Skocz do zawartości

Ślub Na Wizie Turystycznej W Usa A Szybki Powrót Do Polski


piekna000

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze chciałam dodać, ze musimy powrócic szybko do polski po ślubie w usa bo w polsce studiujemy.Planujemy tez zostac w Polsce przez najblizsze 2 lata ale do usa jezdzic tylko na wakcje i święta , ale juz jako małżeństwo.Moze lepiej wziąśc ślub w polsce ? Ale czy bede mogła jezdzic do usa na wakacje itp bez zbyt dlugiego czekania w związku z dokumentami.Jeszcze chciałam dodac ze byłam w krakowie w czerwcu i mam wize turystyczna wazna na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agula tutaj masz odpowiedz :)

Wiem ,ze na turystycznej mozna brac slub z obywatelem Usa

Jesli chodzi o powrot to mozesz wrocic na 2 dzien do Polski po slubie ,okres oczekiwania na GC z Polski teraz wynosi kolo 1 roku jesli papiery sa kompletne,poczytaj dobrze ten temat:

http://www.usa.info.pl/board/CR1-mial-juz-...anie-t9686.html

Mozesz tez jezdzic do USA z wiza turystyczna jesli taka bedziesz miec ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany...za duzo na glowie :) przepraszam :)

Mozesz tak zrobic tylko musisz pamietac, ze promese masz na rok tylko. Starajac sie o nowa nie zataisz chyba, ze jestes mezatka? Wowczas zapewne ladnie Ci powiedza, ze masz sie starac o wize imigracyjna a nie turystyczna. Wowczas nici z jazdy na swieta i inne okolicznosci przyrody ;) do Stanow.

Oczywiscie mozesz nalezec do tej malutkiej garstki co dostaje promesy pomimo wspolmalzonka obywatela. Ale ja nawet, jako osoba urodzona w czepku, nie liczylabym na to.

Polecam tez forum visajourney.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że po studiach planujecie mieszkać w USA, proponuję zrobić coś takiego:

1. Bierzecie ślub w USA.

2. Mąż od razu po ślubie składa na Ciebie w USCIS petycje imigracyjną ale Ty nie składasz I-485. Będziesz starała sie o wizę imigracyjną przyznawana w konsulacie, a nie o adjustment of status.

3. Jedziecie do Polski. Masz promessę ważną jeszcze przez rok, przez ten rok możesz podróżować do USA i jednocześnie czekać na wizę imigracyjną. Jedyny mankament takiej zabawy to to, że za którymś razem urzędnik może nie wpuścić Cię do USA.

4. Po ok. roku dostajesz wizę imigracyjną. Jedziesz do USA, czekasz na plastikową GC, na wszelki wypadek składasz podanie o tzw. Biały Paszport i wracasz do Polski skończyć studia.

5. Po skończeniu studiów masz otwartą drogę do USA i nic już nie musisz kombinować. Od razu po przyjeździe do USA możesz pracować, ew. uczyć się i nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów.

Wszystko legalnie. Trochę upierdliwe, ale IMO lepiej zrobić to od razu i mieć z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Witam.MAM pytanie.Czy jest mozliwosc wyjechania do stanów na turystycznej wizie- następnie wzięcie tam ślubu i za tydzien powrócic do polski.Wiem ,ze na turystycznej mozna brac slub z obywatelem Usa ale co z powrotem, zalezałoby mi na szybkim powrocie do Polski zaraz po slubie w usa.

Cóż, pytanie ma już ponad miesiąc, ale i tak odpowiem. Oczywiście, że możesz i nie ma żadnego powodu do paniki. Ja wyszłam za mąż w USA podczas pobytu na wizie turystycznej, którą dostałam tylko na pół roku. Wyszłam za obywatela USA, a po ślubie zamieszkaliśmy w Polsce. Oczywiście wiza wygasła i przed wyjazdem do rodziny męża na święta musiałam uzyskać nową wizę - oczywiście turystyczną, bo tylko w takich celach jechaliśmy do Stanów. W ambasadzie podałam swoje aktualne dane, fakt posiadania męża, który jest obywatelem Amerykańskim. Dostałam wizę turystyczną na 10 lat tym razem, a wklejono mi ją w nowo wyrobiony paszport, z nowym nazwiskiem.

Jeśli planujecie po skończeniu studiów wyjechać na stałe do Stanów, odpowiednio wcześniej postaraj się o Zieloną Kartę. Możecie dać sobie na to rok, ale jeśli mąż będzie składał na Ciebie petycję w Polsce, może to trwać nawet tak krótko jak 3 m-ce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli mąż będzie składał na Ciebie petycję w Polsce, może to trwać nawet tak krótko jak 3 m-ce.

W Polsce nie sklada sie petycji juz od dosc dawna.... Tylko w USA. Trwa to okolo roku czasu.

W Posce sklada sie petycje jesli ktos jest na stale w Polsce (badz mieszka tam ciagle bodajze od 6 miesiecy) - tyle, ze graniczy z cudem zeby dostac green card, bo glowny sponsor nie ma w USA domicylu - kolko sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...