Jump to content

Ostrzeżenie Dla Osób, Które Kiedykolwiek Przedłużyły Pobyt W Stanach Zjednoczonych


sly6

Recommended Posts

Pasażerowie, którzy kiedykolwiek przekroczyli czas pobytu w USA określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 nie zostaną wpuszczeni na terytorium Stanów Zjednoczonych.

wiecej na stronie Ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Pisalo o tym w gazecie ze maja takie cos dac na stronie Ambasady.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply
Pozostanie na terenie USA nawet 1 dzień dłużej ponad czas pobytu określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 powoduje unieważnienie wizy w paszporcie mimo, że termin ważności podany w wizie nie upłynął. Pasażer nie będzie wpuszczony do USA na podstawie takiej wizy.

nie wiem czy cos sie zmienilo bo nie moge znalezc tego fragmentu, ale bylo napisane, ze jesli ktos pozostal w USA po wygasnieciu wizy kilka dni, np. ze wzgledu na opoznienia lotu, lub chorobe, nie wymaga to uzyskiwania przedluzenia pobytu, przy kolejnym wjezdzie do USA istnieje mozliwosc dokladniejszego przepytania i nalezy posiadac dokumenty na te okolicznosc.

ciekawe czy zawracanie jest czyms powszechnym ostatnio skoro takie informacje sie pojawily

Obywatele polscy, którzy poprzednio przedłużyli pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych muszą starać się o nową wizę w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie lub w Amerykańskim Konsulacie Generalnym w Krakowie.

tu sie przyznaje bez bicia, ze nie wiem czy mowa o wszystkich osobach, ktore przedluzyly pobyt, czy tylko o tych ktore zostaly w USA nielegalnie

Link to comment
Share on other sites

"Zatajenie przed konsulem lub urzędnikiem imigracyjnym informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy (dotyczy to również wiz imigracyjnych). "

A to ze strony ambasady, nie wygląda za wesoło.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...