytalam o tym ale to nie jest tak do konca jak ty mowisz bo dowiadywalam sie i zeby wyjechac na IEC musisz miec juz nagrana wczesniej prace!

Pozatym boje sie ze przez to cancel wiza usa nie bede chcieli mnie wpuscic gdyz nie wiem co tam urzednik na mnie napisal w systemie....

druga sprawa to czy moj nowy paszport bedzie zawieral jakies informacje typu numer sprawy itd przy wjezdzie do kanady?

I czy wpuszcza mnie z dzieckiem teraz na tydz turystycznie w polsce posiadam dzialalnosc ale poza nia i domem ktory mam przepisany nic mnie nie laczy z polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/a gdzie sie tego dowiadywalas?od kogo takie cos slyszalas?

czy TY czasami nie myslisz 2 innych programow do pracy wakacyjnej ktora to jest 3 wyjsciem i ktore Ci podalem...

IEC ma rozwoj zawodowy,staz gdzie faktycznie musisz miec oferte pracy

przy pracy wakacyjnej nie masz takiego obowiazku..

jak pokazesz na granicy ze lecisz turystycznie to dlaczego maja Cie nie wpuscic

nie masz zakazu wjazdu ani do Kanady ani tez do USA.

ale musisz miec ten papier od Ojca dziecka..aby pokazac na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...