Skocz do zawartości

I-864 - Affidative Of Support


eireen

Rekomendowane odpowiedzi

Kazda sprawa jest inna. Trudno powiedziec na czym skupil sie urzednik patrzac na Twoja sprawe i dlaczego nie dostalas RFE wczesniej. Znam wiele przypadkow, ze RFE przychodzil po 2, 3 miesiacach. Wszystko jest mozliwe. Trzeba by widziec Twoje dokumenty aby sprawdzic co tam sie dzieje i dlaczego dostalas RFE. Prawnie pozwolenie na prace maja Ci wydac kiedy doslesz RFE plus masz zaznaczone, ze maja okreslony czas na wydanie pozwolenia (czasem, ale bardzo rzadko zdarza sie, ze wysylaja EAD mimo, ze wydali RFE i nie dostali jeszcze odpowiedzi). Osobiscie nie mysle, aby ktos nie spojrzal w Twoje dokumenty w ogole, ale byc moze ze bylo cos na czym skupili sie wczesniej, a do podatkow przeszli pozniej. Wszystko jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Kazda sprawa jest inna. Trudno powiedziec na czym skupil sie urzednik patrzac na Twoja sprawe i dlaczego nie dostalas RFE wczesniej. Znam wiele przypadkow, ze RFE przychodzil po 2, 3 miesiacach. Wszystko jest mozliwe. Trzeba by widziec Twoje dokumenty aby sprawdzic co tam sie dzieje i dlaczego dostalas RFE. Prawnie pozwolenie na prace maja Ci wydac kiedy doslesz RFE plus masz zaznaczone, ze maja okreslony czas na wydanie pozwolenia (czasem, ale bardzo rzadko zdarza sie, ze wysylaja EAD mimo, ze wydali RFE i nie dostali jeszcze odpowiedzi). Osobiscie nie mysle, aby ktos nie spojrzal w Twoje dokumenty w ogole, ale byc moze ze bylo cos na czym skupili sie wczesniej, a do podatkow przeszli pozniej. Wszystko jest mozliwe.

Te 3 miesiace mocno mnie pocieszyly ;)

Piszą ze chcą 'income tax documentation submitted to IRS'. Wydaje mi sie ze chcą trascript z IRS a nie Turbo tax, wydrukowany z internetu, czyli to co wyslalismy. Bo jesli nie to, to nie mam pojecia, a poniewaz wszystko jest mozliwe, to moze dokumenty zagubili?

Napisali tez ze wstrzymuja pozwolenie na prace. Czy w takim wypadku wtrzymuja tez Travel Document?

Teraz mam taki niecny plan, zeby z odeslaniem dokumentow wstrzymac sie jak najdluzej, bo chce pojechac do Polski w sierpniu i nie chce zeby mi interview wyskoczylo w srodku. Wiec wyważam złoty srodek miedzy pozwoleniem na prace, dokumentem na podrozowanie, a waznoscia wyjazdu do Polski. Obym tylko nie przecwaniaczyla ;)

Dziekuje za odpowiedz, ew. za komentarz dotyczacy mojego planu! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 miesiace mocno mnie pocieszyly ;)

Piszą ze chcą 'income tax documentation submitted to IRS'. Wydaje mi sie ze chcą trascript z IRS a nie Turbo tax, wydrukowany z internetu, czyli to co wyslalismy. Bo jesli nie to, to nie mam pojecia, a poniewaz wszystko jest mozliwe, to moze dokumenty zagubili?

Nie wiem co jest, bo może być tak, ze masz coś źle w dokumentach. Ciężko coś powiedzieć jeśli nie zna sie szczegółów sprawy.

Napisali tez ze wstrzymuja pozwolenie na prace.

O tym już informowałam wcześniej, że takie maja prawo.

Czy w takim wypadku wtrzymuja tez Travel Document?

Takie maja prawo.

Teraz mam taki niecny plan, zeby z odeslaniem dokumentow wstrzymac sie jak najdluzej, bo chce pojechac do Polski w sierpniu i nie chce zeby mi interview wyskoczylo w srodku. Wiec wyważam złoty srodek miedzy pozwoleniem na prace, dokumentem na podrozowanie, a waznoscia wyjazdu do Polski. Obym tylko nie przecwaniaczyla ;)

Że tak zapytam: czy to był twój solo pomył czy ktoś ci w tym pomagał? o ten pomysł jest super jeśli masz wizę H1B bądź wizę L. W innym przypadku jeśli wyjedziesz bez Travel Document twoje I-485 będzie DEEMED ABANDONED. Lepiej iśc do lokalnego USCIS i poprosić o Emergency Travel Document (trzeba mieć na to zaświadczenie np. list od lekarza). Bądź jest dostępny specjalny numer faxu gdzie w ciągu kilku dni po otrzymaniu od ciebie stosownych dokumentów, przesyłają ci Travel Document. Oczywiście żeby iść do lokalnego USCIS trzeba zrobić appointment przez Infopass.

Jeśli ktoś miał pobrane odciski to czasem, ale podkreślam że ja to odradzam, ludzie jadą za granicę i czekają aż ktoś im wyśle bądź przywiezie Travel Document. To jest bardzo ryzykowne, bo często jest tak, że interview jest zanim ktoś dostanie Travel Document.

