Jump to content

Same Sex Marriage A Gc


Yuuhi

Recommended Posts

No wiec tak...duzo sie mowi o malzenstwach ze tak to nazwe 'normalnych' a jak to wyglada w przypadku homo? Wiadomo,ze rzad federalny nie rozpoznaje same sex marriage

a z drugiej strony takie stany jak CA czy Massetchussets uznaja w prawodastwie same sex marriage jako rowne z hetero. Jak to wyglada w praktyce? Pytalem kilku amerykanow o to i oni twierdza ze wedlug prawnikow w tych stanach dla same sex marriages odnosza sie te same prawa co hetero o ile malzenstwo zostalo zawarte w jednym z tych dwoch stanow.

Jakos tak na kontrowersje mi sie zebralo :)

Link to comment
Share on other sites

bo w tych 2 stanach tak to wyglada i tyle..Jesli ktos kto nie ma GC chcialby tak zdobyc staly pobyt to moze sie przeliczyc bo nie dostanie tego..

Kanada tak ma ze takie osoby dostaja staly pobyt jesli nic nie jest podejrzanego .

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo (ale mogę sie mylić) małżeństwa zawarte wg. obowiązującego prawa konkretnego stanu tracą moc prawną w chwili wjazdu do stanu gdzie są inne prawa. Pewnie gdzieś w necie jest coś na ten temat, możesz poszukać. Zacznij od "Defense of Marriage Act".

A dla celów imigracyjnych małżeństwo zawarte między przedstawicielami tej samej płci znaczy tyle co nic. Nie można sponsorować małżonka, jeśli jest tej samej płci co sponsor. Jest to możliwe w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, a także wielu innych krajach.

Link to comment
Share on other sites

Prawo federalne stoi NAD prawem stanowym. Prawo imigracyjne jest prawem federalnym. I jesli nawet CA uznaje same sex marriage to poniewaz prawo federalne tego nie uznaje, to i nie uznaje tego immigration law. Prawa - niektore - odnosza sie w takim samym stopniu to malzenstw hetero jako i homo, jednak watpie aby jakikolwiek prawnik powiedzial, ze np. mozna sponsorowac kogokolwiek jesli jest sie w zwiazku tej samej plci.

Link to comment
Share on other sites

Tak czytalem to juz jakis czas temu...tylko jak dla mnie, totalnego prawnego laika, jest sprzecznosc prawa stanowego z federalnym. Teoretycznie a przynjamniej mi sie tak wydaje prawo federalne jest prawem nadrzednym do stanowego?

Mnie bardziej zastanawia cos w stylu sytuacji w ktorej powiedzmy,ze jakims cudem jednak z takiego malzenstwa dostaje sie green card i wtedy co? opuszcZajac stan green card traci waznosc? :) hehe

Link to comment
Share on other sites

Karina jak wiadomo nie ktorzy prawnicy tak moga mowic jak kto czasami bywa ale wtedy zarabia sie na naiwnosci ludzkiej..

ta osoba nie traci GC bo na dzien dziejszy takiej karty nie dostanie wiec czy wyjedzie czy tez nie to ....

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie a przynjamniej mi sie tak wydaje prawo federalne jest prawem nadrzednym do stanowego?

Zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Mnie bardziej zastanawia cos w stylu sytuacji w ktorej powiedzmy,ze jakims cudem jednak z takiego malzenstwa dostaje sie green card i wtedy co? opuszcZajac stan green card traci waznosc? :D

Takiej możliwości po prostu nie ma. Żeby dostać GC na podstawie sponsorowania przez małżonka konieczne jest interview. Trudno żeby urzędnik sie nie połapał że siedzi przed nim dwóch panów czy dwie panie :) No chyba że się zamaskują :) Pomijam fakt że pytanie o płeć OBOJGA małżonków jest w I-130, więc petycja zostanie od razu odrzucona.

A zakładając że zdarzy się cud i osoba dostanie GC, to jest ona po prostu nieważna od momentu wydania.

Link to comment
Share on other sites

Zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Takiej możliwości po prostu nie ma. Żeby dostać GC na podstawie sponsorowania przez małżonka konieczne jest interview. Trudno żeby urzędnik sie nie połapał że siedzi przed nim dwóch panów czy dwie panie :D No chyba że się zamaskują :) Pomijam fakt że pytanie o płeć OBOJGA małżonków jest w I-130, więc petycja zostanie od razu odrzucona.

A zakładając że zdarzy się cud i osoba dostanie GC, to jest ona po prostu nieważna od momentu wydania.

ah rozumiem :) no coz paru znajomych bedzie bardzo zawiedzionych hehe :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...