Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To z całym szacunkiem dla Kariny, nie mogłeś tego wysłać samemu ? Ja miałem biometrics po miesiącu od wysłania AOSu więc jeżeli Ty miałeś teraz a wysłałeś w sierpniu to raczej bardzo długo...

Interview miałem wyznaczony 2 miesiące po wysłaniu dokumentów, tyle że zrobiłem walk-in biometrics ponad 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z całym szacunkiem dla Kariny, nie mogłeś tego wysłać samemu ? Ja miałem biometrics po miesiącu od wysłania AOSu więc jeżeli Ty miałeś teraz a wysłałeś w sierpniu to raczej bardzo długo...

Interview miałem wyznaczony 2 miesiące po wysłaniu dokumentów, tyle że zrobiłem walk-in biometrics ponad 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem...

Teraz sprawy szly duzo wolniej, bo byl czas wakacyjny i niektore lokalne urzedy imigracyjne mialy wiele osob na wakacjach - tak sie dzieje co roku (podobnie jest tuz przed Bozym Narodzeniem). Taka sama jest sprawa z wprowadzaniem danych do komputera - dlatego tez - jak mozecie zauwazyc, wiele osob przedluzajacych green card, tez ma rozne czasy oczekiwania. Akurat Milwaukee jest dosc przepelnione jesli chodzi o osoby starajace sie o pobyt staly plus dochodzi do tego ilosc aplikantow na obywatelstwo. Podobnie jest teraz w Miami. Sama mam wiele osob, ktore wyslaly dokumenty w lipcu i teraz dostaja receipts. Inna rzecz, ze czesc oficerow imigracyjnych zostala przeniesiona do innych biur - niestety jest teraz zagmatwanie troszke. W Newark w NJ sprawy na szczescie ida naprawde szybko, ale juz w Philly, PA jest bardzo duzy zastoj.

Nie nie mialem zadnych problemow z papierami, myslalem ze wysylajac papiery do Chicago i tez tam bede mial cala sprawe.

Jestem juz po 15 min i po wszystkim.

Nope. U siebie bedziesz mial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich!

dziekuje bardzo za informacje na forum, sa niezwykle przydatne.

Miesiac temu wzielam slub, maz jest obywatelem,teraz zaczynam kompletowac i wypelniac wszystkie formy.Mam pytanie zwiazane z nazwiskiem. Obecnie mam podwojne nazwisko tzn. nazwisko panienskie-nazwisko meza.

Ktos moze orientuje sie, ktore nazwisko wpisywac na wypelnianych dokumentach? mysle, ze samo nazwisko meza, natomiast w middle name swoje panienskie. Z drugiej strony wystepuje problem z moim drugim imieniem, ktore zawsze wystepowalo jako wlasnie middle name. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, nigdzie nie moge na forum znalezc. Czy ktos wie moze co nalezy wpisac w I-485 w part. 2 czesc A pod "Current Occupation"? Czy tam wpisac moj zawod, ktory mam z Polski? jestem w USA, ale nie pracuje nigdzie wiec wydaje mi sie, ze nie powinnam tam wpisywac zawodu. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jezeli w marriage certificate mam zapisane nazwisko panienskie jako "middle name"? dziekuje za odpowiedz.

oj a dlaczego masz nazwisko panianskie wpisane w marriage cert.jako middle name? middle name to drugie imie a nie nazwisko panienskie. wypelniajac dokumenty wpisz nazwisko takie jakim chcesz sie poslugiwac, jesli chcesz miec w dokumentach dwa nazwiska to tak wpisz, jesli chcesz przyjac nazwisko meza i tylko jego nazwiskiem sie poslugiwac to wpisz tylko jego nazwisko, a w rubryce gdzie jest podaj nazwisko panienskie tak tez uczyn.

current occupation to jest obecne zatrudnienie, a nie wyuczony, przeszly zawod, wiec wpisz zgodnie z prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...