Skocz do zawartości

W&t 2009


Ola110

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chodzi mi o o te oplaty za program tzn w roznych biurach rozne ale np oferta YES :

I Rata: 799 PLN - płatna w dniu podpisania umowy uczestnictwa w programie

II Rata: 335 USD - opłata za program Work and Travel.

35 USD - opłata za wpis do systemu SEVIS.

III Rata: 300 USD - opłata za program Work and Travel.

Rata płatna do 60 dni od daty podpisania umowy uczestnictwa. Dla umów podpisanych po 1 stycznia 2008, płatna do 14 dni od daty podpisania umowy.

IV Rata: - opłata za program Work and Travel.

Rata płatna do dnia 15 marca 2008 r. Wysokość raty uwarunkowana jest opcją programu, zależną od miejsca lądowania na terytorium USA. O przypisanej opcji Uczestnik informowany jest najpóźniej na 14 dni przed upływem terminu wpłaty.

Wysokość raty w zależności od opcji:

Opcja EAST1 - 2850 PLN

Opcja WEST2 - 3400 PLN

Opcja ALASKA3 - 4100 PLN

Całościowy koszt programu w pakiecie pełnym zaczyna się już od ok. 4950 PLN. Finalna cena zależy od miejsca przylotu na terytorium Stanów Zjednoczonych, kursu USD z dnia wpłaty oraz tego czy uczestnik skorzysta z promocji.

troche to bezsensu bo nic nie jest powiadzane co sie dzieje z kasa w przypadku nei dostania wizy.... bezsensem bylo by zaplacic a poznie jto stracic tylko dlatego ze nie dostalam wizy na work and travel..... stad moje pytanie czy ktos wie co w takim przypadku sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o o te oplaty za program tzn w roznych biurach rozne ale np oferta YES :

I Rata: 799 PLN - płatna w dniu podpisania umowy uczestnictwa w programie

II Rata: 335 USD - opłata za program Work and Travel.

35 USD - opłata za wpis do systemu SEVIS.

III Rata: 300 USD - opłata za program Work and Travel.

Rata płatna do 60 dni od daty podpisania umowy uczestnictwa. Dla umów podpisanych po 1 stycznia 2008, płatna do 14 dni od daty podpisania umowy.

IV Rata: - opłata za program Work and Travel.

Rata płatna do dnia 15 marca 2008 r. Wysokość raty uwarunkowana jest opcją programu, zależną od miejsca lądowania na terytorium USA. O przypisanej opcji Uczestnik informowany jest najpóźniej na 14 dni przed upływem terminu wpłaty.

Wysokość raty w zależności od opcji:

Opcja EAST1 - 2850 PLN

Opcja WEST2 - 3400 PLN

Opcja ALASKA3 - 4100 PLN

Całościowy koszt programu w pakiecie pełnym zaczyna się już od ok. 4950 PLN. Finalna cena zależy od miejsca przylotu na terytorium Stanów Zjednoczonych, kursu USD z dnia wpłaty oraz tego czy uczestnik skorzysta z promocji.

troche to bezsensu bo nic nie jest powiadzane co sie dzieje z kasa w przypadku nei dostania wizy.... bezsensem bylo by zaplacic a poznie jto stracic tylko dlatego ze nie dostalam wizy na work and travel..... stad moje pytanie czy ktos wie co w takim przypadku sie dzieje ?

Ja odpowiem w dosc niecodzienny sposob:

"Szanowni Klienci i Kooperanci Stowarzyszenia YES

Z dniem 1 października 2008 roku Stowarzyszenie Young Explorers Society zawiesza swoją bieżącą działalność. Wiąże się to z zamknięciem wszystkich dotychczasowych oddziałów w tym katowickiej centrali.

Od blisko 8 lat Stowarzyszenie YES tworzą i rozwijają te same osoby. W tym czasie z lokalnej inicjatywy marka YES stała się rozpoznawalną przez młodzież w całej Polsce organizacją a łączna ilość osób, które skorzystały z naszej oferty przekroczyła liczbę 5000. Przez ten czas pracownicy, z których większość pamięta jeszcze skromne początki, wkładali cały swój wysiłek w rozwój kolejnych projektów, obsługę uczestników naszych programów, niejednokrotnie łącząc pracę z nauką. Dzisiaj przyjęta przez założycieli YES idea ułatwiania młodym Polakom wyjazdów zagranicznych do pracy, szkoły językowej lub na praktyki straciła na aktualności. Po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości, o których jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Czujemy więc, że nasza misja, zapisana przed laty w statucie Stowarzyszenia, została spełniona. Przed nami stoją teraz nowe wyzwania, pomysły i życiowe plany. Niewykluczone jednak, że część z nich zostanie zrealizowana przez Stowarzyszenie Young Explorers Society.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju Stowarzyszenia, którzy brali udział w naszych projektach oraz tym, dla których nasza praca miała znaczenie chcemy bardzo podziękować i życzyć powodzenia. Do Waszej dyspozycji pozostawiamy adres info@yes.org.pl pod który prosimy zwracać się z ewentualnymi zapytaniami."

