Skocz do zawartości

Latanie Bez Wiz Zostanie Marzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Air Express, skąd w Tobie tyle goryczy i nienawiści?

I dlaczego obrażasz innych? To Ci poprawia samopoczucie?

Akma nikogo tu nie zgrywa.

To raczej Ty uważasz się za kogoś lepszego.

Ja właśnie dlatego jestem nieufna w stosunku do Polaków, zwłaszcza za granicą. Nie dziwi mnie, że Polacy trzymają się od siebie z daleka, żadna przyjemność trafić na kogoś takiego jak Air. Tacy jak on dorabiają sobie do tego teorię, że robię to, bo czuję się "wielką Amerykanką", bo ich wąskie horyzonty postrzegania świata nie pozwalają im dostrzec prawdziwych przyczyn mojej nieufności. Mnie po prostu wstyd za takich Polaków i nie chcę mieć z nimi nic do czynienia, co nie oznacza, że zapominam o swoich korzeniach. Nie chcę tu nikogo urazić, ale dla mnie tacy ludzie jak Air to nie patrioci, tylko chorzy nacjonaliści.

A propos nacjonalizmu i rasizmu (któremu Air też dał upust w poprzednim poście), mój mąż jest akurat biały, więc nie miał w Polsce żadnych przykrości związanych z kolorem skóry, ale mam znajomą, która jest żoną czarnoskórego, przemiłego człowieka. Kilka lat temu pojechali do Polski i wierzcie, zdarzały się nie tylko krzywe spojrzenia Polaków, ale i splunięcia w jego stronę, zwłaszcza jak szli razem - to pewnie dlatego, że tacy ludzie jak Air uważają, że "Polki dla Polaków" i nie są w stanie zrozumieć, że czarnoskóry człowiek to lepszy mąż i ojciec niż biały nacjonalista. A stwierdzenie Aira, że pewnie w urzędzie nie obsłużyli mojego męża, bo jest czarny??? Wiecie co, pewnie nie zdziwiłabym się, gdyby rzeczywiście był czarny i nie chcieliby go z tego powodu obsłużyć, bo takich ludzi jak Air jest niestety wielu, przykre, ale prawdziwe. Ci moi znajomi już od pięciu lat nie byli w Polsce, bo nie chcą narażać siebie i dzieci na przykrości. Siedzą w Stanach i tu im nikt nie dokucza. No chyba że przyjedzie taki Air i przypadkowo spotka ich na ulicy. Może w związku z tym lepiej byłoby, żeby taki Air siedział sobie w Polsce, zamiast "srać" na dywan białym i czarnym Amerykanom, zgodnie z zasadą "Polska dla Polaków, Stany dla tolerancyjnych" ;)

akma dowiedzialem sie tego ze raz ,czy Twojego meza wpuscic czy tez nie bedzie zalezalo od urzednika na lotnisku ale jako takiego zakazu nie ma (hm takie prawo ).Na dzien dzisiejszy i teraz mozna zlozyc przedluzenie pobytu(ruch bezwizowy) nawet na 1 tydzien przed koncem ale powinno sie zlozyc to wczesniej aby byl czas na wydanie decyzji :) bo te 45 dni jest dla osob ktore maja wizy lub tez karte pobytu.

A nie przyjeli Ci tego raz bo moze wtedy nie bylo tego w prawie ujete lub tez poprostu urzednikom sie nie chcialo..wtedy trzeba pisac do Wojewody danego lub tez kontaktowac sie z urzedem do spraw cudzoziemcow:

http://www.udsc.gov.pl/

Dzięki, sly, zachowałam sobie linka, na pewno się przyda, jak nie mnie, to innym :)

Tylko że my byliśmy właśnie w urzędzie do spraw cudzoziemców! Na miesiąc przed wygaśnięciem czasu pobytu. I powiedzieli nam, że za późno. To gdzie mieliśmy interweniować, skoro Ty mówisz, że interweniować trzeba w urzędzie do spraw cudzoziemców... Dobre, urzędowa szopka, przepisy tylko w teorii, a w praktyce zupełnie coś innego :D Mam nadzieję, że równie wesoło będzie przy kolejnym przekraczaniu granicy Polski :)

