Skocz do zawartości

W&t 2009


Ola110

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde nie potrafie Ci na to pytanie odpowiedziec.

Firmy zajmuja po prostu rozne poziomy jakosciowe i trzeba przeanalizowac wiele punktow.

Cene ogolna, cene biletow, jakosc ofert, ich faktyczna dostepnosc, pomoc w razie problemow w USA, obsluga w Polsce, itp.

Almatur w tych punktach wychodzil stosunkowo niezle, a YES padal przy cenie biletow i dostepnosci ofert (pisali o tym niezadowoleni uzytkownicy).

O CCUSA kraza opinie podobne do opinii o Almaturze, wiec tutaj wskazanie faworyta jest trudniejsze, a nie chcialbym byc nieobiektywny.

Ja osobiscie wyjezdzalem na W&T z BTC (2005) i ze StudentExpressUSA (2006).

Nie mialem problemow z biurami W&T juz po wyjezdzie do USA bo prace zalatwialem sobie wczesniej sam, bez posrednictwa biura (a co niektore osoby narzekaja na prace w USA, na nieprawidlowo przydzielone stanowiska, na brak pomocy ze strony biura w razie problemow z pracodawca, itp. - mnie to po prostu nie dotyczylo, biura nie byly za to odpowiedzialne).

Przez to nie moge powiedziec czy StudentExpressUSA wywiazuje sie ze wszystkiego w stu procentach poprawnie - skorzystalem w rzeczywistosci tylko z czesci jego uslug (ale z tej czesci wywiazali sie doskonale - bez problemow, bardzo tanio i szybko).

Z BTC (mimo korzystania tylko z czesci - i to tej teoretycznie bezproblemowej - ich uslug) bylem bardzo niezadowolony przez fatalna obsluge, gubienie dokumentow, gubienie paszportow (a to juz przegiecie) i oczywiscie przez krytykowana przez wszystkich uczestnikow cene biletow (w tym czasie nie mozna bylo kupic ich samodzielnie, a dodatkowa prowizja BTC byla masakryczna).

Duzo zlych opinii czytalem na przyklad o Youth Travel Polska (YTP), Business Travel Club (BTC), Guliwerze, Migacz Travel, JDJ Bachalski, Alturist, Bratniak, Emakopol, itp. ...

Dosc dobre noty zbieraly Almatur, Foster, StudentExpressUSA, ...

Warto przez wplaceniem niemalej przeciez kwoty zrobic na szybko liste biur, przejrzec pozniej archiwum w poszukiwaniu informacji o nich i wypisac przy kazdym biurze jego wady i zalety.

Placenie biurom W&T za wyjazd bez takiego 'wywiadu' to czasami naprawde ryzykowny pomysl ...

Duzo osob trafia na to forum dopiero gdy pojawi sie problem i nie wpada po prostu na pomysl wyszukania w Internecie informacji o danej firmie - skoro jednak juz tu jestescie, a wyjazd dopiero przed Wami - skorzystajcie z mozliwosci jakie daje forum i uzbrojcie sie w potrzebna 'wiedze' :).

Przy okazji dowiecie sie moze co warto zabrac z soba do USA, jakie telefony komorkowe beda tam dzialac, a jakie lepiej pozostawic w Polsce, gdzie najlepiej sie ubezpieczyc, itp.

Niektore osoby boja sie samodzielnego zakupu biletu i zakladaja, ze moze to zrobic biuro zalatwiajac wszelkie pozostale formalnosci i ze nie powinno to zbyt wiele kosztowac (a nawet, ze dzieki znizkom grupowym bedzie taniej). W ofertach pojawiaja sie czasami atrakcyjne "ceny orientacyjne". Niestety - ceny biletow w wielu biurach okazuja sie na koniec brutalnie wysokie (czasami realna cena biletu to 1800 zl, a cena w biurze to 2500-3000 zl). Tak wiec - jesli istnieje mozliwosc wykupienia biletu samemu, trzeba z niej skorzystac!

Raz jeszcze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Przeglądałem te wszystkie komentarze i jeszcze zrobie sobie taką rozpiske jak wcześniej napisałeś, ale raczej będę skierowany samemu poszukać pracy i zakwaterowania...mam sporo czasu to pewnie coś znajde na stronach pracodawców z USA. Opcja Independent mnie skłania z CCusa. Jeszcze raz dzieki. jak bede miał pytania to pisze prosto do Ciebie bo widze, że jesteś ostro w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Po to tu jestesmy, zeby sobie nawzajem pomagac.

Przy poszukiwaniach pracodawcow z USA polece Ci tez rozmowe ze znajomymi, ktorzy wrocili zadowoleni z Work&Travel i poproszenie ich o adresy email (lub strony internetowe) pracodawcow. Ulatwi to znacznie sprawe poszukiwan.

Opcja Independent (w wariancie poszukiwania pracy i mieszkania dopiero po przylocie) zalezy od szczescia w znacznie wiekszym stopniu niz pozostale warianty programu W&T i wymaga zdecydowanie wiekszej gotowki na starcie - dla wielu osob moze to byc ciezki wariant na sam poczatek przygody z USA.

Pytania zadawaj lepiej na forum (np. w tym watku) niz piszac bezposrednio do mnie - dzieki temu inne osoby znajda byc moze rozwiazania dreczacych je watpliwosci.

