Skocz do zawartości

Papiery Z Rfe Wyslane Pod Zly Adres!


Kamildzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Boze, normalnie nic, tylko sobie strzelic w leb!

W koncu, po wielu trudach i znojach, po dwoch miesiacach (!) udalo nam sie skompletowac potrzebne dokumenty, bo dostalismy RFE z AOS w lutym.

Wyslalismy to wczoraj, ale na adres Chicago, zamiast tam, gdzie kaza odsylac RFE!

Dzwonilismy na poczte, do USCIS i powiedzieli, ze mamy dwie opcje: albo czekac, sprawdzac case status kazdego dnia, czy moze cos ruszylo, albo odeslac nowy pakiet. No dobra, mozemy odeslac nowy pakiet, ale mamy kopie, wiec znowu trzeba bedzie zalatwiac oryginaly (mowie o I-864 joint sponsora), do tego oryginaly tax returns!

Normalnie jestem wsciekla, bo mi taka wazna rzecz umknela. Kurr, napisali maczkiem, gdzies miedzy linijkami tekstu - to mial byc test na czytanie ze zrozumieniem, czy jak? Grrrr.

Co robic? Czekac? Odsylac nowy pakiet? Dzwonic? Czy ktos tez byl na tyle zakrecony, ze mial taki sam problem i moze udzielic rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze, normalnie nic, tylko sobie strzelic w leb!

W koncu, po wielu trudach i znojach, po dwoch miesiacach (!) udalo nam sie skompletowac potrzebne dokumenty, bo dostalismy RFE z AOS w lutym.

Wyslalismy to wczoraj, ale na adres Chicago, zamiast tam, gdzie kaza odsylac RFE!

Dzwonilismy na poczte, do USCIS i powiedzieli, ze mamy dwie opcje: albo czekac, sprawdzac case status kazdego dnia, czy moze cos ruszylo, albo odeslac nowy pakiet. No dobra, mozemy odeslac nowy pakiet, ale mamy kopie, wiec znowu trzeba bedzie zalatwiac oryginaly (mowie o I-864 joint sponsora), do tego oryginaly tax returns!

Normalnie jestem wsciekla, bo mi taka wazna rzecz umknela. Kurr, napisali maczkiem, gdzies miedzy linijkami tekstu - to mial byc test na czytanie ze zrozumieniem, czy jak? Grrrr.

Co robic? Czekac? Odsylac nowy pakiet? Dzwonic? Czy ktos tez byl na tyle zakrecony, ze mial taki sam problem i moze udzielic rady?

ja bym wyslala jeszcze raz tam gdzie trzeba

szanse na to ze z chicago to przesla w odpowiednie miejsce sa, ale szkoda czasu

tax transcipts mozna zamowic telefonicznie z IRS i przychodza w przeciagu tygodnia

i pamietaj ze zawsze wysylasz tylko kopie i tylko wniosek musi byc oryginalnie podpisany,

i pamietaj zeby zalaczyc kopie listu o RFE i jakis wyjasniajacy cover letter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja mialam identyczna sytuacje tylko ze prawnik wysylal i dostalismy informacje ze nie dostali dokumentow i ze nastepnego dnia sprawa idzie na hold. na twoim miejscu umowilabym sie jak najszybciej na infopass, i powiedziala urzednikowy jaka jest sytuacja, my tak zrobilismy, on zadzwonil do tego miejsca gdzie powinni wyslac dokumenty i powiedzial co i jak, nastepnie zadzwonil tam gdzie te dokumenty faktycznie zostaly wyslane i przeniesli je w prawidlowe miejsce.

wiec glowa do gory, moze da sie jakos odkrecic.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysl, ale nie mamy juz za wiele czasu. Podobno na InfoPass czeka sie kilka tygodni, a na poczatku maja minie 87 dni od RFE.

Moj drugi sponsor wlasnie przywiozl mi papiery, bedziemy wysylac jeszcze raz. Martwi mnie tylko brak rozowego RFE Notice - napiszemy list, z jakiego powodu mamy tylko kopie, moze wtedy beda wyciagac papiery z Chicago. Juz mialabym to z glowy, gdyby nie tak prozaiczny blad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od miejsca, ale osobiscie robilam infopass dla mesio007 i bylo mnostwo wolnych terminow nawet na ten sam dzien w ktorym robilam spotkanie. Wystarczylo kartke wydrukowac i pojsc. I czasem tak mam z ludzmi, ze dzisiaj o 9 rano robimy appointment na dzisiaj na godz. np. 11 <_<

Czasem zas jest tak, ze np. w NJ nie mam zadnego terminu wczesniej niz za 2 tygodnie.

Zalezy od ilosci osob robiacych spotkania w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...