Dlatego że angielski uważa się za język międzynarodowy. Po angielsku rozmawiać będzie, oprócz (co oczywiste) Amerykanina, Brytyjczyka czy Australijczyka, turysta ze Skandynawii, Beneluksu czy nawet z Niemiec. IMO to wstyd że w urzędzie tego typu nikt nie mówi po angielsku. Nie dlatego że Amerkanon należy w doopę włazić. Dlatego że ludzie na calym świecie uczą się angielskiego po to, by za granicą móc się porozumieć.

Dokładnie o to chodzi, Jackie. Ale jak ktoś jest ignorantem, to tego nie pojmie :rolleyes:

Amerykanie moze nie znaja jezykow obcych, co nie znaczy ze nie maja z nimi do czynienia -- we wlasnym kraju! Szkola publiczna kalifornijska obo ktorej mieszka moja siostra ma dzieciaki mowiace w 11 jezykach, a jezeli ta szkola wysyla jakiekolwiek pisma i komunikacje do rodzicow to jest obowiazkowo w 5 jezykach. Pobliskie biura stanowo-federalne tez maja tlumaczy. To wszystkio na koszt podatnikow, notabene. Ludzie ktorzy zarzucaja Amerykanom jakas prowincjonalnosc po prostu nie wiedza what they're talking about.

Dokładnie, cokolwiek chciałoby się załatwić w CA, można to zrobić po angielsku lub hiszpańsku. A urzędy zatrudniają ludzi mówiących też innymi językami. Mnie biometrics robiła Rosjanka, dzięki czemu miałam okazję przekonać się, że jeszcze coś pamiętam z nauki w podstawówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Akme skoro tak psioczysz na polske po co tu wchodzisz , idzi na forum amerykanskie , i wogole po co jezdzisz do polski , a i wigilje tez pewnie obchodzisz jak polacy - wiec zadna i tak z ciebie amerykanka - ot szara gaska co chwycila kolesia na papiery i od tego troszke jej sie priorytety myla . Co do rasizmu pytajac jaki twoj moz ma kolor nie oznacza ze jestem rasista , spotkalem kilku czarnoskorych w Polsce i kazdy z nich bardzo sobie chwalil polska goscinnosc i jedzenie , wiec bajki o rasizimie schowaj mezowi pod poduszke .

Zadko ktory polak bieze za zone chinke , amerykanke czy jamajke a to dlatego ze chce podtrzymywac polskie tradycje i wychowywac w nich dzieci a nie na swieta zajadac rakuny i tanczyc taniec Zulu Gula - dlatego polacy preferuja polki (oczywiscie nie pustoglowe) . Natomiast Polki maja gdzies tradycje i korzenie liczy sie papier a pozniej szpan , a czesto (znam wiele przypadkow) powrot do polski z kolorowym przychowkiem bo jej wspanialy kolorowy chlopak okazal sie mezem i ojcem pieciorga zostawionych w Haiti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, nic nie dociera do Airheada. Ale można się chociaż z niego pośmiać :)

Robaczku, na forum pomagam - w miarę swoich możliwości - tym, którzy szukają pomocy. Przejrzyj moje posty, a potem pytaj. W odróżnieniu od ciebie, nie obrażam wszystkich wokół, ale mogę być niemiła dla tych, którzy szukają zaczepki. Na Polskę absolutnie nie psioczę, tylko na ludzi twojego pokroju, ale ty tego nie zrozumiesz, bo jesteś zbyt ograniczony. Twoje posty to jakiś "nacjonalistyczny totalitaryzm". Zamiast wypisywać brednie, może zrób powtórkę polskiej ortografii, bo chyba rzadko robiłeś to w szkole. Trochę wstyd, taki wielki "patriota" i takie błędy sadzi. Nie boisz się, że moje dzieci będą pisały po polsku lepiej od twoich? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akme skoro tak psioczysz na polske po co tu wchodzisz , idzi na forum amerykanskie , i wogole po co jezdzisz do polski

