Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlam! :D

http://polish.poland.usembassy.gov/uploads...-May-7-2008.doc

INSTRUKCJE DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O WIZĘ IMIGRACYJNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ

ta karte papieru wlasnie przyslylaja w pakiecie, i tu sa wszystkie informacje

tyle ze w pakiecie na kartce bedzie nr sprawy WRW i jest on potrzeby aby ta kartke odeslac

do tego w pakiecie sa informacje o badaniach lekarskich, fotografiach i ( kto mi przypomni:))

UWAGA! To nie jest formularz tylko dla K1, ale dla wszystkich aplikantow imigracyjnych

wiec czasami cos moze K1 niedotyczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tresc powyzszego: (dlugie ale mysle ze warto to tu miec)

INSTRUKCJE DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O WIZĘ IMIGRACYJNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ

Konsulat Amerykański otrzymał dokumenty potwierdzające Pani/Pana prawo do ubiegania się o wizę imigracyjną/narzeczeńską. Chociaż nie możemy w sposób pewny określić terminu Pani/Pana rozmowy z konsulem w sprawie wizy, należy przygotować się do niej podejmując następujące trzy kroki. PROSIMY KONTAKTOWAĆ SIĘ Z NAMI, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI, ZA POŚREDNICTWEM POCZTY ELEKTRONICZNEJ (E-MAIL) LUB FAKSU. ADRESY PODAJEMY NA OSTATNIEJ STRONIE.

PO PIERWSZE: Prosimy wypełnić i niezwłocznie odesłać pocztą elektroniczną, faksem lub zwykłą pocztą do naszego Konsulatu załączony formularz DS-230, Podanie o wizę imigracyjną, Część I - Dane personalne. Konsulat nie będzie mógł rozpatrzyć Pani/Pana sprawy zanim nie otrzyma tego formularza.

PO DRUGIE: Prosimy również zebrać wymienione niżej dokumenty. Posiadanie każdego z nich należy potwierdzić zaznaczając właściwe okienko (¨). Prosimy NIE odsyłać żadnego z tych dokumentów do Konsulatu, ale osobiście dostarczyć je na rozmowę z konsulem.

¨ 1. PASZPORT: Każda osoba ubiegająca się o wizę musi posiadać paszport pozwalający na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, który będzie ważny co najmniej sześć miesięcy od dnia wydania wizy. Dzieci mogą być wpisane do paszportu rodziców, jeśli jednak ukończyły one 16 lat, w paszporcie muszą być wklejone ich fotografie. Innym rozwiązaniem jest wyrobienie dziecku oddzielnego paszportu.

¨ 2. AKTY URODZENIA: Dla każdej osoby wymienionej na podaniu o wizę musi być dostarczony zupełny odpis aktu urodzenia. Akty urodzenia muszą być złożone również dla wszystkich dzieci poniżej 21. roku życia pozostających w stanie wolnym, nawet jeśli w chwili złożenia podania nie chcą one emigrować do USA. (Jeśli dziecko zmarło, należy to zaznaczyć w podaniu podając datę zgonu.) Na akcie urodzenia muszą być podane data i miejsce urodzenia oraz imiona i nazwiska obojga rodziców. W przypadku adoptowania Pani/Pana lub dzieci, w Konsulacie musi być również złożona potwierdzona kopia końcowego orzeczenia o adopcji. Kserokopie aktów urodzenia są przyjmowane pod warunkiem, że ich oryginały zostaną przedstawione do wglądu urzędnikowi konsularnemu.

NIEOSIĄGALNE AKTY URODZENIA: W rzadkich wypadkach akty urodzenia mogą nie być osiągalne z powodu zniszczenia danych lub odmowy wydania ich przez właściwy urząd. Należy wówczas uzyskać pisemne poświadczenie tego faktu przez urząd stanu cywilnego i podjąć starania o uzyskanie zastępczego świadectwa urodzenia. Można w tym celu przedstawić metrykę chrztu, jeśli zawiera ona datę i miejsce urodzenia oraz informacje o rodzicach, a chrzest miał miejsce wkrótce po urodzeniu. Jeśli metryka chrztu nie jest osiągalna, bliski krewny, najlepiej matka osoby ubiegającej się o wizę, powinien przygotować potwierdzone notarialnie oświadczenie zawierające miejsce i datę urodzenia osoby ubiegającej się o wizę, imiona i nazwiska jej rodziców i nazwisko panieńskie matki. Oświadczenie to musi być złożone w obecności urzędnika państwowego upoważnionego do przyjmowania oświadczeń pod przysięgą. W takich wypadkach prosimy przedstawić wszelkie uzupełniające dokumenty dotyczące Pani/Pana urodzenia.

