Skocz do zawartości

Ostrzeżenie Dla Osób, Które Kiedykolwiek Przedłużyły Pobyt W Stanach Zjednoczonych


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
przepraszam ze sie wtrace ale co to jest promesa? czym sie rozni od wizy <_< bo zastanawiam sie na ile mozna najmniej dostac status w usa ostatnio jak bylam to dali mi na 3 mies za to mojej mamie na pol roku od czego to zalezy? <_<

Promesa to jest to, o co starasz się w konsulacie/ambasadzie.

Wiza to jest stempel w paszporcie.

Promesę można dostać maksymalnie na 10 lat, a minimalnie? Nawet jedynie na czas wycieczki, czyli na to, co się wskazało we wniosku DS156 przy staraniu się o wizę.

Wizę na lotnisku też można dostać na zaledwie kilka dni/tygodni, a najdłużej można dostać na 6 miesięcy.

I oczywiście, że urzędnik może Cię nie wpuścić.

Zależy od tego jak często latasz, na jak długo... Składa się na to wiele czynników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Ambasady masz nawet takie cos napisane o tym wpuszczeniu :

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q14_2006.html

I teraz jak lecisz w odwiedziny,cos zwiedzic to czego sie boisz?

tego forum <_< przeraza mnie to co tu czytam... <_<

ja jade do siostry na pare tygodnie ale jak zaczelam czytac to forum to umieram ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelina0426 spokojnie ...Jesli niczego zlego nie zrobilas,lecisz na ten okres czasu i tak tez powiesz to czym sie przejmujesz?to ze kogos nie wpuscili,mial problem to na to sie sklada wiele czynnikow...nie wiem czy wiesz ale teraz jak do Kanady zniesli te wizy (wklejki do paszportu) tez wiele osob boi sie leciec a przeciez w artykulach-stronie ambasady jest napisane kto moze miec problemy,kto nie powinnien leciec itp i nie pisza tego aby kogos straszyc a jedynie po informowac i aby kazdy potem podjal decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jak juz ktos wczesniej napisal... nic sie nie zmienilo... tylko ktos jasno wytlumaczyl jakie konsekwencje sa za pobyt w usa dluzej niz np 6 miesiecy nie wazne czy z wiza czy bez ;) zawsze tak bylo ;) kolorki rzadza kto kumaty ten wie :D do 3 miesiecy zolto do 6 miesiecy pomaranczowo do roku czerwono i pozniej juz tylko czarna kreseczka :PPP NIV....

Sly6 witam ! ja tak rekreacyjnie wpadlem na stare podworko zobaczyc co sie dzieje..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia323

A co w przypadku WAT i miesiącem na podróżowanie? 2 lata temu byłm w USA, wyjazd załatwiało biuro. Bilet powrotny zakupiony na 15.10 a wiza ważna była do 30.09. Na moje zaniepokojone zapytanie dlaczego powrót mam później niz koncowa data wizy, dostałam odp, że wg formulaża DS studenci po zakończeniu pracy mają miesiąc na podróżowanie. Wiza J1 to pozwolenie na pracę a podróżowanie może byc jeszcze 30 dni po jej zakończeniu. Wróciłam więc do Polski 15 dni po wygaśnięciu wizy... Czy mgę mieć problemy z kolejną podróżą do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...