Skocz do zawartości

Związek Małżeński I Obywatelstwo.


Gość damianlebork

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damianlebork

Witam wszystkim forumowiczów!

Mam kilka pytań do osób ,które konkretnie się na tym znają , więc przejdę do rzeczy.

Tu w Polsce doświadczyliśmy wiele złego od strony mojego Ojca i Męża mojej Mamy , który jest Wulgarnym i fałszywym Alkoholikiem dlatego

Ja , Mama i jej Przyjaciel mniej więcej w Kwietniu '09 maksymalnie do końca Lipca '09 planujemy wyjazd do NYC(New York).

Jako, że Mama prowadzi własny biznes w PL mamy styczność z wieloma osobami i w tym poznaliśmy wspaniałą Ewę , które teraz jest naszą przyjaciółką i od 24 lat mieszka w NYC.

Dzięki tej kobiecie nasze życie zaczyna się powolutku zmieniać na lepsze. Ona otworzyła nam okno na piękny Świat o którym zawsze marzyłem.

Tak więc jak już wcześniej pisałem chcemy opuścić Polskę na stałe. Jedyne co nas trzyma to dom i kilka osób z rodziny.

Na początku przed poznaniem Ewy myślałem ,że to wszystko takie łatwe i piękne , lecz od kiedy ściśle śledzę rezultaty imigrantów i ważne uwagi Ewy to zmieniłem zdanie.

Niebawem z Ewą będziemy się starać o wizy (turystyczne) Wiem ,że o te turystyczne znacznie łatwiej.

Pytaliśmy się Ewy co dalej , co jak już będziemy na miejscu , przecież wiza turystyczna jest na okres maksymalnie 6 miesięcy ,

Ewa zapewniła , że wiza turystyczna owszem trwa max 6 miesięcy , ale zawsze można ją przedłużyć.

Czytałem też , że wizę turystyczną można przedłużyć tylko raz i maksymalnie do 90 dni (Czy to prawda?) ,

Ewa zapewnia ,że owszem można ją przedłużyć , ale powołując się na specjalne agencje ,które się tym zajmują (można je przedłużyć wiele razy).

Nam zależy najbardziej na obywatelstwie więc Ewa podsunęła myśl , że najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie związku małżeńskiego w trakcie panowania wizy.

Jako ,że mam 17 lat nie mogę stworzyć związku małżeńskiego w USA, będę musiał poczekać kilka miesięcy w Stanach do 18-nastych urodzin,wtedy po zawarciu związku oczywiście z obywatelką USA , wiem też ,że prawdopodobnie nie dam rady na interview bo będzie to dla nich dziwne ,że 18 latek chce się żenić po kilku miesiącach pobytu.

Co do mojej mamy która ma 39 Lat i aktualnie jest Mężatką (NIESTETY) nie będzie mogła się pobrać w USA,Jej przyjaciel również będzie musiał się pobrać.

Teraz Przejdę do Pytań:

1.Czy to prawda , że wizę turystyczną można przedłużyć tylko raz?

2.Na jaki okres jednorazowo maksymalnie można ją przedłużyć?

3.Czy moja Mama będąc w Stanach może się rozwieść z Ojcem na odległość?

4.Ile dokładnie czeka się na wizy?

5.Wiem i ufam Ewie ,ale chcę poznać waszą opinię czy można się pobrać od 18 lat?

6.Czy Osoba ,która jest sponsorowana może przebywać w tym okresie w Stanach?

7.Czy Przyjaciel mamy może Ją Sponsorować w trakcie czekania na Green Card?

8.Według was dobrym rozwiązaniem jest pobranie się?

9.Po ślubie ile czeka się na Zieloną Kartę?

10.W jaki inny sposób możemy dostać Green Card?

11.Proszę jeszcze o radę Czy jest sens abym pobierał się?

12.To całe interview jest podobno strasznie ciężko przebić czy to prawda?

13.Czy może mnie sponsorować znajoma?

Sam nie wiem , może kiedyś poznam swoją miłość i na prawdę się pobiorę?

