Skocz do zawartości

Rozwod I Nowe Sponsorowanie


Niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry.

Mam pytanie, otoz posiadam zielona karte /dwuletnia/ po pierwszym mezu, ktora wygasa w lipcu 2008. W miedzy czasie rozwiodlam sie i wyszlam ponownie za maz za obywatela. Co mam robic? Czy skladac papiery od poczatku? Czy istnieje jakas mozliwosc kontynuowania???

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje z okazji nowego slubu. I to by bylo na tyle good news. Bad news: 1. zaczynasz wszystko od poczatku, bo niby jak mozesz ciagnac sponsorowanie przez meza, ktorego juz nie masz (nikt Ci nie zniesie warunkowej zielonej karty); 2. bedzie ci ciezko przejesc przez USCIS, bo moga podejrzewac Cie o nie do konca bona fide marriage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo ;)

Tak wlasnie myslalam. Wiec skoro wszystko przepada, moze poczekac jakis czas na zlozenie od nowa aplikacji, rok, dwa od momentu slubu? Zeby to nie wygladalo zbyt desperacko. Wiem, ze to wyglada dziwnie, ale zycie czasami roznie sie uklada :) Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo :)

Tak wlasnie myslalam. Wiec skoro wszystko przepada, moze poczekac jakis czas na zlozenie od nowa aplikacji, rok, dwa od momentu slubu? Zeby to nie wygladalo zbyt desperacko. Wiem, ze to wyglada dziwnie, ale zycie czasami roznie sie uklada ;) Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

Zbyt desperacko to juz wyglada, bo jest tak jak jest i tego nie zmienisz, a ze urzad patrzy na to tak jak patrzy to juz inna sprawa. Czy zlozysz dokumenty teraz czy za rok to nie bedzie roznicy (chyba, ze zaczna sie pytania dlaczego nie zlozylas aplikacji od razu - pomijam fakt, ze bedziesz deportable jesli nie zlozysz I-751, a nie zlozysz tej formy, bo nie masz do tego podstaw). Wiem, ze zycie uklada sie czasem dziwnie, tyle tylko, ze dla urzednik to urzednik i on kieruje sie przepisami. W kazdym razie skladaj petycje, i staraj sie umotywowac, ze jest to bona fide marriage. Pamietaj zeby petycje byly dobrze wypelnione i pisz prawde. Bedzie dobrze. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

teoretycznie: wyszlam za maz, zlozylam petycje o zielona karte i czekam iles tam. w miedzyczasie biore rozwod z obecnym mezem i wychodze za maz ponownie. skladam petycje o zielona znowu. jak to wyglada dla imigracyjnego?? i z punktu widzenia prawnego??

Zalezy, z reguly trzeba dobrze uzasadnic ale generalnie kiepsko. Problem jest w tym ze jak masz 2-letnia conditional GC to w momencie rozwodu musisz natychmiast wystapic o removal of conditions (bez wzgledu ile do uplywu dwoch lat masz). Inaczej tracisz status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...