Skocz do zawartości

Kompletne Zagmatwanie- Proszę O Radę


Hexa2222

Rekomendowane odpowiedzi

jak udowodnic ze tam mieszkam ?????????????? wcale nie ma problemu

mieszkasz u siostry za mieszkanie nie placicie ale kto o tym wie ???? nikt tylko Wy

wiec skombinowac lease agreement, powypelniac wszystko i potraktowac siebie jako osoby wynajmnujace np: pokoj a siostre jako landlord, kazdy sie podpisze

wpiszecie jakas sensowna kwote czynszu miesiecznego - zobaczyc po ile rent chodzi w okolicy zeby wygladalo ladnie i sprawa zalatwiona - a urzad emigracyjny nie bedzie wnikal w to a zreszta nie beda Wam w stanie udowodnic ze nie placicie a nic z tych rzeczy - no juz macie umowe wynajmu ktora jest jednym z najwazniejszych dokumentow potwierdzajacych wspolne zamieszkanie

o samochody to sie w ogole nie martwcie - zostawic tak jak jest chociaz jak nic innego nie macie wpsolnego to dobrze bybylo pokazac ze sa oba Wasze nazwiska na aktach wlasnosci aut

jednak nie zmieniac polis ubezpieczeniowych bo wtedy Wam ubezpieczenie pojdzie do gory

kupcie sobie telefony komorkowe na wspolny kontrakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

JESLI MAZ MA PRAWO JAZDY Z FLORYDY A SAMOCHODY SA NA SC TO MOZECIE MIEC I Z TEGO POWODU KLOPOTY, BO MACIE OKRESLONY CZAS ABY SAMOCHODY PRZEREJESTROWAC (NAJCZESCIEJ 30 DNI). NA TAKICH ZASADACH JAK TERAZ MAJA SAMOCHODY NIKT JEJ DO UBEZPIECZENIA NIE DOPISZE, BO NAWET WLASCICIEL SAMOCHODU MA PRAWO JAZDY NA INNY STAN I TYM SAMYM POWINIEN BYL PRZENIESC SAMOCHODY NA STAN FLORYDA - NIECH JEDNAK ZGADNE DLACZEGO NIE PRZENIOSL - BO UBEZPIECZENIE W SC JEST TANSZE? :) TYLE, ZE TO SIE ZWIE INSURANCE FRAUD... POZA TYM JAK ONI POJDA I POKAZA UBEZPIECZENIE NA SC I ON POKAZE PRAWO JAZDY Z FLORYDY? NIE MOWIE, ZE URZEDNICY SA SUPER INTELIGENTNI, ALE BEZ PRZESADY...

no wiec Karino ???

przeprowadzilem sie 8 miesiecy temu wlasnie z florydy do colorado - auto jest caly czas na florydzkich blachach i na razie nie zamierzam zmieniac ze wzgledow takich ze tablice wygasaja w czerwcu 2009 wiec czekam az wygasna i wtedy sobie przerejestruje na colorado - wiec czy to znaczy ze popelniam przestepstwo bo juz od 8 miechow jezdze na florydzkich blachach????? a prawo jazdy mam colorado poniewaz florydzkie mi wygaslo w czerwcu tego roku no wiec zmienilem bo musialem - moja zona ma jednak nadal florydzkie bo jej narazie nie wygasa i wcale sie jej nie spieszy do zmiany - wiec tez popelnia przestepstwo???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem sie 8 miesiecy temu wlasnie z florydy do colorado - auto jest caly czas na florydzkich blachach i na razie nie zamierzam zmieniac ze wzgledow takich ze tablice wygasaja w czerwcu 2009 wiec czekam az wygasna i wtedy sobie przerejestruje na colorado - wiec czy to znaczy ze popelniam przestepstwo bo juz od 8 miechow jezdze na florydzkich blachach????? a prawo jazdy mam colorado poniewaz florydzkie mi wygaslo w czerwcu tego roku no wiec zmienilem bo musialem - moja zona ma jednak nadal florydzkie bo jej narazie nie wygasa i wcale sie jej nie spieszy do zmiany - wiec tez popelnia przestepstwo???????

Prawo każdego stanu określa wyraźnie okres przez jaki możesz używać out of state DL, najczęściej od 60-90 dni. Nie jest to grube przestępstwo i łatwo się z tego wyłgać, ale fakt jest faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESLI MAZ MA PRAWO JAZDY Z FLORYDY A SAMOCHODY SA NA SC TO MOZECIE MIEC I Z TEGO POWODU KLOPOTY, BO MACIE OKRESLONY CZAS ABY SAMOCHODY PRZEREJESTROWAC (NAJCZESCIEJ 30 DNI). NA TAKICH ZASADACH JAK TERAZ MAJA SAMOCHODY NIKT JEJ DO UBEZPIECZENIA NIE DOPISZE, BO NAWET WLASCICIEL SAMOCHODU MA PRAWO JAZDY NA INNY STAN I TYM SAMYM POWINIEN BYL PRZENIESC SAMOCHODY NA STAN FLORYDA - NIECH JEDNAK ZGADNE DLACZEGO NIE PRZENIOSL - BO UBEZPIECZENIE W SC JEST TANSZE? :) TYLE, ZE TO SIE ZWIE INSURANCE FRAUD... POZA TYM JAK ONI POJDA I POKAZA UBEZPIECZENIE NA SC I ON POKAZE PRAWO JAZDY Z FLORYDY? NIE MOWIE, ZE URZEDNICY SA SUPER INTELIGENTNI, ALE BEZ PRZESADY...