Podejrzewam wiec, ze te pieniadze nie wracaja :)

Reszta zalezy od konkretnego biura - co niektore zwracaja wieksza czesc kwoty jezeli nie uda Ci sie otrzymac wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow nie widzialam tego !

bede probowac w almaturze w krk...

tak pytam poniewaz obawiam sie ze nie dostane wizy nawet studenckiej, odmowiono mi juz 2 raz turystyczna z powodu mojej siostry ktora jest tam nielegalnie od paru lat ale tez przebywa tam legalnie moj tata i mama wiec decyzja byla negatywna z uzasadnieniem takim iz mam tam cala rodzine i chce emigrowac ... ja nie chcce mam tu studia swoje zycie jednak to prawda chce ich odwiedziec i przy okazji zarobic... jednak biore pod uwage ze moga mi odmowic mimo wszystko dlatego stad moje pytanie o zwrot kosztow programu dzieki za wszystkie info :)

p.s Almatur w krakowie jest godny zaufania? bo znalazlam pare opini niekoniecznie pozytywnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz calkowita racje.

Nalezy poznac warunki uczestnictwa przed wyborem konkretnego biura, aby nie stracic pieniedzy w razie nieotrzymania wizy.

Jako, ze biura W&T zwykle nie podaja takich informacji w ogolnych 'folderach reklamowych' - polecam Ci lekture umow : http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8

Przykladowy wycinek umowy (StudentExpressUSA - Impuls Travel z Lodzi):

W przypadku odmowy przyznania wizy, udokumentowanej stosownym pismem wystawionym przez

konsulat amerykański, STUDENT jest zobowiązany do natychmiastowego, najdalej w ciągu 14, dni zwrotu

dokumentu DS-2019 do biura IMPULS. Pod warunkiem wykonania tego zobowiązania STUDENTOWI

przysługuje zwrot wniesionych kwot pomniejszonych o:

- kwotę w wysokości równowartości 100 USD (sto dolarów amerykańskich ), liczoną po kursie wpłaty,

- opłatę organizacyjna w wysokości 500 PLN (pięćset polskich złotych)

- opłatę za system SEVIS w wysokości 35 USD (trzydziestu pięciu dolarów amerykańskich)

Przykladowy wycinek umowy (Student Point):

W przypadku odmowy przyznania Uczestnikowi wizy J-1 przez Konsulat Stanów Zjednoczonych koszty wniesione z tytułu uczestnictwa

w programie są Uczestnikowi zwracane z potrąceniem:100 USD opłaty administracyjnej;

Przykladowy wycinek umowy (CET Poland):

W przypadku odmowy przyznania wizy, udokumentowanej stosownym pismem wystawionym przez konsulat

amerykański, STUDENT jest zobowiązany do natychmiastowego, najdalej w ciągu 14, dni zwrotu dokumentu DS-2019 do

biura CET. Pod warunkiem wykonania tego zobowiązania STUDENTOWI przysługuje zwrot wniesionych kwot

pomniejszonych o:

- kwotę w wysokości równowartości 190,- (sto dziewięćdziesiąt) USD, liczoną po kursie wpłaty,

- opłatę organizacyjna w wysokości 500,- (pięćset) złotych,

- opłatę za system SEVIS w wysokości 35,- (trzydziestu pięciu dolarów amerykańskich) USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

prosze was o opinie na temat StudentPoint. Mam zamiar lecieć do stanow wlasnie z tego biura. Wybór był dosc trudny, bo biur jest sporo, i oczywiscie kazdy promuje sie jak najlepiej. W sumie dokonałam wyboru- studentpoint, teraz sie zastanawiam sie czy to była trafna decyzja. pewnie i tak dopiero wyjazd wszystko zweryfikuje, ale prosze o opinie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...