Skocz do zawartości

Liceum, Studia W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym nie mieszkala w USA juz pare dobrych lat, to bym pomyslala, ze macie racje odradzajac tego wyjazdu i proby spelnienia marzen.

Z pewnoscia nie bedzie to latwe, ale przy odrobinie szczescia, jako takim mozgu i pomocy finansowej, mysle, ze w jakiejs formie to marzenie mozna spelnic. Wiadomo, ze samemu wiele sie nie zdziala. Na szczescie Ami pisze, ze w/w 3 kryteria spelnia.

A teraz dwa przyklady, ze bez kasy i papierow tez zdzialac cos mozna.

Jeden z moich znajomych chodzil do Borough of Manhattan Community College. Mial dosc dobre oceny, a do tego(co jest bardzo wazne wg mnie, udzielal korepetycji w szkole z chemi, fizyki i matematyki oraz bral udzial w jakims tam research na temat raka). BMCC ma podpisana umowe z Cornell University, ktory tez nalezy do ligi bluszczowej. Nie wiem dokladnie co musial zrobic ten moj znajomy, ale wlasnie dzieki tej podpisanej umowie, udalo mu sie dostac do Cornell i co najwazniejsze nie zaplaci za nauke ani dolara. Za czesne, ksiazki, zamieszkanie i wyzywienie placi Cornell.

A teraz drugi przyklad o wiele krotszy.

Znajomy francuz jest szefem banku w NYC i nura sie w dolarach na wizie pracowniczej(chca go sponsorowac na green card, a on nie chce, bo i tak mu dobrze).

Moze Ci znajomi nie maja takich osiagniec o jakich marzy Ami, ale chcialam tylko pokazac, ze mozna.

Wiem, ze zaraz ktos tu podwazy prawdziwosc moich wynurzen, ale zarzekam sie, ze wszystko co napisalam to prawda, prawda i jeszcze raz prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ami powodzenia w realizacji marzen :) Ja Niestety za pozno zaczalem odbudowywac kontakty z rodzina w stanach by pojechac tam do High Schoola lub na studia, ale planuje tam zrobic magistra. I tutaj mam pytanie, bo slyszalem ze polski licencjat nie jest uznawany w stanach i jesli chcialbym tam robic magistra to musze zaczac od nowa, co wydaje mi sie troche bezsensowne. Wiec jak to jest? Da sie kontynuowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam pytanie, bo slyszalem ze polski licencjat nie jest uznawany w stanach i jesli chcialbym tam robic magistra to musze zaczac od nowa, co wydaje mi sie troche bezsensowne. Wiec jak to jest? Da sie kontynuowac?

Jest uznawany. Tylko musisz zrobić ewaluację dyplomu i suplementu np w ECE. Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od uczelni - ja w tym roku składałam na 4 uczelnie i każda życzyła sobie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja z kolei chciałabym wiedzieć czy istnieje szansa na kontynuacje nauki w USA po skończeniu szkoły średniej, mając oczywiście zdaną maturę. I co trzeba zrobić by móc się tam uczyć i czy przede wszystkim warto, jakie są szanse? Jakie warunki trzeba spełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... wlasciwie logiczne :blink: Z tym, ze sam fakt prywatnej szkoly nie daje ci korzysci. Musi byc bardzo specyficzna prywatna szkola zeby naprawde pomoc ci dostac sie na LB: chodzi tu o Exeter, Andover, St. Paul's, Choate itp. A te szkoly sa szalenie eksklusywne, trzeba pochodzic z odpowiedniej sfery, trzeba miec odpowiednie pieniadze, znajomosci itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.... wlasciwie logiczne :blink: Z tym, ze sam fakt prywatnej szkoly nie daje ci korzysci. Musi byc bardzo specyficzna prywatna szkola zeby naprawde pomoc ci dostac sie na LB: chodzi tu o Exeter, Andover, St. Paul's, Choate itp. A te szkoly sa szalenie eksklusywne, trzeba pochodzic z odpowiedniej sfery, trzeba miec odpowiednie pieniadze, znajomosci itp.

IMO mylicie przyczynę ze skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...