Skocz do zawartości

N-400 Pytanie O Kilka Punktow - Jak Wypelnic?


micko

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to jednak prawda ze staraja sie przepchnac sprawy o obywatelstwo przed wyborami.

W zeszłym roku tez to mnie więcej tyle trwało. Po egzaminie jeszcze się czeka na przysięgę.

Natomiast na odnowienie zielonej karty czeka sie w vermont SC teraz prawie rok :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A czy wyjazd na miesiąc do Polski przerywa ''continuous

residence'' " ?

Nie.

''Continuous residence'' to po polsku "nieprzerwana rezydencja". Oznacza to, że dana osoba, nawet jeśli przebywa za granicą w celu np. uczenia się czy turystycznym, za swój dom uważa USA.

"Physical presence" oznacza fizyczną obecność na terenie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co staraja sie przepchnac, a raczej zatrudnili duzo osob, ktore robia interview oraz sciagneli osoby wczesniej zwolnione i wyslane na emeryture. Jak byly maly "flood" na nich, to nawet czekow pare miesiecy nie realizowali. Teraz to szybko idzie, ale jeszcze sa ludzie co czekaja ponad rok na interview. Jeszcze 2 lata temu w NY w 3 miesiace bylo wszystko zrobione (odciski,interview,oath,paszport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Update:

Jesli kogos to nadal interesuje dzisiaj mialem rozmowe w Chicago.

Zaszedlem z pol godziny przed rozmowa, no i posiedzialem dodatkowa godzine male opoznienie...W koncu wyczytali moje nazwisko no i wszedlem...

Musze wam powiedziec ze trafilem chyba na osobe ktora bardzo "zadbala" o rozmowe:)

Znaczy sie pani byla typowym przepisowcem. Znajomi wczesniej opowiadali ze zaszli 2 pytania i po sprawie. U mnie na poczatku przysiega potem sobie usiadlem. Kobieta zaczela przegladac aplikacje i pyta czy wybieram nowy czy stary test. Wybralem stary. No i zaczely sie pytania. Doszla do 6 - odpowiedzialem poprawnie, potem oczywiscie napisac zdanie "America is the land of free" No i z tym tez dalem rade:) Potem kilka pytan z aplikacji a ze byla murzynka - dalej mam czasami problemy ze zrozumieniem - nie zrozumialem ostatniego pytania wiec poprosilem o powtorzenie i zauwazylem male zmieszanie u niej! Ale powtorzyla wolniej no i poszlo!

Dala mi forme conratulation itd... spytalem sie jej kiedy bedzie oath - mowi do mnie ze 4-6 tyg. Spytalem ja dyskretnie czy sie wyrobie przed wyborami hehe ale jestem nachalny ona mowi chyba nie...

No i tak sie skonczyla moja przygoda z interview:)

Teraz czekam na date przysiegi a dla innych czekajacych zycze powodzenia i jak najszybszego zakonczenia procesu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...