Skocz do zawartości

Ostrzeżenie Dla Osób, Które Kiedykolwiek Przedłużyły Pobyt W Stanach Zjednoczonych


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio pomimo tego ze mialem w paszporcie wize na 10 lat i byl to juz moj kolejny wlot do USA (pierwszy na tej wizie) mialem na lotnisku niezla przeprawe

zaczelo sie niewinnie od tego, ze trafilem na kontroli paszportowej na dwoch urzednikow (jeden sie szkolil) wiec ten bardziej doswiadczony, chcial sie wykazac i wyladowalem na "secondary inspection" co popularnie nazywamy immigration

tam oczywiscie te same pytanie do kogo lece, dlaczego lece, ile mam pieniedzy (gotowka, czeki podrozne), dowiedzialem sie przy okazji ze karty bankowe i kredytowe to ja sobie moge w d... wsadzic :P bo oni nie wiedza ile tam kasy jest a ze w gotowce mialem ledwie $200 to na pewno nie mam sie za co utrzymac :-) i ze w ogole powinienem z "wyciagiem" z banku podrozowac :(

oczywiscie "ostro" tam z nimi walczylem, ze jak cos to mozemy sie do banku zalogowac i sprawdzic te moje "nic nie warte" karty, ale nikt tego zrobic nie chcial :) oczywiscie nie obylo sie bez przeszukania bagazy, masa pytan o poprzednie pobyty, a bylo tego troche w ramach J1 :P

potem pytania co robilem w Polsce, w Kanadzie, chcieli jakies wizytowki do miejsca gdzie pracuje (gdzie pracowalem) - no i pech bo ja nie nosze takich rzeczy ze soba...

padaly oczywiscie jakies zarzuty ze ja do pracy jade a nie na wakacje

wpuscic wpuscili bo jak to powiedzial czlowiek ktory sie mna zajmowal "nie moge Ci udowodnic tego, ze jedziesz do pracy, wiec nie odmowie Ci wjazdu", ale trzeba przyznac ze sporo go ograniczyl, chcialem byc 3-4 miesiace skonczylo sie na dwoch

jak widac nie jest kolorowo, ale trzeba przyznac, ze czepiaja sie wszystkiego, a kazde wypowiedziane slowo rodzi kolejne pytania, wiec nie nalezy nawet zartem niczego niewlasciwego powiedziec, podsumowujac, pierwszy raz mialem takie historie ale mysle ze pewnie nie ostatni :)

PS. zeby byla jasnosc nigdy nie zlamalem zadnego prawa w USA (immigracyjnego, karnego, itp.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no własnie, moze u Rademedesa nie pytali , ale wiadomo ze pytaja o to samo w róznej konfiguracji. Jak komandosi z zaskoczenia :(

Rademenes , ciekawe czy powiedziałes ze masz tylko 200 $ przy sobie ze względu na bezpieczeństwo, a reszte - czyli te "główne" kwoty na karcie? Trzeba miec zawsze wzorowo wymyslona historie i ja pamiętać. Jednym z niezawodnych pomysłów (między innymi jak sądze) jest opracowany krótki plan pobytu nawet 2 miesięczny, np ułozenie trasy A > B > C > itd. Rozpisanie wszystkiego , co się zamierza. Taki plan jest przez nich nie do sprawdzenia, a uwiarygadnia cel podróży - turystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6: masz racje i do tego 3 osoby pytaly o to samo, naogladalem sie Homeland Security i mniej wiecej tak to wygladalo, z tym ze siedzialem w jednym pomieszczeniu ze wszystkimi, nie bylo jakis wielkich przesluchan, zwykla rozmowa

mercer: ja nie planuje wakacji od A do Z, lubie byc spontaniczny, mam w planach Las Vegas i wiele innych miejsc, ale nie wiem czy teraz czy za miesiac, itp. wszystko planuje z dnia na dzien, nie wiadomo jakie okazje sie trafia :(

ja wzialem tylko $200 bo tylko tyle mialem w domu w gotowce w tej walucie, zreszta nigdy bym nie pomyslal wczesniej ze w kraju, w ktorym rzadza karty kredytowe a panie w sklepach jak widza wiecej jak $500 w gotowce to patrza conajmniej dziwnie, bedzie to takim problemem

ja nie mialem wymyslonej historii, odpowiadalem im wprost na pytania zgodnie ze stanem faktycznym, mialem szczere intencje, to tym bardziej mi do glowy nie przyszlo ze musze sie uwiarygadniac :) najwazniejsze ze jest juz po, ciekaw jestem tylko kolejnych wjazdow do USA moze bedzie ciag dalszy historii :)

wszystkim wybierajacym sie do USA zycze bezproblemowego wjazdu a jakby co to nie dac sie tam na granicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka, mam pytanie 5 lat temu dostalam promese na pol roku, na lotnisku w NJ dostalam wize na miesiac. Moje pytanie brzmi czy jesli dostalam wize na miesiac a bylam o kilka dni dluzej bo tak mialam zarezerwowany samolot( nie widzialam swego formularza I-94 poniewaz odebrano mi go na lotnisku) to bede miala jakies problemy teraz? ( nie robiono mi zdjec ani odciskow palcow, nie skanowano paszportu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem z wlotem czy starasz sie o wize w Ambasadzie?

jak masz juz wize i nie napisalas w ds 156 ze bylas ponad czas to urzednik na lotnisku bedzie miec podstawe aby Cie zawrocic ,,no chyba ze napisalas w ds prawde to juz od urzednika na lotnisku zalezy jak teraz na to spojrzy..

Tak samo ma sie rozmowa o wize w Ambasadzie,jak wykryja ze klamiesz to wyjdziesz bez wizy i bedzie Ci trudniej z nastepna wiza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku dostalam wize na 10 lat, problem jest w tym ze ja nie wiem czy przekroczylam czas pobytu czy nie poniewaz bylam osoba niepelnoletnia a w czasie lotu i po opiekowala sie mna osoba z samlotu i ten wniosek I94 zaodrazu mi odebrano,wiec nie wiem jaka byla data wylotu.w konsulacie powiedzialam ze bylam miesiac bo napewno nie dwa. tylko poprostu nie pamietam kiedy wracalam i tym tak sie martwie ze moglam kilka dnie przesiedziec, wize mialam 13 lipca a napewno wrocilam w sierpniu. Wiec jak teraz polece to jak mam sie tlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisalas prawde w ds 156 ile ostatnio bylas w USA ?Bo jak wyjdzie ze napisalas nie prawde to beda miec podstawy aby Cie zawrocic z lotniska.

Moje pytanie brzmi czy jesli dostalam wize na miesiac a bylam o kilka dni dluzej bo tak mialam zarezerwowany samolot( nie widzialam swego formularza I-94 poniewaz odebrano mi go na lotnisku) to bede miala jakies problemy teraz?

To jak wiedzialas ze mozesz byc w USA 1 miesiac czy tez nie i wiedzialas o tym ze lecisz po terminie>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zwracam uwage na to ze mialam wize na miesiac, lecz nie mam pojecia jaka byla data wylotu wpisana przez urzednika w formularzu I94, wiec tak jak mialam zarezerwowany lot wczesniej tak tez wrocilam. Zwracam jeszcze raz uwage na to ze ja mysle ze o kilka dni przekroczylam ale tego nie wiem dokladnie bo( po raz kolejny to pisze)nie wiem jaka byla data wylotu, mam nadzieje ze to juz jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...