Poza tym - sa na tym forum bardzo pomocne osoby, ktore w wielu sprawach orientuja sie lepiej ode mnie i moga dodac wiele cennych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, biorąc pod uwagę to że to mój pierwszy raz, zdecydowanie wole żeby organizacja sama podsunęła mi jakieś oferty pracy. Choć na pewno przydadzą mi sie informacje z forum gdzie warto jechać , a w jakie regiony lepiej sie nie zapuszczać. Co do biletu na samolot to wczoraj prześledziłam kilka, kilkanaście stron i w sumie to poniżej 2500zł nie znalazłam żadnego...widocznie skutecznego szukania też trzeba sie dopiero nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to dopiero 2 firmy wyszly w tym roku z work and travel (jak narazie)

Almatur:

www.almatur.pl/workandtravel_usa.php

Cena: 645 USD (czyli 1625 pln-1 usd =2,52) + SEVIS (35 USD) plus bilet lotniczy (nie musisz u nich kupowac i nie ma kary jesli nie kupisz przez nich)

Średnia ocena firmy (skala 1-10): 8.2 (bazy opinii)

Foster:

www.jobster.pl

Cena: 1555 pln (617 usd -1 usd =2,52) + SEVIS (35 USD) plus bilet lotniczy (nie musisz u nich kupowac i nie ma kary jesli nie kupisz przez nich)

Średnia ocena firmy (skala 1-10): 8.1 (bazy opinii)

I almatur i foster maja takie same promocje dot grup i ich starych klientów.

Camp nie podaje bo to troche inny program. Jesli ktos inny ma ceny to prosze dac znac..

Obie firmy sa juz od pare ladnych lat na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewna propozycje.

Wiele biur przedstawia oferte specjalna : znizka xyz dolarow za wyjazd w danej opcji programu razem ze znajomymi (lub za przyprowadzanie do biura kolejnych osob).

Kilka osob z forum moze dogadac sie w tej sprawie i obnizyc koszt ogolny wyjazdu dzieki takim promocjom.

Przykladowo:

Student Point przy zapisach do 18 stycznia 2008 (w wariancie Self Arranged) i zaproszeniu do programu dwoch osob, ktore nie wyjezdzaly jeszcze z tego biura oferuje 395$ znizki.

Duzo osob chetnie skorzystaloby z takiej oferty, ale zwyczajnie nie ma znajomych, ktorych mogloby 'wykorzystac' w promocji.

Jesli ktos zamierza wyjechac na Self Arranged W&T i znajduje sie w powyzszej sytuacji - wystarczy zalozenie odpowiedniego watku na forum i nadzieja na to, ze ktos zainteresuje sie obnizka.

Jesli na oferte odpowiedza dwie osoby - spotykaja sie wszyscy w biurze Student Point i w momencie zaplaty dziela sie otrzymana znizka (ok. 130$ na glowe - czyli nie tak zle, w tej chwili to ok. 330 zl).

Calkiem zachecajace.

Student Point (z tego co widze, nabor jest juz rowniez rozpoczety).

Rodzaje ofert:

Full service - http://www.studentpoint.pl/index.php?lid=91&mid=145

Job fair (targi pracy 1 marca 2008) - http://www.studentpoint.pl/index.php?lid=327&mid=146

StudentPoint arranged - http://www.studentpoint.pl/index.php?lid=287&mid=147

Self arranged

Ceny:

Self arranged: ................ 390 zl (zgłoszenie) + 395$ (program) + x * 29$ (ubezpieczenie na x miesiecy) + bilet lotniczy (mozna kupic samodzielnie) + 131$ (wiza) + 35$ (sevis).

StudentPoint arranged: .. 390 zl (zgłoszenie) + 480$ (program) + x * 29$ (ubezpieczenie na x miesiecy) + bilet lotniczy (mozna kupic samodzielnie) + 131$ (wiza) + 35$ (sevis).

Full Service: .................... 390 zl (zgłoszenie) + 580$ (program) + x * 29$ (ubezpieczenie na x miesiecy) + bilet lotniczy (przelot grupowy) + 131$ (wiza) + 35$ (sevis).

Job Fair: ......................... 390 zl (zgłoszenie) + 580$ (program) + x * 29$ (ubezpieczenie na x miesiecy) + bilet lotniczy (przelot grupowy) + 131$ (wiza) + 35$ (sevis).

Opinie:

Srednia to 7.2 na 20 opinii w bazie opinii ( http://www.usa.info.pl/baza_search.php ).

Potrafia naliczyc sobie niezla prowizje na bilecie kupowanym u nich, zdarza im sie gubienie papierow, w niektorych biurach panuje zamet.

Zwrot nadplaconych pieniedzy wynikajacych z roznic kursowych to martwa reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym tak nie komplikowal - rozpisywac sie nad kazdym programem troche ciezko. Podstawa to opcja independent na 4 miesiace z wlasnym biletem, promocje tez sa zazwyczaj bardzo podobne.

Cena u studentpoint dla tej opcji to 1677 pln.

Ta ich promocja "395$ znizki." to jakas abstrakcja bo za 2 osoby dostajesz wieksza znizke niz za 3?

Gulwier ma promocje za

Cena: 1590 pln (631 usd -1 usd =2,52) + SEVIS (35 USD) plus bilet lotniczy (nie musisz u nich kupowac i nie ma kary jesli nie kupisz przez nich)

Średnia ocena firmy (skala 1-10): 6.5 (bazy opinii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty pracy natknęłam się na kilka ciekawych pozycji. Ale może mi ktoś wytłumaczyć co to za śmieszna opłata za zatrudnienie?:

"# After getting the job offer for you, we inform you about it.

# You pay for the job offer - 140 dollars.

# During one day after the payment we send you the job offer and all the additional information about your future employer. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...