Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym zadac jeszcze jedno pytanie..przepraszam, ze tyle pytam ;) moj maz pracuje dopiero od dwoch lat tzn. teraz zaczal drugi rok, wczesniej studiowal. Jego dochody sa wystarczajace, zeby byl moim jedynym sponsorem. Czy to bedzie problem jezeli umiescimy infromacje o podatku tylko z 2010 r? pytam bo na I-864 jest rybryka aby wpisac z 3 ostatnich lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nowa a moze poszukasz czegos na forach-stronach anglojezycznych o tym certyfikacie,mozesz tez pisac do Kariny i moze Ona cos odpisze ale tutaj musisz poczekac na odpowiedz...bo faktycznie 1 raz o takim czyms czytam tutaj ze ktos tak mogl tak sie pomylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym zadac jeszcze jedno pytanie..przepraszam, ze tyle pytam ;) moj maz pracuje dopiero od dwoch lat tzn. teraz zaczal drugi rok, wczesniej studiowal. Jego dochody sa wystarczajace, zeby byl moim jedynym sponsorem. Czy to bedzie problem jezeli umiescimy infromacje o podatku tylko z 2010 r? pytam bo na I-864 jest rybryka aby wpisac z 3 ostatnich lat..

Nie będzie problemem, będziesz tylko musiała wyjaśnić że wcześniej nie miał tax returns.

chyba jednak nikt nie mial takiej sytuacji?;-)

mam jeszcze pytanie odnosnie badan. Dzis bylam u lekarza, mialam zrobione szczepienia, ale powiedziano mi, flu shot nie jest potrzebny. Wydaje mi sie, ze wczesniej przeczytalam, ze jednak jest. Mieliscie robiony?

Nie miałem, badania miałem na początku września - flu shot zdaje się robi tylko w konkretnych okresie i poza nim nie wymagają go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z gory przepraszam jesli powtorze pytanie czy generalnie watek, ale planuje ozenic sie z Obywatelka USA pod koniec stycznia i mam kilka pytan w zwiazku z tym:

Gdzie mozna znalezc info ile moja przyszla zona musi zarabiac,zeby nie bylo konieczne dodawanie innych osob?

Czy w calym prcesie immigracyjnym wyjdzie na jaw iz podpisalismy "intercyze" ? (Przyszla zona ma kilka niezaplaconych rachunkow za szpital itp. a nie chce ryzykowac ze po slubie ja bede musial to splacac. Chyba ze ktos sie orientuje w tych sprawach i wie ze np wszystko co sie liczy wspolnie jest od momentu slubu?

Z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie..Moja wiza turystyczna konczy sie za tydzien 13-tego grudnia tzn. dostalam na lotnisku wize na 3 miesiace bo ostatnio bylam 6 miesiecy i teraz stwierdzili, ze 6 to bedzie za dlugo i dostalam tylko 3.

Mam juz wiekszosc dokumentow, mysle ze za ok.2 dni powinnam miec gotowe do wyslania. Teraz moje pytanie...czy mam zostawic w dokumentach "visitor"? boje sie, ze jak wysle pod koniec tygodnia, dokumenty moga dojsc do nich po 13-stym i wtedy czy to bedzie problem? prosze o podpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zostaw visitor. Overstay nie będzie problemem bo po pierwsze to tylko kilka dni, po drugie wybacza się go małżonkom US citizenów. Poza tym liczy się data NOA1 a nie data kiedy fizycznie dojdzie do nich przesyłka więc tak czy inaczej będzie raczej po jabłkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie drazyc watek zarobkow obywatela/sponsora:

Czy bierze sie pod uwage 3 ostatnie lata czy najbardziej ubiegly rok.

Bede szczery i powiem ze tylko konczacy sie rok pozwoli sie zmiescic w owej tabelce zarobkow?\

Jeszcze techniczne pytanie:

Czy Immigration ma jakis dostep do IRS-u by weryfikowac dane czy same formy W-2 stanowia dowod i czy w ogole immigration a takie prosi?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...