Skocz do zawartości

N-400 Pytanie O Kilka Punktow - Jak Wypelnic?


micko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
bo sadza ze nikt kto nie ma GC nie wysle tego formularza :)

Zgadzam sie z Toba, ale mysle, ze nie zrozumialas/es mojego pytania:

Ubiegam sie o obywatelstwo po 3 latach (slub z obywatelem USA). Jest tez opcja ubiegania sie o obywatelstwo po 5 latach.

Jak wypelniam N400 to pytaja mi sie:

How many total day did you spend outside of the United States during the past five years?

How many trips of 24 hours or more have you take outside of the United States during the past five years?

Czy w moim przypadku powinnam uwzglednic tylko ostatnie 3 lata czy 5 lat? W Polsce mieszkalam od Grudnia 2005 do Lipca 2006.W Lipcu 2006 stale przeprowadzialam sie do USA[/b], a w 2007 wzielam slub i dostalam GC. W zwiazku z tym ubiegam sie o obywatelstwo po 3 latach a nie 5 latach. Rozumem, ze pytaja sie o 5 lat ale przed dostaniem GC mieszkalam w PL przez 7 miesiecy. Nie chce, zeby sie przyczepil, ze tak dlugo przebywalam po za terenem USA. Wtedy nie bylam jeszcze rezytentem USA, wiec wydaje mi sie, ze w moim przypadku powinni brac uwage tylko 3 ostatnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tylko 3 lata. Ponizej cytat z instrukcji do N 400 punkt 7 litera "c":

C. Provide the requested information for every trip that you have taken outside the United States since you became a Lawful Permanent Resident. Begin with your most recent trip.

Jest to logiczne, nieprawdaz?

ps. dlaczego tego nie napisali jasno w formulatrzu N 400? Bo wiekszosc aplikantow ma prawo go wypelnic dopiero po pieciu latach.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja rozszerzylam to z pkt c na pozostale bo inaczej nie ma to ladu i skladu i wszedzie wpisalam tylko ostatnie 3 lata

podroze przed GC ich zero obchodzo to nikt sie czepiac nie bedzie

a jakby sie czepiali to latwo wytlumaczyc jak sie pytanie zrozumialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
sloneczko moim zdaniem tutaj chodzi o czas kiedy masz GC a nie wczesniejsze czasy...

Podepnę się pod temat.....mieszkamy z żoną na GC 7 lat u córki. Nasz angielski był marny więc nie startowaliśmy na obywatelstwo,Teraz chcemy to zrobić .W formularzu są rubryki do wypelnienia adresów zamieszkania i dat.I w tym mam problem bo zmienialiśmy miejsce zamieszkania 4 razy ale nie pamiętamy dat przeprowadzki ani zgłoszenia zmian.Czy jest jakiś sposób aby te daty wydobyć z urzędu ? albo może inna propozycje .

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formularzu są rubryki do wypelnienia adresów zamieszkania i dat.I w tym mam problem bo zmienialiśmy miejsce zamieszkania 4 razy ale nie pamiętamy dat przeprowadzki ani zgłoszenia zmian.Czy jest jakiś sposób aby te daty wydobyć z urzędu ?

Z jakiego urzedu?

Wysylaliscie zawsze AR 11?

albo może inna propozycje .

Sprobujcie sobie przypomniec te daty. Moze po przeprowadzce kupiliscie lodowke, samochod czy TV i macie stare rachunki?

Moze jakies wybory byly? Byliscie na wakacjach? Moze wujek Staszek was odwiedzil i to pamieta?

Jezeli nie i nie jestescie pewni dni to napiszcie ogolnie " sierpien 2005" i bedzie dobrze. Najwyzej na rozmowie sie wytlumaczycie.

ps. jezeli nie uaktualnialiscie adresu wyslijcie teraz formularz AR 11 jeszcze PRZED N- 400.(albo zmiencie adres on line).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...