¨ 3. ŚWIADECTWA NIEKARALNOŚCI: Każda osoba ubiegająca się o wizę, która ma ukończone 16 lat, musi złożyć świadectwo niekaralności wystawione przez policję kraju jej pochodzenia lub obecnego zamieszkania, jeśli zamieszkuje tam przez co najmniej sześć miesięcy od chwili ukończenia 16. lat. Osoby ubiegające się o wizę muszą także dostarczyć świadectwo niekaralności z każdego innego kraju, w którym mieszkały przez co najmniej rok. Odpowiednie zaświadczenie policyjne musi być dostarczone również z każdego miejsca, gdzie osoba ubiegająca się o wizę była z jakiegokolwiek powodu aresztowana, bez względu na to, jak długo tam mieszkała. Świadectwa niekaralności muszą obejmować cały okres przebywania danej osoby w jednym miejscu. W Polsce świadectwo niekaralności wystawiane jest bezpośrednio i tylko przez Krajowy Rejestr Karny Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. W innych państwach, użyty tu termin "świadectwo niekaralności" oznacza dokument wydany przez właściwe organa policji, w którym stwierdza się, co zawierają akta policyjne danej osoby (w tym: dane o aresztowaniach oraz ich przyczynach). Świadectwa niekaralności z niektórych państw uważane są za nieosiągalne. Lista tych państw znajduje się na stronie internetowej: http://travel.state.gov/reciprocity/index.htm. Ewentualne pytania dotyczące świadectw niekaralności powinny być kierowane do Konsulatu. Świadectwa niekaralności zachowują ważność przez rok od momentu ich wystawienia.

¨ 4. AKTA SĄDOWE I WYROKI: Osoby, które zostały skazane za jakiekolwiek przestępstwa muszą uzyskać potwierdzone kopie każdego z wyroków sądowych lub akt więziennych bez względu na to, czy udzielono im później amnestii, ułaskawienia czy też jakiegokolwiek innego aktu łaski. Dokumenty te należy przedstawić wraz z tłumaczeniem na język angielski wykonanym przez kompetentnego tłumacza.

¨ 5. DOKUMENTY Z WOJSKA: Książeczka wojskowa lub potwierdzone kopie innych dokumentów z wojska (jeśli możliwe do uzyskania).

¨ 6. FOTOGRAFIE:Każda osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną musi przedłożyć jedną fotografię na wprost. Osoby ubiegające się o wizy K1, K2, K3 i K4 muszą przedłożyć po dwie fotografie na wprost. Wszystkie fotografie powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem. Fotografie muszą być pozbawione retuszu, kolorowe, na jasnym i jednolitym tle. Twarz musi być zwrócona bezpośrednio w stronę aparatu fotograficznego z widocznymi uszami. Głowa osoby fotografowanej nie powinna być opuszczona ani przechylona na bok. Do zdjęcia nie wolno zakładać okularów słonecznych ani żadnych nakryć głowy, za wyjątkiem nakryć noszonych z powodów religijnych i to pod warunkiem, że nakrycie nie zakrywa żadnej części twarzy. Wymiary zdjęcia: 5 cm x 5 cm. Dopuszcza się niewielkie (sześciomilimetrowe), białe obramowanie z jednej strony zdjęcia. Wymiar twarzy na zdjęciu musi wynosić 3 cm licząc od czubka głowy do podbródka. Fotografia musi być wyrazista i wykonana w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy.

¨ 7. GWARANCJE FINANSOWE DLA IMIGRANTÓW: Większość osób ubiegających się o wizę imigracyjną na podstawie petycji złożonej przez rodzinę lub pracodawcę musi złożyć formularz I-864 (Affidavit of Support), tj. umowę o gwarancjach finansowych.W załączeniu przesyłamy wskazówki jak przygotować formularz I-864. Pozostałe osoby ubiegające się o wizę muszą przedstawić dowody na to, że nie będą korzystać z pomocy społecznej finansowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Wypełniony i podpisany formularz I-864 jest ważny na czas nieokreślony.

¨ 8. GWARANCJE FINANSOWE DLA NARZECZONYCH: Dokumenty świadczące o tym, że ani Pan/i ani członkowie rodziny wyjeżdzający razem z Panią/Panem nie będziecie korzystać z pomocy społecznej finansowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Gwarancje finansowe (Affidavit of Support) dla narzeczonych należy złożyć na formularzu I-134.

