Skocz do zawartości

Wybory Prezydenckie W Usa


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obama to allow travel, money transfers to Cuba

WASHINGTON – President Barack Obama directed his administration Monday to allow unlimited travel and money transfers by Cuban Americans to family in Cuba, and to take other steps to ease U.S. restrictions on the island, a senior administration official told The Associated Press.

http://news.yahoo.com/s/ap/20090413/ap_on_go_pr_wh/us_cuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy prezydent miał obcinać wydatki a okazuje się że je zwiększa nawet powyżej deficytu jaki zostawił Bush. Poniżej cytat z nowojorskiego "Nowego Dziennika"

Ogromne wydatki publiczne proponowane w planie budżetowym prezydenta Baracka Obamy doprowadzą Stany Zjednoczone do bankructwa - ostrzegł w niedzielę senator Judd Gregg, najstarszy rangą Republikanin w komisji budżetowej Senatu USA.

Według Gregga, który był na krótko nominatem Obamy na stanowisko ministra handlu, ale zrezygnował, plan kosztownych reform zakładających wielkie wydatki w czasie recesji niebezpiecznie powiększy deficyt i zadłużenie kraju, za co płacić będą następne pokolenia.

"Praktycznym następstwem tego planu budżetowego będzie bankructwo USA. Nie da się tego uniknąć. Jeżeli zaakceptujemy propozycje zawarte w tym budżecie na okres dziesięciu lat, ten kraj zbankrutuje. Ludzie przestaną kupować nasz dług, dolar zostanie zdewaluowany. To bardzo poważna sytuacja. Przekażemy naszym dzieciom kraj, na który nas nie stać" - powiedział senator w wywiadzie dla telewizji CNN.

Ostrzeżenie Gregga, uchodzącego za jeden największych w Kongresie autorytetów w sprawach finansowych, powtórzył także w sobotę były minister w gabinecie prezydenta George'a H.W. Busha, William Bennett.

Alarmistyczne głosy o propozycjach budżetowych Obamy pojawiły się po ogłoszeniu w piątek raportu Biura Budżetowego Kongresu (CBO), w którym przewiduje się znacznie większy deficyt budżetu, niż w planie administracji.

CBO przewiduje, że w obecnym roku podatkowym osiągnie on wielkość 13,1 proc. PKB - o 0,8 proc. większą niż w budżecie rządu, czyli 12,3 proc. Jest to największy deficyt w USA od II wojny światowej.

Według CBO, także w przyszłej dekadzie deficyt będzie wyższy niż to zapowiada administracja - w 2019 roku ma on wynieść 5,7 proc., podczas gdy rząd przewiduje deficyt około 3 proc. PKB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kibicowałem Ronowi Paulowi, pogardliwie nazwanemu "szalonym dziadziuniem z teksasu". Niestety nie udało się. Został Obama i Mccain. Żaden z nich mi nie odpowiadał, ale wybrałbym Mccaina jako mniejsze zło. Obama ładnie się prezentuje i nic poza tym. A jego poglądy na gospodarkę mogę okazać się katastroficzne w skutkach. Amerykanie nigdy nie zaznali tak naprawdę, prawdziwego socjalizmu, więc nie zdają sobie sprawy jaki to jest potwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli opierać się na cytowanych przeze mnie danych to zadłużenie wynosi ok. 13% PKB, więc nie jest to zadłużenie na poziomie wartości całej gospodarki USA

Zalezy o czym mowicie:

deficyt budzetowy czy dlug publiczny. Dlug publiczny wynosi jest to suma zadluzen z lat poprzednich (deficytow budzetowych)

I tu zadluzenie i tu zadluzenie. Z tym ze jak sprawdzalem to na 2009 dlug publiczny wynosi ok 75% PKB, ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...