Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chcialabym zadac pytanie,na ktore nie znalalam odpowiedzi we wszystkich watkach.Skladalam na wize B2 w Uk,gdzie mieszkam 4 lata.Niestety dostalam odmowe.Mialam leciec do Stanow na wakacje do mojego mozna powiedziec chlopaka.(myslalam tylko o wakacjach ,nie o wyjezdzie aby zostac)Ale nie mowilam o tym tylko ze jade do znajomego.No ale nie wazne teraz.Doszlismy do wniosku ze nie ma sensu narazie znow skladac np.za 6 miesiecy,ze jak bedziemy chcieli byc razem to najprosciej skladac na K1.

Na razie co 2 miesaice latamy w rozne zakatki aby sie spotkac.Moje pytanie jest nastepnujace.Czy lepiej i szybciej jest zalatwic k1 w Angli,potem w stanach wziac slub i potem do Polski aby zrobic tylko przyjecie dla rodziny.Czy lepiej aby on przylecial do UK,lub Polski i tam wziac i wtedy starac sie o wize?Dodam ze on ma 2 obywatelstwa Polskie i Amerykanskie,ale jest rowniez po rozwodzie w Stanach(dodam,ze z zona Polka,a nie dla obywatelstwa).Przeraza nas to czekanie,i ze moze to trwac nawet rok.

Chcialabym sie tylko zapytac jaki czas jest oczekiwania na K1,potem juz w Stanach na Green Card?Moze opcja slubu w UK lub w Polsce jest szybsza,ale chyba nie.I co z jego Amerykanskim rozwodem,bo slub bral w Polsce 20 lat temu,ale chyba jak bedziemy brac slub w polsce to musi to zarejestrowac w Sadzie.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma wazny dowod osobisty-ten nowy,lub tez paszport polski aby cos zrobic w UK lub tez w Polsce?

jak nie ma a oczekiwanie moze zajac troche czasu to pozostaje czekac na dokument-y lub tez zlozyc papiery na k-1

Okres oczekiwania na k-1 moze byc i 4-5 miesiace jak i dluzej niz 6 miesiecy..wtedy lepiej juz pomyslec nad wiza dla malzonki cr1..

NIe ma znaczenia czy ktos bral slub z milosci lub tez na papiery-nalezy pokazac ze teraz jest z milosci tak samo a nie na papiery..

Po przylocie do USA masz 90 dni aby wziasc slub a potem mozesz na GC czekac 3-4 miesiace jak z papierami bedzie ok,jak juz bedziesz miec GC w reku wtedy pomyslisz jak z przyjeciem w Polsce

a teraz co jest dokumentami ?

co do rozwodu to jesli w USC w Polsce jest jako zonaty w papierach-systemie to musi najpierw zalatwic przez USC ze ma rozwod z USA ,mozna zadzwonic do USC i sie spytac jak kto teraz z tym jest ,ile sie czeka itd

mogl nic nie zglaszac do USC i nadal jest jako kawaler .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo.

No wszystkiego sie dowiem odnosnie Jersey.A tak ma paszport Polski tez .Chodzilo mi tylko o to czy zalatwiac K1 odrazu bo to chyba krocej,niz wziac slub w Polsce czy UK i czekac na CR1.

Co do USC w Polsce,to jest jako zonaty bo slub bral jak mowie ponad 20 lat temu w Polsce,wygral GC i zabral rodzine.Wiec chyba trzeba tylko zglosic w razie slubu w Polsce,bo jak bedzie w US,to tam ma papierek rozwodu.Ja nie chce SLUBU etc.....bo na wszystko przyjdzie czas,ale jesli to jedyny sposob aby byc razem to trzeba bedzie sie jeszcze jakis rok pomeczyc......na odleglosc.....i wtedy powiedziec TAK .....

:D

Kurcze,bo juz nie wiem jak inaczej to wszystko przyspieszyc.Bo chyba glupota byłoby starac sie znow np.w Lutym, o B2 a jak nie dostane to moge miec potem problemy z K1 ,ze 2 razy na turystyczna skladalam ,a on teraz sklada na K1 znow.Wiec chyba odpuszcze ta turystyczna ....

?

Aha i ja jestem rezydentka w UK,to po wize K1 on aplikuje do Polski czy do UK?Chodzi o to,ze te wszystkie papiery i tak musialaby mi mama z Polski wyslac tu,bo chyba nie otrzymam tu np.dokumentu o niekaralnosci z Polski tylko chyba Angielskie musze miec,bo w Polsce to ja nie mieszkam juz od ponad 10 lat......Wiec juz teraz to nie wiem nic.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:PSorrki juz znalazlam i sobie odpowiedzialam na pytanie o niekaralnosci:

 ŚWIADECTWA NIEKARALNOŚCI: Każda osoba ubiegająca się o wizę, która ma ukończone 16 lat, musi złożyć świadectwo niekaralności wystawione przez policję kraju jej pochodzenia lub obecnego zamieszkania, jeśli zamieszkuje w nim przez co najmniej sześć miesięcy od chwili ukończenia 16. lat. Osoby ubiegające się o wizę muszą także dostarczyć świadectwo niekaralności z każdego innego kraju, w którym mieszkały przez co najmniej rok.

A czy I-134 to on mi musi wyslac w orginale,czy wystarczy ze wypelni,podpisze i scana wysle mi poczta elektroniczna,a ja to wydrukuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos Ci zalatwic takie zaswiadczenie ;) z Polski ,tutaj problemu nie bedzie

co do wizy turystycznej to mozesz chodzic i 100 razy a potem dostaniesz k-1 jesli bedziesz sie kwalifikowac ;)

ale wtedy czas i kasa idzie na takie cos.

Mozesz starac sie z UK o taka wize i mozesz miec tez rozmowe tam,byla tutaj osoba co byla w Irlandii jak TY i miala rozmowe w Dublinie :),pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich !!

WIem ze gdzies jest post gdzie mozna sie pochwalic jak ida sprawy zwiazane z GC kiedy zostaly zlozone dokumenty jak sprawa przebiega itd. Moze ktos bedzie mogl podac link to sobie klinke pozniej ;)

Tak czy siak wszystko dzieki naszej kochanej Pani Karinie moje dokumenty zostaly wyslane pod koniec sierpnia a juz jutro ide na odciski palcow nie wiem czy jest to dlugi okres oczekiwania czy nie. Cale szczescie nie musze jechac do Chicago... wszystko na miejscu w Milwaukee wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...