¨ 9. AKT ŚLUBU: Od osób pozostających w związku małżeńskim wymaga się przedstawienia aktu ich ślubu. Oprócz niego muszą być złożone dokumenty potwierdzające rozwiązanie wszystkich poprzednich małżeństw (np. akty zgonu małżonków, orzeczenia sądu o rozwodzie lub anulowaniu małżeństwa).

¨ 10. ORYGINALNE DOKUMENTY: Jeśli ubiega się Pani/Pan o wizę na podstawie petycji złożonej przez członka rodziny, musi Pani/Pan przygotować do przedstawienia w Konsulacie oryginały wszystkich dokumentów urzędowych potwierdzających Pani/Pana pokrewieństwo z osobą składającą petycję. Również na rozmowę w sprawie wizy narzeczeńskiej muszą być dostarczone oryginały wszystkich dokumentów stanu cywilnego.

¨ 11. TŁUMACZENIA: Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż angielski lub polski, muszą być przetłumaczone na angielski przez uprawnionego tłumacza.

DO PODANIA O WIZĘ MUSZĄ PAŃSTWO DOŁĄCZYĆ TYLKO PO JEDNEJ KOPII KAŻDEGO DOKUMENTU. RADZIMY JEDNAK POSIADAĆ NIEZBĘDNE DOKUMENTY W DWÓCH KOPIACH, CO POZWOLI PAŃSTWU PRZEDŁOŻYĆ IDENTYCZNE KOPIE W WYPADKU, JEŚLI ICH PIERWSZY ZESTAW ZAGUBI SIĘ LUB ULEGNIE ZNISZCZENIU.

PO TRZECIE: Jak tylko zgromadzą Państwo wszystkie dokumenty dotyczące Państwa sprawy, prosimy uważnie przeczytać oświadczenie na końcu tego formularza, podpisać, datować i odesłać ten formularz do Konsulatu w Warszawie. Zanim niniejszy formularz nie zostanie podpisany i odesłany, nie wyznaczymy daty Państwa rozmowy w sprawie wizy.

Po otrzymaniu niniejszego formularza, Konsulat wyznaczy Państwu datę rozmowy z Konsulem w pierwszym możliwym terminie. Data ta jest jednak nie do przewidzenia, ponieważ zależy od limitu wiz aktualnie wydawanych w Państwa kategorii. Na około miesiąc przed wyznaczoną Państwu rozmową z konsulem otrzymają Państwo pisemne zaproszenie na nią wraz z informacją o badaniach lekarskich. Do momentu wyznaczenia terminu rozmowy prawdopodobnie nie otrzymają już Państwo żadnej korespondencji z Konsulatu.

Całkowita opłata za wizę imigracyjną wynosi 400,- dolarów USA lub równowartość tej sumy w polskich złotych. Opłata za wizę narzeczeńską wynosi 131,- dolarów USA lub równowartość tej sumy w polskich złotych. Jeśli opłata nie została wniesiona w USA, osoby ubiegające się o wizę zobowiązane są do jej uiszczenia w dniu rozmowy z konsulem.

Nie ma potrzeby kontaktować się z naszym Konsulatem, chyba że będą musieli Państwo powiadomić nas o ZMIANIE ADRESU lub swojej sytuacji rodzinnej (swoim małżeństwie, śmierci osoby składającej petycję, urodzeniu dziecka). Nie należy wysyłać do Konsulatu żadnych dokumentów, jeśli o to Państwa nie poprosimy.

Załączniki: 1. Formularz DS-230, Podanie o wizę imigracyjną, Część I - Dane personalne (dotyczy wyłącznie imigrantów).

2. Informacje zawarte w formularzu I-864 (Affidavit of Support).

OŚWIADCZENIE OSOBY UBIEGAJĄCEJ SIĘ O WIZĘ

Posiadam i jestem gotów (gotowa) przedstawić wszystkie dokumenty wymienione w punktach od 1 do 11, które dotyczą mojej sprawy i które wskazałem (wskazałam) zaznaczając odpowiednie okienka. W pełni zdaję sobie sprawę z tego, że nie mogę zawczasu otrzymać jakichkolwiek gwarancji co do tego, kiedy i czy w ogóle zostanie mi wydana wiza. Rozumiem też, że dopóki nie otrzymam swojej wizy do rąk własnych, NIE powinienem (NIE powinnam) zwalniać się z pracy, sprzedawać majątku, ani nie finalizować planów podróży. Kiedy będę już mógł (mogła) otrzymać zaproszenie na wizytę w celu złożenia oficjalnego podania o wizę, zamierzam zgłosić się na nią

¨ 1. sam (sama)

