Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Co do promesy - to chyba nie ma mozliwosci wyboru, czy sie ja chce, czy nie, jesli chodzi o kraje nalezace do VWP?

Do 90 dni nie ma i tyle.

Myle sie?

Oczywiście, że się mylisz. Jeśli Polska wejdzie do VWP, każdy Polak będzie mógł się nadal umówić na rozmowę z konsulem po wizę turystyczną do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mylisz.

Bo nawet jeśli jesteś obywatelem kraju objętego VWP, to możesz się starać o wizę w konsulacie. Bo np. chcesz pojechać na dłużej, niż te 90 dni. A wtedy jedyna opcja dla Ciebie, to postarać się o wizę.

GEEEEEZ!!!!

GDZIE jest mowa o PONAD 90 dni!!!???

Coscie sie tak na te 90 dni uwzieli????

Oczywiście, że się mylisz. Jeśli Polska wejdzie do VWP, każdy Polak będzie mógł się nadal umówić na rozmowę z konsulem po wizę turystyczną do USA.

Jaka jest podstawa tego twierdzenia.

Tylko BLAGAM, nie pisz mi o 90 dniach, pracy, nianczeniu, etc.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie: jedziesz na miesiac - czy mozesz isc do konsulatu po wize, nawet jesli jej nie potrzebujesz?

Jesli tak, to na jakiej podstawie?

Nie pytam o czyjes domysly, a o fakty, przepisy, etc.

I to NIE JA zaczalem o tych 90 dniach i innych zalozeniach - moze jestem za malo rozgarniety, ale dla mnie watek (jak i cala "afera" z wizami) dotyczyl ruchu bezwizowego, TURYSTYCZNEGO, w zalozeniu DO 90 dni, bo powyzej i tak TRZEBA sie o wize starac, nawet w VWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo...

The Visa Waiver Program (VWP) allows citizens of participating countries to travel to the United States without a visa for stays of 90 days or less, when they meet all requirements. Travelers must be eligible to use the VWP and have a valid Electronic System for Travel Authorization (ESTA) approval prior to travel. If you are eligible to travel on the VWP, but prefer to have a visa in your passport, you may still apply for a visitor ( B ) visa.

http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#overview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie: jedziesz na miesiac - czy mozesz isc do konsulatu po wize, nawet jesli jej nie potrzebujesz?

Oczywiście. Możesz iść do konsulatu po wizę nawet nawet jak jesteś w ruchu bezwizowym i jedziesz na jeden dzień.

Jesli tak, to na jakiej podstawie?

Nie pytam o czyjes domysly, a o fakty, przepisy, etc.

Na dokładnie takiej samej zasadzie jak dotychczas. Zrozum, ruch bezwizowy zdejmuje obowiązek posiadania wklejki a nie całkowicie zakazuje jej otrzymania. Czyli w ruchu bezwizowym dostajesz wybór, którego w przeciwnym przypadku nie masz - generalnie zyskujesz nic nie tracąc. By doszukać się minusów w takiej sytuacji to trzeba się namęczyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...