Skocz do zawartości

N-400 Pytanie O Kilka Punktow - Jak Wypelnic?


micko

Rekomendowane odpowiedzi

No i dzisiaj dostalem zaproszenie na przysiege, ktora odbedzie sie we srode 15 pazdziernika...

Aplikacja wyslana 7 lipca, dostali 9, kasa pobrana 10 lipca a na 1 sierpnia fingerprints, rozmowa 2 pazdziernik no i przysiega 15 pazdziernika.

Wiec wszystko poszlo bardzo szybko - 3 miesiace i tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Popytałam dookoła, koleżanka składała papiery w lipcu a interveiw i przysięgę miala w grudniu czyli 5 miesięcy, mieszka na Bronksie,

jej rodzice w Brooklynie, składali razem z nią papiery ale dopiero teraz maja mieć interview

nie wiem skąd ta różnica, może wynika z czasu oczekiwania na odcsiki, ( u nas ostatnio takie nowe biuro otwarli;)

A teraz powracając do tematu postu

Patrze na ten wniosek N400 i wygląda cos dziwnie

Jako zona obywatela moge składać wniosek 90 dni przed data 3 lata od uzyskania GC, juz moge :P

Wniosek wymaga wpisania wszedzie ostatnich 5 lat adresu zamieszkania, pracy/szkoly i pobytu za granica

i tu pytanie

czy ja na prawde musze wpisywac wszystko z polski jeszcze sprzed wjazdu do USA na K1???

Jeśli tak, to z tego by wynikało, ze mój pobyt w Polsce do czerwca 2005 liczy sie jako rok pobytu za granica i musze go wpisac w liczbie dni spędzonych za granica???

dziwne to, albo ja czegos nie widze.... :P

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero dzisial zaczelam czytac "Guide to naturalization" a tam:

If you are applying for naturalization based on your marriage to a U.S. citizen, send the following four items:

1 Evidence that your spouse has been a U.S. citizen for the last three years:

-Birth certificate (if your spouse never lost citizenship since birth), or

-Naturalization Certificate, or

-Certificate of Citizenship, or

-The inside of the front cover and signature page of your spouse's current U.S. passport, or

-Form FS-240, "Report of Birth Abroad of a Citizen of the United States of America," and

2 Your current marriage certificate, and

3 Proof of termination of all prior marriages of your spouse - divorce decree(s), annulment(s), or death certificate(s); and

4 Documents referring to you and your spouse:

-Tax returns, bank accounts, leases, mortgages, or birth certificates of children, or

-Internal Revenue Service (IRS) - certified copies of the income tax forms that you both filed for the past three years, or

-An IRS tax return transcript for the last three years.

Czy ja potrzebuje znowu caly "bona fide" marriage, czy tylko transcripts ???

po w pkt 4 pisza a ... or b ... or trzy IRS transcripts

czyli jak bede mila 3 transcripts to nie musze dodawac bank accounts, leases, mortgages, or birth certificates...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW, ja tez zaczelam przegladac N-400 i tez nie podoba mi sie sie ta czesc dotyczaca zatrudnienia i pobytow poza granicami w ciagu ostatnich 5 lat. Podejrzewam, ze nas dotycza dane z 3 lat, ale dobrze by bylo wiedziec na pewno. Ostatnio o tym nie myslalam, ale wychodzi mi, ze juz od 8 miesiecy moglabym skladac N-400. Moze w tym roku sie zmobilizuje :) Jesli sie dowiesz czegos konkretnego na temat tych danych z 5 lat, to prosze, daj znac. :) Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ubiegam sie o obywatelstwo po 3 latach (slub z obywatelem USA).

Jak wypelniam N400 to pytaja mi sie:

How many total day did you spend outside of the United States during the past five years?

How many trips of 24 hours or more have you take outside of the United States during the past five years?

Czy w moim przypadku powinnam uwzglednic tylko ostatnie 3 lata czy 5 lat? W Polsce przebywalam od Grudnia 2005 do Lipca 2006. W lipcu 2006 na stale przeprowadzialam sie do USA, a w 2007 wzielam slub i dostalam GC. Prosze pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...