¨ 2. z małżonką (z małżonkiem) (imię i nazwisko drukowanymi literami): __________________________________________________________

¨ 3. z wymienionymi niżej nieletnimi dziećmi (prosimy napisać ich imiona i nazwiska drukowanymi literami):

________________________________________________________________________________

______________________________________

Numer sprawy: WRW________________________________ Data: __________________

Podpis: _________________________ Imię i nazwisko (drukowanymi literami): ____________________________________________________

Obecny adres: ________________________________________________________________________________

_________________________

WYZNACZENIE TERMINU ROZMOWY W SPRAWIE WIZY NASTĄPI DOPIERO, GDY ODEŚLĄ NAM PAŃSTWO FORMULARZE: IV/F04 (INSTRUKCJE DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O WIZĘ IMIGRACYJNĄ LUB NARZECZEŃSKĄ) ORAZ DS-230 CZĘŚĆ I:

A) FAKSEM NA NUMER: (48) (22) 504-2088 LUB

:D POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ JAKO ZESKANOWANE ZAŁĄCZNIKI NA ADRES: PUBLICWRW@STATE.GOV.

FORMULARZE MOŻNA RÓWNIEŻ ODESŁAĆ POCZTĄ NA ADRES: SEKCJA IMIGRACYJNA, AMBASADA AMERYKAŃSKA, UL. PIĘKNA 12, 00-540 WARSZAWA, POLSKA. Z USA FORMULARZE NALEŻY WYSŁAĆ NA ADRES: IMMIGRANT VISA SECTION, AMERICAN EMBASSY WARSAW, 5010 WARSAW PLACE, WASHINGTON, D.C. 20521-5010.

SUGERUJEMY, JEDNAK, ABY NIE KORZYSTALI PAŃSTWO Z POCZTY, GDYŻ JEST TO NAJWOLNIEJSZY SPOSÓB KONTAKTOWANIA SIĘ Z AMBASADĄ.

PROSIMY NIE PRZYSYŁAĆ DO KONSULATU ŻADNYCH DOKUMENTÓW POZA FORMULARZAMI : IV/F04 I DS-230.

DO OBOWIĄZKÓW OSOBY UBIEGAJĄCEJ SIĘ O WIZĘ NALEŻY BEZZWŁOCZNE INFORMOWANIE KONSULATU

O KAŻDORAZOWEJ ZMIANIE ADRESU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Krysia to sie rozpisalas, a powiedz mi Moja Droga o co chodzi z tłumaczeniami i co trzeba dokladnie przetlumaczyc tzn. co tlumacz przysiegly zrobi :D I czy tlumaczenia daje na rozmowie z konsulem czy trzymam dla siebie. Czy wszystkie kopie tlumaczen wraz ze stemplem - oryginal :) zabieram na rozmowę i daje to w ambasadzie a polski odpis chrztu zostaje dla mnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- mam uczucia, których nie ukrywam, a ludzie są niezwykli i nie uważam, ze każdy jest "potencjalnym zbrodniarzem". Poza tym jak już wszystko będzie załatwiane za pomocą odcisków palca to nie będę się już tak oburzać!

ta odp. powyzej skierowana zostala do jedengo z forumowiczow, ktory wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey! Interesuje mnie czy na rozmowe z konsulem odnosnie wizy narzeczenskiej potrzebny jest stan mojego konta bankowego z ost. 12 m-cy??? Prosze o wskazowki.

Poza tym prosze mi powiedziec czy status mojego narzeczonego w USA jest tez wazny-czyli chodzi o dokumenty potwierdzajace, ze jest Amerykaninem??? Czy w przypadku wizy narzeczenskiej niezbedny jest formularz I-134??? Prosze o pomoc :D Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak I-134 jest potrzebny jak najbardziej. do I-134 dolaczasz co sie da, wyciagi z konta, zaswiadczenie z pracy narzeczonego ile zarabia, rozliczenia podatkowe, co tylko sie da, aby pokazac ze jest w stanie cie utrzymac, twoje konto ich nie interesuje nic :D

za visa journey www.visajourney.com:

"I-134 Affidavit of Support form. Ensure it is signed, with all required supporting evidence. Begin collecting the required information ahead of time, as it can often take several weeks to collect it all.