________________________________________________________________________

Podziwiam tych ,którym chciało się czytać ten tekst u góry.

Za wszystkie odpowiedzi i sugestie jestem bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie forum, znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, niektóre wątki są całkiem świeże sprzed kilku dni. Pani Ewie na Twoim miejscu przestałbym ufać bezgranicznie, lepiej na tym wyjdziesz. Jak zamierzasz się pobrać w Stanach? Narzeczone leżą tu, że tak powiem, na ulicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal FUGAZI wiele watkow masz swiezych i jak poczytasz dzial emigracja to sam zobaczysz jak jest..Co do Pani Ewy to sie myli w paru przypadkach np mozesz pare razy przedluzacz wize turystyczna i czasami ludzie tak przedluzaja 2-3 razy ale pamietaj o tym ze nie kazdy takie cos dostaje,tak samo jest ze zmiana statusu np na studencki.Tak samo jest z tymi agencjami ktore pomagaja w przedluzaniu wiz,mozesz tak wpasc ze nie bedziesz miec ani kasy ani tez przedluzenia wizy turystycznej i pamietaj tez ze nadal jest ponad 10% odrzucen wnioskow w Ambasadzie po wize turystyczna a jak wyjdzie na rozmowie ze chcecie tam zostac to wyjdziecie bez wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi przyszlo na mysli, ale pewnie sie myle.

Co powiecie o wizie dla uchodzcow? Ten pan musialby udowodnic, ze jest przesladowany przez ojca. Sprawa sadowa, sprawa rozwodowa, obdukcje, itd.

Czy mozesz wystapic o rozwod z ojcem? Czy moze twoja matka wystapic o rozwod z ojcem? Moze wtedy nie bedzie potrzeby wyjazdu az do USA?

Nie, nie przeczytalam i ten pan nie moze ubiegac sie o wize dla uchodzcow.

Ale, tak, jak mowie - rozwod matki, rozwod ciebie z ojcem, rozdzielnosc majatkowa, wczesniejsze obdukcje. Oraz przeprowadzka na druga strone Polski. Sprawa powinna sie chyba wyjasnic i zycie poprawic na lepsze. Nie bedzie potrzeby wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianlebork

Dziękuje za odpowiedzi !

Mój Ojciec spełnia ważną role w Policji ,ma sporo znajomości i nawet jak byśmy uciekli na koniec Polski i tak jakoś by do nas dotarł.

Nie jest też specjalnie za głupi i wiem , że nie da rozwodu Mamie , taka sprawa może ciągnąć się miesiącami albo i latami.

Chcemy po prostu od niego uciec a przy okazji pożyć w spokoju za wszelką cenę.

Czuje od środka taką potrzebę wyjazdu do USA , mam wrażenie jakbym tam kiedyś mieszkał i chciał tam wrócić.

Ciągle analizujemy z mamą jaka wiza dla nas byłaby najlepsza?

Zastanawiam się nad wizą studencką f1 ?

Tylko nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ,że mogę zabrać ze sobą kogoś z najbliższej rodziny na czas nauki i przykładowo miałaby być to moja mama i musiała by mieć wizę f2

Czy to Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadacz wizy F-1 lub M-1 pragnie wyjechać do USA wraz z rodziną, jego małżonkowie oraz dzieci (w stanie wolnym poniżej 21 roku życia) mogą ubiegać się o wizy dla osób towarzyszących typu F-2 i M-2.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rs.html#spouces

a juz szukales czego i gdzie chcialbys sie uczyc,masz na to srodki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wizą studencką f1 ?

Tylko nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ,że mogę zabrać ze sobą kogoś z najbliższej rodziny na czas nauki i przykładowo miałaby być to moja mama i musiała by mieć wizę f2

Czy to Prawda?

Nie. Rodzic nie moze miec F-1. F-2 jest tylko dla wspolmalzonkow i dzieci do lat 21. Ta wiza to dla Ciebie niezbyt dobry pomysl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...