Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Joyanna to teraz idz do lekarza i sie spytaj dlaczego nie mial nowych formularzy ..

Kolejna sprawa juz kiedys pisala Karina na temat prawnikow ze jak dobrze popadniesz to mozesz brac takiego prawnika-chociaz nie ktore osoby pisaly ze nie potrzeba i po co prawnik jest potrzebny?,,bo tez zle mozesz popasc na prawnika czego nikomu nie zycze ..bo to strata czasu,kasy a jeszcze sprawa moze byc zle poprowadzona .

jak widac po Twoim przypadku czasami jest potrzebny lub tez duzo nalezy szukac w necie o takich sprawach.pytac sie .

Nowa wpisz ze juz jestes overstay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kzielu dotali wszystkie papiery i mam potwierdzenia.bylam u adwokata posprawdzala wszystko i sie okazalo,ze moje badania lekarskie,ktore wykonalam pod koniec wrzesnia byly wypisane na starej niewaznej aplikacji.wiec musze isc do lekarza i poprosic o to aby mi napisal na nowej.Nie wiem dlaczego lekarz nie mial aktualnej aplikacji?? w kazdym badz razie,adwokat sie wszystkim zajela,musze tylko doniesc te badania i bedzie dalej kierowal sprawa.musi zlozyc aplikacje o ponowne otworzenie,gdyz moja case zostala zamknieta.po raz trzeci wyslalismy akt slubu,o ktory sie dopominali.tak wiec adwokat mowila,ze sprawe mam latwa i zdzwiona byla,ze zamkneli z takiego powodu.reszta aplikacji i wszystko co wyslalam zgadza sie bo kobietka posprawdzala kopie,zarobki itd.tak wiec zebym wiedziala,ze to nie jest wcale takie latwe to bym od samego poczatku adwokata brala.

Zycze wszystkim Zdrowych i pogodnych Swiat:) :)

Ja bym sprawdził adwokata bo ciemnotę CI wciska - na 100% nie dostałabyś denial za expired from - najwyżej RFE. Ja wszystko zrobiłem całkowicie sam i pod dwóch miesiącach miałem interview i zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził adwokata bo ciemnotę CI wciska - na 100% nie dostałabyś denial za expired from - najwyżej RFE. Ja wszystko zrobiłem całkowicie sam i pod dwóch miesiącach miałem interview i zieloną kartę.

Kzielu - masz 100% racji - nikt Ci nie zamknie sprawy za badania. Moga Ci wyslac RFE. Jesli nie odpowiesz - to wtedy moga zamknac sprawe, ale... Po pierwsze urzednik NIE moze sprawdzic Twoich badan - Twoje badania sprawdza oficer imigracyjny na interview, Ty nie mialas interview, wiec..? Zdarzaja sie sytuacje kiedy ktos w gole nie wysle badan, ale to inna bajka. Tak wiec przez badania na pewno nie zamkneli Ci sprawy.

Dlaczego zamkneli Ci sprawe masz napisane w decyzji. Jesli dokumenty sie 'rozminely', jesli ktos cos zle polozyl a Ty nie dostalas RFE, wtedy owszem, sprawe moga zamknac, ale musza Ci wyslac list z decyzja, a Ty masz czas aby zareagowac. Czy takie sytuacje sie zdarzaja? Owszem, tak.

Jesli chodzi o badania, to najbardziej prawdopodobny scenariusz bylby taki, ze podczas interview oficer imigracyjny sprawdzilby badania i kazal Ci doniesc/doslac nowe, albo - co sie zdarza najczesciej - machnalby na to reka gdyby reszta dokumentow byla w porzadku..