You will likely need at a minimum (for the above form) two to three of your most recent pay stubs and a signed letter from your employer listing you job title, start date, your salary, and the status (full-time) of your position. Begin collecting these ASAP after your NOA2 arrives. You will also probably want to include other evidence such as your banking information and other assets as required by the I-134. Specifically you will need at least 2 of the 4 options mentioned in Section II-Supporting Evidence of the I-134. See this FAQ for more tips and ueful information on the Affidavit of Support Form. "

przy pakiecie trzeba bylo dolaczyc certyfikat urodzenia narzeczonego, badz jakikolwiek papier poswiadczajacy jego obywatelstwo, a tutaj powinno sie miec cala paczke wczesniej wyslana, wraz z oryginalami, ale jak jest w praktyce nie mam pojecia. ja mam wszystkie oryginaly i zamierzam zabrac je ze soba do ambasady. jak to Karina napisala w ktoryms watku "lepiej miec za duzo papierow, niz o jeden za malo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to narzeczony ma Cie utrzymac i to sie liczy a nie Twoje konto bankowe i ile masz na nim :D,nigdy nie slyszalem aby ktos bral ile ma na koncie czy to po wize k-1 czy tez na pobyt staly oprucz loterii wizowej bo tutaj czasami rozne trzeba bylo miec dokumenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Saka! Dzieki za info :D Mam juz większosc inf. od narzeczonego do dokumentow gwarancyjnych- pozostana jeszcze bilingi tel. :) Poza tym zostana mi tylko tlumaczenia (wiem, ze trzeba tez kopie zrobic od razu)! Sluchaj Saka, a Ty ile placiles za tlumaczenia zaswiadczenia o niekaralnosci i zupelenego odpisu aktu ur? I na ilu stronach to Tobie przetlumaczyli?

Powiedz mi czy jesli chodzi o pocztowki, lisciki z poczty kwiatowej (poczta tradycyjna) to musze kopie zrobic czy oryginaly zabrac ze soba? Nie chce zeby mi zabrali oryginalne? :P I czy e-maile tez wydrukowac???

Saka, sluchaj jeszcze jedno, gdy ambasada da znac o terminie rozmowy z konsulem powiedz mi czy oni wysylaja jeszcze jakis pakiet z instrukcjami co bede potrzebowala , czy znowu jakies aplikacje trzeba wypelniac? Wiem, ze o badaniach lekarskich dadza znac, a czy w takim razie moge je zrobic zanim dostane zaproszenie na ul. Piękną w Warszawie? :) Czy lepiej cierpliwie czekac. Co nadesla w kolejnym liscie???

Pozdrawiam cieplo i zycze powodzenia z K1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Saka! Dzieki za info :D Mam juz większosc inf. od narzeczonego do dokumentow gwarancyjnych- pozostana jeszcze bilingi tel. :) Poza tym zostana mi tylko tlumaczenia (wiem, ze trzeba tez kopie zrobic od razu)! Sluchaj Saka, a Ty ile placiles za tlumaczenia zaswiadczenia o niekaralnosci i zupelenego odpisu aktu ur? I na ilu stronach to Tobie przetlumaczyli?

Jesli masz akt urodzenia po Polsku to nie musisz go tlumaczyc do Warszawy, przyjmuja dokumenty po polsku i angielsku, w USA bedzie potrzebne tlumaczenie ale tam mozesz to zrobic sama i tylko wlepic formulke na dole

Saka, sluchaj jeszcze jedno, gdy ambasada da znac o terminie rozmowy z konsulem powiedz mi czy oni wysylaja jeszcze jakis pakiet z instrukcjami co bede potrzebowala , czy znowu jakies aplikacje trzeba wypelniac? Wiem, ze o badaniach lekarskich dadza znac, a czy w takim razie moge je zrobic zanim dostane zaproszenie na ul. Piękną w Warszawie? :) Czy lepiej cierpliwie czekac. Co nadesla w kolejnym liscie???

pierwszy pakiet jaki otrzymsz z ambsady bedzie zawieral:

formularz DS-230, "instukcje dla osob ubiegajacych sie o ... "(to co wlepilam powyzej , slowo w slowo, poczytaj to dokladnie na koncu sa dadatkowe instrukcje)

informacje o badaniach, zaswiadczeniu o niekaralnosci i gwarancjach finansowych

od azu wypelniazs i odsylasz DS-230

jak pozbierasz dokumenty to odsylasz im podpisane "instukcje dla osob ubiegajacych sie o ... ", zeby odeslac musisz miec numer WRW

jak to dostana to przysla ci zaproszenie na rozmowe w Warszawie

zobacz na naszej liscie czasow oczekiwania ile jest mniej wiecej pomiedzy poszczegolnymi etapami

jesli spodziewasz sie pakietu na dniach to mozesz robic badania

wtedy jak dostaniesz papiery to mozesz odeslac tego samego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...