no wiec Karino ???

no wiec nie przypominam sobie abym przechodzila z Toba na "ty" to po pierwsze, a reszte masz wyjasnione ponizej.

przeprowadzilem sie 8 miesiecy temu wlasnie z florydy do colorado - auto jest caly czas na florydzkich blachach i na razie nie zamierzam zmieniac ze wzgledow takich ze tablice wygasaja w czerwcu 2009 wiec czekam az wygasna i wtedy sobie przerejestruje na colorado - wiec czy to znaczy ze popelniam przestepstwo bo juz od 8 miechow jezdze na florydzkich blachach????? a prawo jazdy mam colorado poniewaz florydzkie mi wygaslo w czerwcu tego roku no wiec zmienilem bo musialem - moja zona ma jednak nadal florydzkie bo jej narazie nie wygasa i wcale sie jej nie spieszy do zmiany - wiec tez popelnia przestepstwo???????

przeczytaj sobie przepisy. Za niezmienione tablice jest mandat (pozniej court). Tak samo z prawem jazdy.

If you are a Colorado resident who operates a motor vehicle or motorcycle on public streets and highways in Colorado, you must have the appropriate valid driver's license. A resident is defined as a citizen who has lived in Colorado for 90 continuous days; or upon becoming employed, whichever occurs first. If you are not a Colorado resident you can not be issued a Colorado license. Non-residents do not have to register their car in Colorado and may drive using their current, valid driver's license issued by their state or country of residence.

Jestes rezydentem Colorado wiec musisz miec samochod rejestrowany w Colorado. Tu masz konkretne przepisty dot. Colorado:

Registration Required

* within sixty days after purchase (42-3-103(1)(a) C.R.S.)

* within thirty days after becoming a resident of Colorado (42-3-103(4)(a) C.R.S.)

* an owner of a foreign vehicle operated within this state (42-3-103(2) C.R.S.)

* Every nonresident person who operates a business within this state and owns and operates in such business any motor vehicle trailer, semi-trailer, or trailer coach (42-3-103(3) C.R.S.)

* within forty-five days after the owner has returned to the United States (42-3-103(4)(B) C.R.S.)

*NOTE: Registration exemptions may apply. Contact your county motor vehicle office for details.

Niestety jak z tego wynika lamiesz przepisy, co wiecej mozesz miec problem jak cos sie stanie np. insurance nie pokryje Ci szkod z wypadku a gdyby byly poszkodowane osoby bedzie z tego dobra sprawa w sadzie (tego wlasnie typu sprawy sa teraz bardzo 'popularne' np. w NJ gdzie ludzie maja samochody zarejestrowane na NY a prawa jazdy z NC albo PA itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo każdego stanu określa wyraźnie okres przez jaki możesz używać out of state DL, najczęściej od 60-90 dni. Nie jest to grube przestępstwo i łatwo się z tego wyłgać, ale fakt jest faktem.

Nielatwo sie wylgac jak cos sie stanie albo policjant cie spisze bez nawet Twojej wiedzy i pozniej zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak udowodnic ze tam mieszkam ?????????????? wcale nie ma problemu

mieszkasz u siostry za mieszkanie nie placicie ale kto o tym wie ???? nikt tylko Wy

wiec skombinowac lease agreement, powypelniac wszystko i potraktowac siebie jako osoby wynajmnujace np: pokoj a siostre jako landlord, kazdy sie podpisze

wpiszecie jakas sensowna kwote czynszu miesiecznego - zobaczyc po ile rent chodzi w okolicy zeby wygladalo ladnie i sprawa zalatwiona - a urzad emigracyjny nie bedzie wnikal w to a zreszta nie beda Wam w stanie udowodnic ze nie placicie a nic z tych rzeczy - no juz macie umowe wynajmu ktora jest jednym z najwazniejszych dokumentow potwierdzajacych wspolne zamieszkanie

ja znam sprawy kiedy urzednik sprawdzal czy ludzie placa czynsz i jest to bardzo proste aby to sprawdzic

o samochody to sie w ogole nie martwcie - zostawic tak jak jest chociaz jak nic innego nie macie wpsolnego to dobrze bybylo pokazac ze sa oba Wasze nazwiska na aktach wlasnosci aut

jednak nie zmieniac polis ubezpieczeniowych bo wtedy Wam ubezpieczenie pojdzie do gory

jasne, jak beda mieli wypadek to beda sami placic za szkody

kupcie sobie telefony komorkowe na wspolny kontrakt

aha, i teraz kupia telefony, interview w styczniu i urzednik wcale sie nie polapie co jest grane...