Branie adwokata czesto pomaga, bo masz mniej na glowie, co nie znaczy, ze zawsze jest wskazane.. Wiele osob robi dokumenty samemu, wielu osobom przechodza sprawy bardzo szybko (innym wolniej, ale to tez zalezy od miejsca gdzie ktos mieszka i ilosci spraw w danym urzedzie). Jesli ktos sie czuje na silach zeby robic dokumenty samemu - nie ma problemu; jesli ktos woli zaplacic i zeby ktos inny to zrobil - to tez nie jest zly pomysl. Jak to sie mowi: up to you :) Ja jestem zdania, ze jesli ktos nie wie/mie jest pewny itp. - niech poszuka profesjonalnej pomocy. Szkoda zeby pozniej byly problemy, szkoda nerwow, straconego czasu i placenia za wszystko od nowa... Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani Karino-u mnie bylo tak,ze 3 miesiace temu dostalam pismo,ze mam doslac badania lekarskie,akt slubu,meza kopie certyfikatu,ze jest obywatelem i wyciag z banku z 12 ostatnich miesiecy.Wszystko wyslalismy,list doszedl no i po 2 miesicach otrzymalam decyzje o zamknieciu sprawy.napisane jest,ze nie otrzymali aktu slubu,o tym ze badania lekarskie sa na starej aplikacji.Bylam u lejarza,ale pani powiedziala,ze nie moze wypisac badan na nowej aplikacji poniewaz robilam je we wrzesniu jak stara aplikacja jeszcze obowiazywala,jesli chce na nowej to od nowa bym musiala robic wszystko.tak wiec dzis ide do adwokata zeby wypisala mi aplikacje 290b i zobaczymy co dalej bedzie.ja nie wiem dlaczego zamkneli mi sprawe,dostali wszystko co chcieli.Nie ominelismy nic.

no nic mam nadzieje,ze po wyslaniu teraz aplikacji na nowo otworza case i sie uda.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani Karino-u mnie bylo tak,ze 3 miesiace temu dostalam pismo,ze mam doslac badania lekarskie,akt slubu,meza kopie certyfikatu,ze jest obywatelem i wyciag z banku z 12 ostatnich miesiecy.Wszystko wyslalismy,list doszedl no i po 2 miesicach otrzymalam decyzje o zamknieciu sprawy.napisane jest,ze nie otrzymali aktu slubu,o tym ze badania lekarskie sa na starej aplikacji.Bylam u lejarza,ale pani powiedziala,ze nie moze wypisac badan na nowej aplikacji poniewaz robilam je we wrzesniu jak stara aplikacja jeszcze obowiazywala,jesli chce na nowej to od nowa bym musiala robic wszystko.tak wiec dzis ide do adwokata zeby wypisala mi aplikacje 290b i zobaczymy co dalej bedzie.ja nie wiem dlaczego zamkneli mi sprawe,dostali wszystko co chcieli.Nie ominelismy nic.

no nic mam nadzieje,ze po wyslaniu teraz aplikacji na nowo otworza case i sie uda.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Jezeli aplikacja zmienia sie w trakcie procesu, to nadal liczy sie 'stara' - do momentu rozpatrzenia sprawy.

Zdarza sie, ze USCIS dostanie dokumenty i nie wprowadzi do systemu - niezwykle rzadko, ale sie to zdarza, pielegniarka miala racje, bo badania byly zrobione wtedy kiedy obowiazywala stara forma, badania sa wazne rok. Ale zeby ot tak komus kazali doslac wyciag z banku za 12 miesiecy to jak slowo daje nie slyszalam. Chyba.. chyba, ze wpisaliscie, ze macie pieniadze na koncie w banku w Formie I-864 - wtedy kaza cos takiego doslac. I tutaj pytanie: czy wpisywaliscie konto w banku?

Powodow dlaczego proces zamknieto moze byc wiele - poczawszy od bledu systemu w komputerze imigracyjnym, przez wpisanie Bog wie czego w aplikacji az po wyslanie dokumentow, ktore nigdy nie dotarly badz dotarly ale ktos ich nie wprowadzil itd.. Ale nie moglo byc tak, ze powodem zamkniecia sprawy byly badania wpisane na zlym formularzu.

Sprobuj otworzyc sprawe i zobaczymy co bedzie. Pamietaj aby wziac wszystkie kopie dokumentow od adwokatki. Tak jak mowie - ludzie sa ludzmi, maszyny maszynami i sa awarie systemow. Ilez to razy slyszymy, ze system wysylal ludziom odmowy podczas kiedy sprawy sie nadal toczyly... Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Wyslalam dokumenty i dostalam "receipt" za formy I-130, I-485, I-131 i I-765, teraz troche sie martwie bo nie przyszlo nic odnosnie I-864. Czy odnosnie tej formy, tez mam sie spodziewac, ze dostane receipt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...