A co to Ciebie obchodzi? :)

a i wigilje tez pewnie obchodzisz jak polacy - wiec zadna i tak z ciebie amerykanka - ot szara gaska co chwycila kolesia na papiery i od tego troszke jej sie priorytety myla . Co do rasizmu pytajac jaki twoj moz ma kolor nie oznacza ze jestem rasista , spotkalem kilku czarnoskorych w Polsce i kazdy z nich bardzo sobie chwalil polska goscinnosc i jedzenie , wiec bajki o rasizimie schowaj mezowi pod poduszke .

Zadko ktory polak bieze za zone chinke , amerykanke czy jamajke a to dlatego ze chce podtrzymywac polskie tradycje i wychowywac w nich dzieci a nie na swieta zajadac rakuny i tanczyc taniec Zulu Gula - dlatego polacy preferuja polki (oczywiscie nie pustoglowe) . Natomiast Polki maja gdzies tradycje i korzenie liczy sie papier a pozniej szpan , a czesto (znam wiele przypadkow) powrot do polski z kolorowym przychowkiem bo jej wspanialy kolorowy chlopak okazal sie mezem i ojcem pieciorga zostawionych w Haiti.

Pomijając żenujące błędy ortograficzne "prawdziwego Polaka" - bredzisz jak potłuczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie opowiedz lepiej jaka ty jestes inteligentna i poprawnie piszesz tak ze nawet nie potrafilas sama glupich papierow wyslac na GC i meczylas Karine ktora sleczala nad papierami , za ktore nawet nie raczylas jaj zaplacic , bo Karina to darmowy adwokat co by pomagac takim szarym gesia ktore pozniej wyzej sraj.... niz widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie opowiedz lepiej jaka ty jestes inteligentna i poprawnie piszesz tak ze nawet nie potrafilas sama glupich papierow wyslac na GC i meczylas Karine ktora sleczala nad papierami , za ktore nawet nie raczylas jaj zaplacic , bo Karina to darmowy adwokat co by pomagac takim szarym gesia ktore pozniej wyzej sraj.... niz widza.

:)

GĘSIOM. Nie GĘSIĄ. Proponuję powrót do podstawówki. Papiery wypełniałam sama - proponuję ponowne poczytanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jackie usunelas moj post jak napisalem ze w amerykanskich szkolach polskiej ortografi mnie nie uczyli , widac zazdroscisz to tak bys chciala mowic z akcentem a tak zawsze bedziesz cos ala pani do sprzatania domu

Jesteś tak niesamowicie głupi że aż cudowny :)

Jeśli naprawdę sądziłeś że nie sprawdzę od razu po pierwszym twoim wygłupie że masz teraz nowego nicka ale to samo IP co niejaki prolo, to jesteś jeszcze głupszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze to otwieram ale musze akme odpisac

ten urzad jest pod Wojewoda i do niego nalezy sie udac z interwencja jesli w urzedzie takie cos zajdzie,w warszawie za duzo Ci nie pomoga ale moga np podac Ci przepis na ktory mozesz sie podpiac-pokazac bo Wojedowa moze tutaj duzo no chyba ze Wojewoda wyda decyzje inna to wtedy pozostaje Warszawa :)

Bo w przepisach nie jest jasno napisane i dlatego tez wychodzi jak wychodzi ..

Panietaj ze jesli cos nie bedzie grac wtedy udaj sie wyzej lub tez dzwon do Warszawy :)

a teraz zamykam temat,,jak cos to czekam na PW

ps dla mnie nie jest istotne kto z kim przystaje,wazne jest dla mnie abym nie dostal zlego od tej osoby i na to zawracam uwage a reszta ,jak ktos sie kocha-szanuje to nalezy to uszanowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...