Skocz do zawartości

Ostrzeżenie Dla Osób, Które Kiedykolwiek Przedłużyły Pobyt W Stanach Zjednoczonych


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maaliyah

widze ze nawet tutaj zdarzaja sie odpowiedzi rodem z forum na wp :) pozdrawiam pustaka:P wyzej

i tak oczywiscie macie racje:) wszyscy klamia wyludzaja ... i to tylko polacy:)gratulacje:) na koniec tematu dzieki za pomoc

to jest wlasnie polska goscinnosc... normalna rozmowa bez zadnych wrednych awersow a w zamian co? jim cos tam ktory polecial po tekstach o afryce... gratuluje dylpomacji w rozmowie..

i stwierdzam ze poziom inteligencji nie przegracza poziomu inteligencji dody.

UROCZO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
to jest wlasnie poslka goscinnosc...

Goscinnosc? Ktos cie zapraszal?

normalna rozmowa bez zadnych wrednych awersow a w zamian co? jim cos tam ktory polecial po tekstach o afryce... gratuluje dylpomacji w rozmowie..

Normalna rozmowa opiera sie na uczciwosci, z obu stron, ty natomiast nadinterpretujesz rzeczywistosc doginajac ja do swoich przekonan, bo wszyscy sa winni tylko nie ty. Prawdopodobnie calkowicie nieswiadomie starasz sie zastosowac w "rozmowie" ze mna czwarta zasade Alinsky'ego - zapewniam cie, to nie dziala.

i stwierdzam ze poziom inteligencji nie przegracza poziomu inteligencji dody.

Nie tobie oceniac moj poziom inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Serdecznie wszystkich pozdrawiam,

Czytam forum i przecieram oczy ze zdumienia...nie podejrzewałam, że możemy mieć aż takie problemy z wjazdem na teren Stanów. Ziarno niepokoju zostało zasiane i teraz ja zastanawiam sie czy nie bede miała problemów.

10 lat temu spedziłam rok w Stanach w ramach programu dla au pair. Wróciłam w terminie, czyli w 13 miesiącu pozwalajacym uczestnikom programu zostac 1 miesiąc po wygaśnięciu wizy J1. W trakcie pobytu złozyłam formularz o przedłużenie wizy, nie dostałam żadnej odpowiedzi i wróciłam o wyznaczonym czasie.

Powiedzcie, czy mogę spodziewac sie jakichkolwiek problemów przy wjeździe, z powodu próby przedłużenia pobytu? Pomimo faktu, że wróciłam w wyznaczonym terminie?

i jeszcze jedno: skąd mam pewność,że przy opuszczaniu kraju zostało to odnotowane skoro nie mam stempla w paszporcie, który by to potwierdzał? Słyszałam o formularzach I94 i I94W, które sa tego p otwierdzeniem ale nie pamietam czy zostały one "wypięte" z paszportu przy powrocie- kurcze w koncu było to 10 lat temu i nawet nie zwracałam na takie rzeczy uwagi....

Będę wdzięczna za Waszą pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze twoja wizyta miala miejsce jeszcze przed aktem terrorystycznym w 2001.

Istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo ze tego faktu nie maja odnotowanego w komputerach. Dopiero po 9 11 jak wprowadzono Patriot Act w ramach tego przepisu podciagaja pomalu wszystkie mozliwe agendy do jednej bazy danych o kazdej osobie ubiegajacej sie o wize badz wjazd do USA. Dlatego grzechy starsze niz 2001 nie musza widniec w komputerze i prawdopodobnie nie widnieja. Baza danych w ramach Patriot act zostala utworzona dopiero po 9 11 2001 nadal sie rozbudowuje.

Jesli bedziesz stawac po wize potwierdz wszystko tak jak bylo bylas, wrocilas na czas pobytu nie przedluzylas wrocilas na czas.

Gdyby padlo pytanie czy probowalas pobyt przedluzyc wtedy mozesz wspomniec o tym fakcie w zadnym innym wypadku nie mow.

Po prostu nie mow wiecej niz potrzeba, ale nie klam bo zapewne wiesz ze klamstwo jest gorsze niz samo przestepstwo, moze ci zamknac droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5-letnim pobycie w USA ,wrocilem do kraju w 1991 r. Po trzech latach /1994/ zlozylem wniosek 156 o wize, przyznajac sie do przedluzonego pobytu. Mialem wyznaczony termin rozprawy sadowej o odszkodowanie /wypadek /.,oczywiscie wizy nie otrzymalem.Rok temu zlozylem wniosek o wize przyznajac sie do przedluzenia pobytu i odmowy wizy.Mieli klopot bo z 20 min. calym zespolem szukali mnie w systemie i chyba nie znalezli /wnioskuje po minach/.Dostalem promese wizy na 10 lat. Oficer na lotnisku w USA sprawdzil moja prawdomownosc pytajac czy jestem pierwszy raz w Stanach.Dostalem wize na 6 m-cy.Po 6 tyg. wrocilem do kraju. Czy wg informacji zawartych w temacie oraz niektorych postach,musze jeszcze raz starac o wize? Mam promese do 2018 roku.Czy immigration na lotnisku ma podstawy do niewpuszczenia mnie do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz starac sie o promese bo ta ktora masz jest wazna

Natomiast czy wpuszcza cie na lotnisku a tym bardziej na ile zalezy od rozmowy i widzimisie urzednika.

Zalezy po co lecisz na jak dlugo jak bardzo przekonasz w rozmowie ze masz zamiary czysto odwiedzinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze twoja wizyta miala miejsce jeszcze przed aktem terrorystycznym w 2001.

Istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo ze tego faktu nie maja odnotowanego w komputerach. Dopiero po 9 11 jak wprowadzono Patriot Act w ramach tego przepisu podciagaja pomalu wszystkie mozliwe agendy do jednej bazy danych o kazdej osobie ubiegajacej sie o wize badz wjazd do USA. Dlatego grzechy starsze niz 2001 nie musza widniec w komputerze i prawdopodobnie nie widnieja. Baza danych w ramach Patriot act zostala utworzona dopiero po 9 11 2001 nadal sie rozbudowuje.

Jesli bedziesz stawac po wize potwierdz wszystko tak jak bylo bylas, wrocilas na czas pobytu nie przedluzylas wrocilas na czas.

Gdyby padlo pytanie czy probowalas pobyt przedluzyc wtedy mozesz wspomniec o tym fakcie w zadnym innym wypadku nie mow.

Po prostu nie mow wiecej niz potrzeba, ale nie klam bo zapewne wiesz ze klamstwo jest gorsze niz samo przestepstwo, moze ci zamknac droge.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :) Promese dostałam jakies 6 lat temu, ale nie było okazji z niej skorzystac i teraz głupio by było zobaczyc tylko lotnisko:))

Abi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byles powyzej 1 roku nielegalnie masz zakaz wjazdu na 10 lat.

obojetnie o jaka wize sie nie bedziesz starac to masz zakaz przez ten czas..po 10 latach zobaczysz czy Ci dadza wize...

ps to juz Ci napisalem pare postow dawniej jak wyglada Twoja sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...