Skocz do zawartości

Same Sex Marriage A Gc


Yuuhi

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak...duzo sie mowi o malzenstwach ze tak to nazwe 'normalnych' a jak to wyglada w przypadku homo? Wiadomo,ze rzad federalny nie rozpoznaje same sex marriage

a z drugiej strony takie stany jak CA czy Massetchussets uznaja w prawodastwie same sex marriage jako rowne z hetero. Jak to wyglada w praktyce? Pytalem kilku amerykanow o to i oni twierdza ze wedlug prawnikow w tych stanach dla same sex marriages odnosza sie te same prawa co hetero o ile malzenstwo zostalo zawarte w jednym z tych dwoch stanow.

Jakos tak na kontrowersje mi sie zebralo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo (ale mogę sie mylić) małżeństwa zawarte wg. obowiązującego prawa konkretnego stanu tracą moc prawną w chwili wjazdu do stanu gdzie są inne prawa. Pewnie gdzieś w necie jest coś na ten temat, możesz poszukać. Zacznij od "Defense of Marriage Act".

A dla celów imigracyjnych małżeństwo zawarte między przedstawicielami tej samej płci znaczy tyle co nic. Nie można sponsorować małżonka, jeśli jest tej samej płci co sponsor. Jest to możliwe w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, a także wielu innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo federalne stoi NAD prawem stanowym. Prawo imigracyjne jest prawem federalnym. I jesli nawet CA uznaje same sex marriage to poniewaz prawo federalne tego nie uznaje, to i nie uznaje tego immigration law. Prawa - niektore - odnosza sie w takim samym stopniu to malzenstw hetero jako i homo, jednak watpie aby jakikolwiek prawnik powiedzial, ze np. mozna sponsorowac kogokolwiek jesli jest sie w zwiazku tej samej plci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem to juz jakis czas temu...tylko jak dla mnie, totalnego prawnego laika, jest sprzecznosc prawa stanowego z federalnym. Teoretycznie a przynjamniej mi sie tak wydaje prawo federalne jest prawem nadrzednym do stanowego?

Mnie bardziej zastanawia cos w stylu sytuacji w ktorej powiedzmy,ze jakims cudem jednak z takiego malzenstwa dostaje sie green card i wtedy co? opuszcZajac stan green card traci waznosc? :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie a przynjamniej mi sie tak wydaje prawo federalne jest prawem nadrzednym do stanowego?

Zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Mnie bardziej zastanawia cos w stylu sytuacji w ktorej powiedzmy,ze jakims cudem jednak z takiego malzenstwa dostaje sie green card i wtedy co? opuszcZajac stan green card traci waznosc? :D

Takiej możliwości po prostu nie ma. Żeby dostać GC na podstawie sponsorowania przez małżonka konieczne jest interview. Trudno żeby urzędnik sie nie połapał że siedzi przed nim dwóch panów czy dwie panie :) No chyba że się zamaskują :) Pomijam fakt że pytanie o płeć OBOJGA małżonków jest w I-130, więc petycja zostanie od razu odrzucona.

A zakładając że zdarzy się cud i osoba dostanie GC, to jest ona po prostu nieważna od momentu wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Takiej możliwości po prostu nie ma. Żeby dostać GC na podstawie sponsorowania przez małżonka konieczne jest interview. Trudno żeby urzędnik sie nie połapał że siedzi przed nim dwóch panów czy dwie panie :D No chyba że się zamaskują :) Pomijam fakt że pytanie o płeć OBOJGA małżonków jest w I-130, więc petycja zostanie od razu odrzucona.

A zakładając że zdarzy się cud i osoba dostanie GC, to jest ona po prostu nieważna od momentu wydania.

ah rozumiem :) no coz paru znajomych bedzie bardzo zawiedzionych hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...