Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, jeszcze nie. Ale się nie martwię, bo ostatnio zwolnili tempo. Spodziewam się, że moje NOA2 będzie miało datę z drugiego tygodnia czerwca. Ale pewnie będzie później. Ja będę się martwić jeśli nie dostanę NOA2 do końca czerwca.

A póki co, mam egzaminy przed sobą, więc mam czym głowę zająć ;)

Pozdrawiam i cierpliowości życzę bo tu nam wszystkim jest niezbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć, mam kilka pytań w związku z badaniami lekarskimi do wizy K1.

Wyczytałam w Invitation Letter, że: "Osoby ubiegające się o wizy K (narzeczeni) oraz wizy K3 i

K4 nie muszą mieć karty szczepień."

Czy oznacza to, że robię tylko badania ogólne (250 zl) i rentgen klatki piersiowej? Czy w takim razie nie muszę robić testu na antyciała itd???

Bardzo proszę o odpowiedź???

Czy muszę wziąć na badania lekarskie również swoje 2 lub 1 zdjęcie do wizy?

Dajcie znać, jak już przez to przechodziliście ;) Oczywiście liczę sobie powyżej 20 wiosenek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeżeli chodzi o badania to jak bedziesz juz miała datę interview przysla ci informacje w kopercie a propo badania lekarskiego jest to badaie lekarskie tak jak mowisz 250 zł rentgen kaltki piersiowej i badanie kriw na HIV i kiłe to musisz zrobic, szczepienia nie sa potrzebne ale potem w stanach beda potrzebne do wyrobienia zielonej karty z tego co wiem i robiac szczepienia w stanach są one dosyć kosztowne wiec moza poprosic lekarza o wypełnienie karty szczepiej tutaj w polsce mają specjalny druczek na to i bedziesz juz to miała z głowy ;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki za informacje ;) Tak też myslalam. To taksamo, jak z tlumaczeniami jedni je robie a inni nie, a do slubu i tak beda potrzebne.

Czyli, dopoki nie dostane koperty z ambasady nie moge isc na badania? Bo chcialam wczesniej to zalatwic, ale jak piszesz, ze w zaproszeniu cos wysylaja to chyba sobie odpuszcze. Daj znac, dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki za informacje ;) Tak też myslalam. To taksamo, jak z tlumaczeniami jedni je robie a inni nie, a do slubu i tak beda potrzebne.

Czyli, dopoki nie dostane koperty z ambasady nie moge isc na badania? Bo chcialam wczesniej to zalatwic, ale jak piszesz, ze w zaproszeniu cos wysylaja to chyba sobie odpuszcze. Daj znac, dziekuje :)

To znaczy to jest tak na badania możesz isc wczesniej ale wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby bo od daty ich zrobienia są one ważne jeden rok, a papiery z ambasady przychodzą na miesiąc przed interview wiec srednio masz 4 tygodnie na ich zrobienie wiec jest duzo czasu zwłaszcza ze wszystko mozna zrobic w ciągu jednego dnia, albo dwóch, jeżeli chodzi o samo zrobienie badan to są specjalnie wyznaczone punkty do tego, w Waszawie i krakowie, a badanie krwi nie jest ogólne tylko na hiv i kiłę nie wiem czemu ha ha :(, a tłumaczenia do ambasady nie są potrzebne dopiero pozniej w stanach, jeżeli masz jeszcze jakies pyatnia pisz ja mam interview we wtorek :) jestem dobrej mysli ale stres zawsze zostaje powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy to jest tak na badania możesz isc wczesniej ale wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby bo od daty ich zrobienia są one ważne jeden rok, a papiery z ambasady przychodzą na miesiąc przed interview wiec srednio masz 4 tygodnie na ich zrobienie wiec jest duzo czasu zwłaszcza ze wszystko mozna zrobic w ciągu jednego dnia, albo dwóch, jeżeli chodzi o samo zrobienie badan to są specjalnie wyznaczone punkty do tego, w Waszawie i krakowie, a badanie krwi nie jest ogólne tylko na hiv i kiłę nie wiem czemu ha ha ;), a tłumaczenia do ambasady nie są potrzebne dopiero pozniej w stanach, jeżeli masz jeszcze jakies pyatnia pisz ja mam interview we wtorek :( jestem dobrej mysli ale stres zawsze zostaje powodzenia

Ela to koniecznie napisz jak wyglada to interview :) Tak, mam jeszcze takie pytanko, jesli chodzi o fotke. Czy bede potrzebowala zabrac ze soba do lekarza jakies zdjecie i czy ma to byc zdjecie do wizy czy do paszportu??? I ile takich zdjec jest wymagane, bo zgodnie z IV-F04 mam juz zrobione dwa zdjecia wizowe, bo tyle chcieli.

Jesli chodzi o tlumaczenia to sobie zrobilam i zaplacilam razem 384 zlote! Za tlumaczenia przyseigle zupelnego aktu ur i zaswiadczenia o niekaralnosci i po jedenj kopii z kazdego. Uslugi w Stanach mimo pozorow sa bardzo drogie, wiec kazdemu polecam zalatiwanie spraw tutaj w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela , jak masz namiary na ten link po angielsku to bede tez wdzieczna za pomoc ;) Hey podaje link dotyczacy informacji o dokumentach gwarancyjnych! http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...6/of-167_pl.pdf

Prosze o pomoc w znalezieniu tego samego linku ale w jezyku angielskim smile.gif Bo naprawde szukam i szukam i nic sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela to koniecznie napisz jak wyglada to interview ;) Tak, mam jeszcze takie pytanko, jesli chodzi o fotke. Czy bede potrzebowala zabrac ze soba do lekarza jakies zdjecie i czy ma to byc zdjecie do wizy czy do paszportu??? I ile takich zdjec jest wymagane, bo zgodnie z IV-F04 mam juz zrobione dwa zdjecia wizowe, bo tyle chcieli.

Jesli chodzi o tlumaczenia to sobie zrobilam i zaplacilam razem 384 zlote! Za tlumaczenia przyseigle zupelnego aktu ur i zaswiadczenia o niekaralnosci i po jedenj kopii z kazdego. Uslugi w Stanach mimo pozorow sa bardzo drogie, wiec kazdemu polecam zalatiwanie spraw tutaj w Polsce.

Moglas sie zapytac wczesniej o te tlumaczenia. Jedyne potrzebne to akt urodzenia (dopiero w USA), ale i tak mozna to samemu zrobic, a gotowce pewnie nawet na googlach sie znajda. Takze niestety przez pospiech starcilas 384zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...