Skocz do zawartości

Wycofanie Dokumentow Z Uscis


snowflake girl

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

wyslalam 2 miesiace temu pakiet dokumentow na green card (slub z obywatelem) jednak teraz plany sie zmienily i okazalo sie ze maz dostal prace w europie wiec gc nie bedzie mi potrzebna, czy jest jakis sposob na wycofanie calej procedury i moze zwrot jakies kwoty pienieznej, prosze o pomoc. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje slubu:D Jezeli zaplacilas czekiem to mozesz isc do banku i poprosic o "stop payment", pod warunkiem ze USCIS jeszcze go nie zrealizowalo. Kosztuje to ok. $20-30, zalezy od banku, ale uniemozliwi to realizacje czeku. Jezeli USCIS nie bedzie mogl pobrac oplaty imigracyjnej, raczej nie bedzie sobie zawracal glowy Twoja sprawa. Nie wiem jak to wyglada ze strony prawnej, znaczy czy nie bedzie konsekwencji za wyslanie podania i pozniej stop payment na czeku. O ile w ogole zaplacilas czekiem, bo nie wiem czy mozna jakos wstrzymac money order (wykupiony w banku byc moze, ale z taki ze sklepu to raczej watpie). Byc moze mozna tez poprosic USCIS o wycofanie dokumentow, nie wiem jak wtedy bedzie ze zwrotem oplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tam wlasnie nie gralo, taki drobny szczegol :P Piszac post zakladalam, ze to byly 2 dni temu i dlatego caly ten wywod. Jezeli juz zaczeli caly proces moze i mozna przerwac, ale na zwrot oplat ja bym juz raczej nie liczyla. Swoja droga, jak to chyba USCIS pieniadze juz dostalo? Nie sprawdzalas konta? Nie przyslali Ci zadnego NOA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje slubu:D Jezeli zaplacilas czekiem to mozesz isc do banku i poprosic o "stop payment", pod warunkiem ze USCIS jeszcze go nie zrealizowalo. Kosztuje to ok. $20-30, zalezy od banku, ale uniemozliwi to realizacje czeku. Jezeli USCIS nie bedzie mogl pobrac oplaty imigracyjnej, raczej nie bedzie sobie zawracal glowy Twoja sprawa. Nie wiem jak to wyglada ze strony prawnej, znaczy czy nie bedzie konsekwencji za wyslanie podania i pozniej stop payment na czeku. O ile w ogole zaplacilas czekiem, bo nie wiem czy mozna jakos wstrzymac money order (wykupiony w banku byc moze, ale z taki ze sklepu to raczej watpie). Byc moze mozna tez poprosic USCIS o wycofanie dokumentow, nie wiem jak wtedy bedzie ze zwrotem oplat.

Nie rob tego. Jesli zablokujesz czek wtedy USCIS i tak bedzie domagac sie pieniedzy na drodze prawnej. Nawet jesli wycofasz dokumenty. USCIS nie zawracaloby sobie glowy gdybys wyslala dokumenty bez czeku - wtedy by Ci je odeslali. W kazdym innym przypadku - oni maja prawo domaga sie pieniedzy.

a dziekuje :P)

w sumie to taka mala literowke popelnilam, bo dokumenty zostaly wyslane 2 mce temu. wiec pewnie uscis pieniadze juz dostalo.. :rolleyes: dzieki za pomoc.

Jesli 2 miesiace temu to caly proces juz sie zaczal, a zwrotu pieniedzy niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobacza ze Twoje przyjazdy sa tylko po to aby utrzymac GC to mozesz zostac pozbawiona stalego pobytu i GC..

Jesli zamierzasz byc po za USA dluzszy czas to wyrob sobie bialy paszport..Co do pracy to jesli bedziesz miala SSN to nie bedzie problemu .Wazne abys sie rozliczala z podatkami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam jeszcze jedno male pytanie, czekam grzecznie na dokumenty, ostatnio sprawdzilam i zostaly one wyslane 1 sierpnia, od tamtego czasu mialam szybko biometrics i cisza, sprawdzajac na visajourney w mojej wiosce (san antonio) na ap czeka sie z reguly 50 dni, a na pozwolenie na prace 80. Nie wiem co z moja sprawa, czy sie zgubila, zapomnieli, czy pan postman zgubil list. moze mi ktos poradzic co robic.. czekac czy dzialac (tylko gdzie)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...