Dziekuje za odpowiedz, ew. za komentarz dotyczacy mojego planu! :angry:

Proszę bardzo.

Plan, że tak powiem, wymaga pewnych korekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zaaplikuje korekty to plan nie bedzie az tak zly? ;)

No wlasnie wydawalo nam sie ze dokumenty byly idealne, a tu taka niespodzianka. Na poczatku wydawalo mi sie ze to RFE to koniec swiata ale juz sie uspokoilam. Sprawa jest prosta i nastepujaca: pojedynczy sponsor, moj maz, wystarczajace dochody, wyslalismy W2's i turbo tax z roku 2007.

Pomysl powstał w mojej wlasnej glowie! A obejmuje jak najbardziej dostanie dokumentu na podrozowanie przed wyjazdem (dosle dokumety za okolo 2 tygodnie wiec powinnam sie wyrobic). Wize turystyczna mam wazna do 16 sierpnia a chce wyjechac 20 sierpnia.

Nie odwazylabym sie wyjechac bez dokumentu na podrozowanie ale , z czystej ciekawosci spytam:

Czy teraz, bedac na waznej wizie turystycznej, ale w trakcie procesu, moglabym pojechac do Polski i wrocic ? Przyznaje sie, ze naprawde tego nie rozumiem, czy ja jestem teraz turysta, czy pół rezydentem czy kim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz, bedac na waznej wizie turystycznej, ale w trakcie procesu, moglabym pojechac do Polski i wrocic ?

Karina Ci napisała: tak, możesz (nikt tego nie zabrania) i mogą nawet Cię wpuścić, ale są tego konsekwencje. Wyjazd z USA w trakcie czekania na AOS interview, jeśli nie ma się Travel Document, unieważnia aplikację o stały pobyt (I-485).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Nie powiem, ten watek napedza troche strachu. Jestem w podobnej sytuacji jak autorka (mam tax z 2007 roku i przepracowany caly 2008, w obu przypadkach spelniam poverty line). Moze czegos tutaj nie rozumiem, ale srednio sensowne wydaje mi sie wprowadzenie takiej zmiany przepisow, ze mozna wyslac tylko ostatni formularz podatkowy, a nadal w aplikacji wymaga sie wpisania, ze placilo sie podatki przez 3 lata... Chyba, ze ma to zastosowanie dla ludzi ktorzy wczesniej nie spelniali poverty line i teraz spelniaja, czy tez w jakis innych przypadkach. Wowczas zwracam honor... Na pozor wydaje mi sie to dosc martwe i troche kontrowersyjne ulatwienie. Jak pisze wydaje mi sie bo nie jestem prawnikiem i nie znam szczegolow.

Wyslalem autorce wiadomosc prywatna bo jestem ciekaw jak zakonczyla sie ta sprawa... Ma ktos z was podobne doswiadczenia? Widzialem, ze Karina pisala ze wiele aplikacji wraca z RFE i zadaniem dodatkowego sponsora. Znalazlem na VJ, ze sytuacje o ktorej pisala autorka (tax return z roku czy tez dwoch, plus wyjasnienie dlaczego tak jest, ja np. dopiero zaczalem prace 1,5 roku temu) czasem (nie wiem jak czesto) sa akceptowane. Niebawem to sprawdze bo chyba nic innego nie pozostaje. Jak ktos byl w podobnej sytuacji to piszcie jak to sie skonczylo.

Pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz mial rozliczenia podatkowe jedynie za 2 ostatnie lata, bo 3 lata temu byl w szkole i nie mial wystarczajacych dochodow, zeby sie rozliczac. Do naszego affidavit of support dolaczylismy podatki z ostatniego roku oraz zalacznik wyjasniajacy ze 3 lata temu nie robil podatkow i dlaczego. Nie mielismy zadnych problemow z tym zwiazanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Mam kilka pytan dotyczacych I-864.

1. Mieszkamy z mezem na Hawajach. Na forum znalazlam, ze Poverty Guidelines odnosnie HI i AK sa inne. W internecie doszukalam sie, ze na rok 2008 jest to kwota:

Size of Family Unit 3 - $25,300, nie jest to jednak strona gov, wiec w 100% nie jestem pewna tej sumy. Orientuje sie ktos moze na ile prawdziwe sa te dane?

2. Sponsor, siostra mojego meza, wspiera finansowo juz kogos ubiegajacego sie o GC. Wszystkie dokumety tej osoby zostaly juz zlozone do USCIS. Czy w takiej sytuacji moze takze sponsorowac mnie, jezeli spelnia wymagania finansowe i tax return stawiane przez USCIS dla kolejnego "utrzymanka"? Jakie dodatkowe Formy czy zaswiadczenia beda potrzebne?

Jezeli ktos sie orientuje w takiej sytuacji bardzo prosze o podpowiedz. Bardzo bym nie chciala zaczac nowego roku od RFE :) dlatego wole rozwiac wszystkie watpliwosc. Mam nadzieje, ze ktos zna odpowiedzi na moje pytania.

Z gory dziekuje za wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...