czyli podsumowujac beda mieli: telefony komorkowe kupione pare dni przed interview, umowe na wynajem pokoju za ktory placa ... no nie wiem jak placa, bo zadnych czekow za mieszkanie nie wystawili, a jak powiedza, ze placa gotowka to urzednik zapyta skad ta gotowka itd. (niektorzy urzednicy maja juz przygotowany wyciag z konta bankowego i kaza tylko pokazac ktore to czeki szly na co) i mamy jeszcze akt wlasnosci samochodu, ktory to bedzie wystawiony przez South Carolina bo tam jest auto zarejestrowane, a interview na Florydzie, - ow akt wlasnosci bedzie mial date kilka dni przed interview, a na rejestracji czy tez na insurance nie bedzie zony (a o insurance i rejestracje pada zwykle pytanie na poczatku rozmowy). Slub wziety od razu po przylocie, dokumenty tlumaczone jeszcze w Polsce. Jak dla mnie sprawa wydaje sie absolutnie ciekawa.

Przeczytajcie sobie opis sprawy jak miala tu dziewczyna, ktora ma nick bella bodjaze. Zreszta jest tu wiele osob, ktore byly na interview i ktore moga powiedziec jakie mieli dokumenty. Ja od siebie dodam, ze mialam ludzi, ktorym oficer kazal na zolto zaznaczac na bilingach telefonicznych gdzie sa numery do wspolmalzonka plus np. list od ksiedza, ze naleza do parafii od np. roku 2008 a interview tez bylo w tym samym roku - taki list byl traktowany jak nijaki dokument, bo urzednik stwierdzal, ze widac dali ci taki list, bo chciales miec wiecej dokumentow na interview itd. Plus zdania typu: skoro jest tak jak mowicie, ze macie placone gotowka to ja poczekam na wasze nastepne rozliczenie i wtedy zdecydujemy co z wasza sprawa. Albo pytania typu: to ty nie pracujesz, maz szuka pracy - no to dla mnie jasne, ze jestes potencjalna osoba, ktora bedzie szukac pomocy od panstwa i przykro mi, ale w takim wypadku ja nie moge dac approval.

Chetnie przytocze tez fragmenty listow z immigration co kazali doslac, bo podczas interview decyzja nie byla podjeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziesiatki osob gdzie policjant zatrzymal ich i pyta od kiedy dana osoba jedzi na rejestracjach z NC w New Jersey, ktos odpowiada, ze od wczoraj, bo przyjechal rodzine odwiedzic, a policjant mowi tak: jak od wczoraj jak ja mam ten samochod zanotowany, ze go widzialem tydzien temu i miesiac temu itd. Prosze zglosic sie z tym do courtu. Potem zaczyna sie dyskoteka z prawem jazdy a jak widza, ze masz samochod na inny stan a prawo jazdy na inny stan to dodatkowo posadzaja cie o insurance fraud (co gorliwsi od razu kontaktuja sie z insurance i pytaja dlaczego Kowalski ma samochod na Ny a prawo jazdy na NC i czy insurance o tym wie, w 99% insurance mowi od razu, ze to niezgodne z prawem, i samochod idzie na parking policyjny, bo insurance jest canceled od razu (bo oszukales insurance nie podajac, ze masz gdzie indziej juz prawo jazdy) i wtedy prosecutor doklada Ci jeszcze jazde bez insurance. Czasem sedzia jest na tyle poblazliwy, ze mowi, ok, dzisiaj placisz $300 i masz warning a nastepnym razem jak dostaniesz takie samo wezwanie masz 3 miesiace wiezienia. Oczywiscie jesli ktos nie ma ubezpieczenia to jest wesolo, bo tutaj 'kochaja' ludzi ktorzy albo robia insurance fraud albo maja insurace canceled albo obydwa.

Attorney's fee za takie cos to okolo $1,500 w NJ.

Co wiecej policjanci zatrzymuja wielu Amerykanow, ktorzy rejestruja samochody na rodzine w SC, NC, SD po to aby miec nizszy insurance.

Znam wiele osob do ktorych urzednik wlasnie podczas interview powiedzial, ze powiadomi kogo trzeba, bo maja inne prawa jazdy a inne insurance i registrations.

PS. U nas zaczynaja wzywac ludzi z immigration kiedy cos im sie nie podoba u Meksykow - dlatego tak wzrosla ilosc osob deportowanych w NJ (4,200 osob w FY 2008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...