Skocz do zawartości

Świadectwo Niekaralności - Jaki Sąd?


bob77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy świadectwo niekaralności musi być wysłane do Warszawy , jeżeli w sądzie okręgowym istnieje filia KRK i wystawiają takie świadectwa ? Jest to ten sam rejestr , ten sam druk ,tylko na pieczęci nie ma , że to W-wa tylko np. Kraków? Serdeczne dzięki za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja swojego czasu udalem sie do sadu w miescie, w ktorym mieszkam i zostalem poinformowany, ze wniosek powinienem wyslac do Warszawy, podobno mozna zostawic i oni to powinni sami odeslac ale skoro mowia zeby wyslac samemu tak tez zrobilem, to tylko ekstra znaczek na kopercie - oczywiscie wyslalem polecony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestr niekaralności jest jeden i jest ogólnopolski. Jak przykłądowo zostales ukarany i skazany na drugim koncu polski (niz mieszkasz- jestes zameldowany) to bedziesz widniał w tym rejestrze. Nie ma znaczenia co jest na pieczęci , i z jakiego miasta, też nie ma znaczenia, to zawsze jeden i tem sam rejestr krajowy. W tej chwili wygląda to tak,że idziesz do sądu w swoim mieście , wypełniasz druk , oplata skarbowa, w najgorszym wypadku czekasz godzinke i gotowe. Kiedys sie wysyłalo jak kolega napisał powyżej ,teraz od ręki się załatwia. http://e-prawnik.pl/pozostale-13/zaswiadcz...dzi,prawo-karne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze ze nie wiem jak jest teraz, mam nadzieje ze lepiej jak kiedys, problem wtedy przynajmniej dla niektorych byl taki ze w momencie starania sie o pobyt staly np. w USA dziwnym trafem wymagano ze ma to byc z pieczatka z Warszawy i tez sie dziwilem dlaczego, skoro rejestr jak wspomnial mercer jest jeden

w moim przypadku pismo zawieralo dokladna instrukcje, ze wniosek "zapytanie o niekaralnosc" ma byc skierowany bezposrednio do krajowego rejestru (podano rowniez adres)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja jestem w trakcie zalatwiania wizy narzeczenskiej. Musze wyslac do Warszawy "Zapytanie o udzielenie informacji o osobie", ale nie jestem pewna co musze wpisac w punkcie 11 i 13.

11. Wskazanie postepowania, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 4-6 i 8-10 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze

Karnym (Dz.U. Nr 50, poz. 580), w zwizku z którym zachodzi potrzeba uzyskania informacji o osobie .....................................

................................................................................

.................................................................................

...........................................

13. Zakres danych, które maja byc przedmiotem informacji o osobie ................................................................................

........................

Jezeli ktos wie co tam wpisac to bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Pozdrowienia

Bonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

wystarczy wejsc i poczytac w Dz.U. Nr 50 itd. Ty podlegasz pod art. 6 ust. 1 pkt 11 i tak wlasnie napisalam:

11. art 6 ust. 1 pkt 11 - WLADZE PANSTW OBCYCH - WIZA DO USA

12. Zakresl Kartoteke Nieletnich i Karna! Ja mialam tylko karna i musialam placic jeszcze raz 50zl za drugie zasw., tym razem z obiema kartotekami, a i tak mi nie podbili. Trzeba nad nimi stac i pokazac palcem, ze MUSISZ miec nieletnich - nie chca podbijac. Wyjasnili mi, ze czesto ludzie omylkowo zakreslaja kartoteke nieletnich, wiec to zaczeli ignorowac. Niezle, co? Pokaz w sadzie, czy wyslij lacznie z dokumentem z ambasady, gdzie napisane jest jak byk, ze ambasada wymaga obu kartotek. Mnie nie chcieli sluchac.

13. Podobno trzeba wpisac "pelne dane". Ja zostawilam miejsce puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...