Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mężowi brakuje jednej litery w imieniu w certifikacie ślubu, czy będzie to problemem - w paszporcie ma poprawnie, czy raczej taki błąd jest mało istotny skoro reszta informacji się zgadza ? przy składaniu I 130 ?

Roznie bywa,jeden urzednik moze przymknie oko a inny sie do tego doczepi.Ja na waszym miejscu bym poszla do urzedu i poprosila o nowy certyfikat slubu.Bo jesli ktos zauwazy blad i sie doczepi to juz tracicie na czasie,bo trzeba bedzie doslac nowy,beda rozpatrywac itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie bywa,jeden urzednik moze przymknie oko a inny sie do tego doczepi.Ja na waszym miejscu bym poszla do urzedu i poprosila o nowy certyfikat slubu.Bo jesli ktos zauwazy blad i sie doczepi to juz tracicie na czasie,bo trzeba bedzie doslac nowy,beda rozpatrywac itd...

ok, dzięki za radę..

Mam jeszcze pytanie, jakich pytań można się spodziewać na interview w ambasadzie i też jak przygotować mniej więcej dokumenty by wyszło dobrze - moja sprawa stara ja swiat , ale jeszcze nie zaczelismy sponsorowania, ale juz jestemy na jak najlepszej drodze , w koncu ;) - a wiec slub na J1 po 90dniach od przylotu, ale meza znalam juz od dwoch lat (on byl w pl 3 razy przed slubem), dwa razy po slubie, czy w pakiecie I 130 mamy zalaczac wszystkie informacje o naszej znajomosci - o ta czesc sprzed slubu głownie mi chodzi? nie chce klamac, nic z tych rzeczy, tylko poprostu zastanawiam sie czy niektore te fakty lepiej ukryc, czy przedstawic sytuacje tak jak byla.. Bardzo moze im sie niespodobac, że slub na J1 z osoba znana wczesniej ? gdybym wiedziala,ze to tak powazne konsekwencje glowkowania bedzie za soba ciagnac, to bysmy wzieli ten slub w Pl pozniej.. ale juz po ptakach, a zyc na odleglosc mamy dosc :( ma ktoś jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO- Wnioskujac z zasady 30/60/90 przy AOS, Twoj slub po 90 dniach nie powinien byc problemem :)

Czas wskazuje na spontan.

Poza tym nie wnioslas o AOS na tej wizie, wiec nie wiem czemu w ogole to by mial byc problem? Mialas wize, wzielas slub, nie zlamalas zasad programu ani wizy, wyjechalas z USA spowrotem do Polski.

Hmm, moze cos mi tu umyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest porada

slub byl spontaniczny :) bo jak wyjdzie ze planowany byl przed wyjazdem to bedzie nie wesolo

Mogliscie sie znac przed tym jak przylecialas :)

ok sly, czyli spontan to spontan,

wyjsc nie wyjdzie,bo nie byl planowany.

dzieki miss.home! Twoj optymizm jest pokrzepiąjący! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich dzięki temu forum znalazłam cześć odpowiedzi na moje pytania ale nie wszystkie. Wiec opiszę mój problem i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże:)

Moja sytuacja wygląda tak mam narzeczonego który jest obywatelem usa ale jest też obywatelem Polski (tam pracuje i do Polski przyjeżdża) i planujemy ślub kościelny w Polsce..wyczytalam gdzieś ze obywatel usa musi być pół roku w Polsce żeby starać się o papiery dla mnie w tym przypadku tez tak będzie skoro on jest obywatelem polskim? Gdzie lepiej brać ten ślub w Polsce czy jednak do Stanów wyjechać? A jak by założył na mnie papiery w Polsce będę mogła polecieć z nim do Stanów czy nie? Pisze bo nie wiemy co robić żeby było dobrze i w miarę szybko wszystko przebiegło a nie chcemy żeby nas rozdzielili na kilka miesięcy. Wie coś ktoś na ten temat? Będę wdzięczna :)

Czy lepiej wziąć ślub cywilny a pozniej kościelny? Ale ile to będzie trwać to wszystko. Bo mój narzeczony chce zyc w stanach ze mną a nie wiemy co zrobić żebym ja mogła z nim tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos poprawi, ale skoro narzeczony ma obywatelstwo polskie, to w kwesti slubu mozecie postepowac normalnie... Tzn. Nie musi sie starac o to specjalne zaswiadczenie.

Co do wizy dla ciebie. Masz dwie opcje i kazda jest w miare czasochlonna :P Nie ma czegos "na szybko". Jesli wezmiecie slub, to muscie wystapic o wize CR1 (malzenska). Jesli nie, to wize K1 (narzeczenska). "Zlozy papiery w Polsce" ? Znaczy tak, mozecie wyslac wniosek o wize, kiedy narzeczony bedzie w Polsce. Ale to i tak leci do USA :P I dopoki nie dostaniesz wizy (narzeczenska to okolo 6- 8 miesiecy, malzenska moze byc dluzej), nie mozesz leciec razem z nim do Stanow. Takze jesli wezmiecie slub, wysylacie papierki i czekacie. Raczej nie obedzie sie bez rozlaki. Nie martw sie, nie ty jedna czekalas miesiace na wize :)

Dobrze, ze narzeczony mieszka i pracuje w Stanach, bo bez tego nie moglby cie sponsorowac.

Ah, i wazne - Pytasz czy warto wyjechac do Stanow i tam wziac slub. A na jakiej wizie? Turystycznej? Jesli wyjezdzasz do Stanow na wizie turystycznej z zamiarem wziecia slubu, to jest to oszustwo imigracyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...