Skocz do zawartości

Ostrzeżenie Dla Osób, Które Kiedykolwiek Przedłużyły Pobyt W Stanach Zjednoczonych


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów !!!

Zamierzam lecieć pod koniec czerwca do USA i spedzić tam ok 3 mies .Na 30 września mam wykupiony powrót do kraju .Zakładając że dostanę wizę na 6 mies, całkiem możliwe, że będę chciał przedłużyć termin wylotu o 1 mies. albo 1,5 miesiąca, ale oczywiście spokojnie mieszcząc się w legalnym czasie wizy. I tu pytanie :

Czy ja też mogę mieć jakieś problemy z kolejnym wjazdem do USA, bo jakby nie było też przedłużam termin pobytu ?????

Dodam że teraz z wjazdem nie powinienem mieć wiekszych problemów jako że 3 lata temu byłem 1 mies mając wizę na 6 mies.

Z góry, dziękuję za odpowiedzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialbys miec problem jak bedziesz 3-4 miesiace a dostaniesz pobyt np na 6 miesiecy?Mozesz miec problem jak bedziesz chcial szybko wrocic do USA po krotkim pobycie w Polsce.

gorzej bedzie jak zostaniesz dluzej nielegalnie niz Ci urzednik wpisze w I-94 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opowiedż :)

No to w takim razie, nie mam co się martwić , jakby nie było prawa nie łamię, bo nie zostanę dłużej niż 6 mies.

Zwykłe przedłużenie wizyty o miesiąc ,czy ciut dłużej nie powinno być podejrzliwe dla służb emigracyjnych. Mam taka nadzieję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jest teraz artykul w dzienniku.pl oraz na onecie:

Polakom będzie jeszcze trudniej wjechać do Stanów Zjednoczonych. Podróżnym, którzy choć raz w życiu przedłużyli pobyt w tym kraju, a potem zataili ten fakt przed konsulem, Amerykanie dożywotnio odmówią wydania wizy.

Amerykanie rozbudowują swoje bazy danych i dzięki temu udoskonalają kontrole na granicy. Jeszcze w lutym Ambasada USA w Polsce informowała, że osoby, które kiedykolwiek przekroczyły czas dozwolonego pobytu w USA, nie zostaną wpuszczone na terytorium tego kraju. Teraz idą jeszcze dalej.

Ten podróżny, który przed laty opóźnił swój wyjazd choćby o jeden dzień, będzie miał automatycznie unieważnioną nową wizę w paszporcie.

Najpoważniejsze konsekwencje czekają jednak tych Polaków, którzy zatają przed konsulem lub urzędnikiem imigracyjnym informację o niegdyś przedłużonym pobycie. Jak informuje placówka, będzie to uznane za „świadome wprowadzenie w błąd” i doprowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy.

http://www.dziennik.pl/polityka/article406..._wjedziesz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale dziś się dowiedziałam od bardzo dobrego prawnika, że ZAKAZ powrotu do USA dostajesz jeśli przedłużyłeś pobyt o WIĘCEJ niż o 6 miesięcy (mówiła o wizach turystycznych, nie wiem czy dotyczy innych). Jeśli po 2 miesiącach od skończenia ważności wizy wrócisz do kraju to owszem byłeś nielegalnie, źle na to patrzą, ale formalnego zakazu nie masz co nie oznacza brak problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara_kc bylo juz to pisane wiele razy na forum o tym wlasnie i faktycznie zakazu sie nie ma ale jest te ale

raz ze wiza jesli nadal jest wazna to nie mozna na niej leciec i trzeba isc po nowa do Ambasady i od rozmowy w Konsulacie zalezy czy sie dostanie nowa wize a jak by sie oklamalo Konsula lub tez urzednika na lotnisku o okresie pobytu tym nielegalnym wtedy bedzie mozna sie pozegnac z USA czy to w ruchu wizowym czy tez bezwizowym

Tez wlot na teren USA bedzie zalezal od rozmowy z urzednikiem ..Bo moze byc tak ze w Ambasadzie Nam uwierza ze nie zrobimy znow tego a na granicy juz nie..

o tej wizie nowej masz napisane na stronie Ambasady i w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maaliyah

witam serdecznie,

mam krotkie pytanie..

moja siostra 5 lat temu wyjechla do stanow i ..została. niestety nielegalnie... mam pytanie, chcialabym starac sie o wize zeby przynajmniej ja zobaczyc.. a przy okazji zobaczyc troszke stanow i pofotografowac- jestem na 2 roku w szkole foto...

mam dobra prace, szkołę.. skonczone studia.. mieszkanie..i jakos nie mam zamiaru zostac w stanach..gdzie moje wyksztalcenie jest g*** warte...

czy mimo wszystko moga mi zabronic polecic na 3tygodnie?....

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...