Skocz do zawartości

Świadectwo Niekaralności - Jaki Sąd?


bob77

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam wszystkich przestrzec przed bardzo"pomocnymi" acz niekompetentnymi panami ochroniarzami z KRK w Warszawie. Udzielają oni również informacji i nadzorują! wypełnianie dokumentu. Taki pan stał dziś nade mną, mówiąc, jakie punkty mam wypełnić, a jakie nie i co zaznaczyć. Obruszył się strasznie, kiedy zaznaczyłam obie kartoteki. Zwrócił mi uwagę, że nie jestem nieletnią, żeby wnioskować o informację i z tej kartoteki. Na moją odpowiedź, że takich właśnie danych potrzebuję, odparł, że nigdy się jeszcze z czymś takim nie spotkał.... Panie w okienku nie pytają, po co komu takie świadectwo, więc jeśli poszłabym za radą pana ochroniarza, kosztowałoby mnie to dodatkowe 50 zł + czas na uzupełnienie dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie tez sie obruszyla: Jest Pani niepelnoletnia? Nie? To prosze tego nie zakreslac!

Ja, niestety, pierwsze podanie mialam tylko z karna, wiec pozniej musialam znowu placic 50zl za kolejne podanie, na ktorym mi i tak nie zaznaczono kartoteki nieletnich! Musialam pozniej jechac specjalnie do sadu i prosic o podbicie nieletnich, a miala przeciez jak byk na podaniu, ze chce obie!

Wszyscy sie dziwia, ze trzeba obie kartoteki. Trzeba tego pilnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory slyszalam, a i sama swiecie wierzylam w to, ze zasw. o niekaralnosci wazne jest przez rok.

Dyskutowalam na innym forum na ten temat i dziewczyna podala linka wraz z cytatem:

"Przyjęte jest, choć żaden zapis prawny tego nie reguluje, że tzw. zaświadczenie o niekaralności ważne jest na okres 6 miesięcy"

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4FB26D38

Czyzbysmy byli w bledzie przez caly ten czas?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

w formularzu zaświadczenia o niekaralności 1. Kartoteka Karna 2. Kartoteka Nieletnich 3. Kartoteka Osób Pozbawionych Wolności oraz Poszukiwanych Listem Gończym**) .

mam pytanie 3. też zaznaczyć? muszę się upewnić. i czy na czerniakowskiej dają zaświadczenia dalej ,,od ręki,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam, mam pytanie w tym temacie: czy ktoś z was wie, w jaki sposób uzyskać zaświadczenie o niekaralności z Włoch? i zastanawiam się jak to działa: czy pobyt w tym kraju muszę miec w ciągłości 1 rok czy w sumie ( kilka pobytow po kilka miesięcy) ? będe wdzięczna za odpowiedz,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...