Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz musiała z AOS-em złożyć podanie od Advanced Parole (za darmo przy concurrent filling), jeżeli zdążysz je dostać przed planowanym wylotem, to powinnaś móc wlecieć z powrotem...

Nie wiem za to, czy zdarza się, że odmawiają AP i jak to jest z tym przy AOS z B2 - ktoś mądrzejszy musi Ci powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam serdecznie,

Przyjechałam do USA pod koniec czerwca na wizie turystycznej do chłopaka- Amerykanina. W tym czasie postanowilśmy się pobrać, ślub planujemy w połowie października. Wysłanie papierów planujemy w listopadzie. Moja wiza kończy się pod koniec grudnia. Chcę wrócić do Polski na początku stycznia ponieważ mam do zdania sesję - jestem studentką. Czy w wypadku wysłania dokumentów w listopadzie w USA mogę starać się o GC będąc w Polsce? I co w przypadku interview? Jeżeli np. dadzą mi termin interview na marzec raczej nie będę mogła wjechać do USA ponownie, żeby odbyć interview.

Bardzo proszę o odpowiedź, ostatnio te całe procedury spędzają mi sen z powiek... :(

Masz dwie drogi - jedna to droga konsularna czyli wracasz do Polski, masz interview w ambasadzie, dostajesz wize CR-1.

Druga to adjustment of status w US - zeby moc wyjechac i wrocic musisz wystapic o Advanced Parole (czyli wyslac formularz I-131 razem z reszta I-130/I-485/I-864/I-639). Wez tylko pod uwage kilka rzeczy :

- idea AP jest taka ze wyjezdzasz z US na krotko bo :

- bedziesz musiala zglosic sie na biometrics w jakims tam terminie

- bedziecie obydwoje musieli zglosic sie na interview

- jezeli masz sesje, rozumiem ze nie jest to koniec studiow, wiec zaplanuj jak zamierzasz je skonczyc. GC jest do mieszkania w stanach, nie przyjezdzania raz na jakis czas.

Jezeli wyjedziesz bez AP, to Twoj proces adjustment of status zostanie uznany za "abandoned" i cala kasa pojdzie w bloto (~ $1k)

Ja bym wzial slub jak najszybciej i jak najszybciej wyslal dokumenty - nie ma na co czekac.Przy okazji zorientuj sie we wszystkich oplatach / wymaganiach zarobkow sponsora / koniecznosci odbycia badan lekarskich przed zlozeniem dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dziękuję Wam bardzo za tak szybko udzielone odpowiedzi. Naprawdę dużo mi to pomogło. :)

Duze ryzyko jest z AoS, że mogę nie wrócić na sesję. Jeżeli chodzi o studia to są 2 opcje albo zawieszę je po sesji, albo uda mi się wyjechać na wymianę studencką do Chicago i studiować tutaj. A czy mogę aplikować na CR-1 będąc teraz w USA i kończyć to w Polsce? czy najlepiej wszystko już wysłać jak będę w Polsce? I nie będę miała problemów z tym, że po ślubie przesiedziałam wizę turystyczną o jeden miesiąc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozesz aplikowac CR-1 bedac w US - szczegolnie ze na poczatku to nie Ty aplikujesz a Twoj maz wysyla petycje I-130 dla Ciebie. Przesiedzenie o miesiac nie skutkuje banem, ale Twoja wiza turystyczna bedzie niewazna w tym momencie (co w sumie nie bedzie problemem jezeli bedziesz miala GC). Pamietaj tylko ze proces konsularny to ~10 miesiecy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy taniej>?o ile taniej...

no z tego co sie orientuje to w USA koszt u prawnika to 2-3k $ a w PL, dokladnie w Poznaniu, znalazłam jedną kancelarię, która się tym zajmuje i powiedzieli mi, że 3,500 zł. więc taniej :P

no i red flags nie mam, przykładny ze mnie podróżnik po USA.

ale boję się, że zagubię się w tej całej papierkowej robocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...