Skocz do zawartości

Latanie Bez Wiz Zostanie Marzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

AirExpress, napisałam przecież, że osobiście wolałabym, żeby mój mąż musiał mieć wizę do Polski, bo wtedy byłoby mniej kłopotów z przedłużaniem pobytu (wręcz nie byłoby potrzeby przedłużania, gdyby miał pozwolenie na 6-miesięczny pobyt), więc nie rozumiem, skąd twoja frustracja. Myślę jednak, że nie musiałby stać w długich kolejkach po wizę przed konsulatem polskim, bo Amerykanie nie latają do Polski tak tłumnie jak Polacy do USA. Kolejki byłyby ewentualnie przed konsulatami Wlk. Brytanii, Francji czy Włoch :D

Sporo Polaków przedłuża pobyt w USA na miesiąc przed terminem w I-94 (były nawet przypadki, że na 2 tyg. przed), ale Amerykaninowi w Polsce nie wolno tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sly6, żeby chociaż podanie mógł złożyć, to byłoby super, ale nawet tego nie pozwolili mu zrobić. Wtedy chociaż jest dokument, że czeka się na decyzję w sprawie przedłużenia pobytu. Wielu Polaków składa papiery późno, a przedłużenie dostają, mimo że większość zapewne nie przebywa w USA przez rok czysto turystycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie mogą przebywać w Polsce (ogólnie w strefie Schengen) przez 90 dni. Jeśli chcą przedłużyć pobyt, to muszą złożyć wniosek najpóźniej 45 dni po przyjeździe. My byliśmy w urzędzie ds. cudzoziemców w Krakowie 60 dni po przyjeździe i dowiedzieliśmy się, że już za późno na składanie wniosku. Dodam jeszcze, że w tym urzędzie nie było ani jednego urzędnika, który mówiłby po angielsku, więc niech nikt nie wysyła tam cudzoziemca samego, bo nawet nie zrozumie jak "kulturalny" urzędnik powie mu: "Jak się przyjeżdża do Polski, to niech mówi po polsku". Przed biurem w Krakowie ostrzegam, bardzo antyamerykańska atmosfera tam panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj akma z tą anty-amerykańskością, bo drugiego tak proamerykańskiego kraju w Europie chyba nie ma. A co do języków wiadomo, że jak się pracuje na stanowisku obsługującym cudzoziemców powinno się biegle mówić po angielsku, więc nie wiem dlaczego owy urzędnik tam pracuje..? Byłem kiedyś tam przelotem i słyszałem angielski w obsłudze petentów z zagranicy, więc to był chyba odosobniony przypadek.

Z drugiej strony niech Amerykanie też się nauczą paru słówek po polsku, bo Polacy nie gęsi i swój język mają...ja jak wyjeźdżam do jakiegoś kraju to staram się porozumiewać w lokalnym języku, nawet używając podstawowych zwrotów i jest to bardzo dobrze przyjmowane.

A tak np. we Francji (z wyjątkiem młodych i punktów turystycznych itp.) to tylko po francusku można porozmawiać. Francuzi stosują to dla zasady: jesteś we Francji mów po francusku. Podobnie w Italii, mało Włochów komunikuje się po angielsku.

Także przydałoby się trochę pokory, a nie od razu krytykańctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akma a gdzie w usa w urzedzie emigracyjnym gdzie mozna przedluzyc pobyt urzednik mowi po Polsku .Myslisz ze twoj luby hamerykanin to maja wyjatki robic mowic dla niego po angielsku i klaniac mu sie w pas . Obowiazuja go takie same przepisy jak wszystkich cudzoziemcow . I bzdur nie pisz bo osobiscie jezdzilem ze znajomym do urzedow wojewodzkich (znajomego zona jest Polka ) i kazdy byl dla niego mily , i nie bylo glupich pytan podczas rozmowy , i byl na miejscu tlumacz , a to ze nie mozna przeduzyc pobytu po ilus dniach to jest przepis i nie widze powodu dlaczego mieno by go zmieniac z powodu jakiegos amerykanca ktoremu sie nie chcialo zlozyc papierow na czas bo mysli ze z 10$ w kieszeni jest pepkiem swiata i nalezy mu sie wszystko . Jesli ci sie nie podoba niech twoj luby wystapi o pobyt staly w Polsce nie bedzie problemow .

Ps kogo to interesi ze amerykance jezdza czy nie do polski , oni od kazdego polaka udajacego sie do usa biora 131 usd to niech polacy pomysla i wspolnie z unia pobieraja od nich 131 usd za wize shengen , oj wtedy by sie hamerykanie burzyli bo jak to tyle kasy bulic za wize jak im nawet szkoda 1usd na dobre piwo wydac tylko kupuja siki za 50 c

A co twoj maz mialby robic 6 miesiecy w Polsce , amerykanie na wakacje jezdza co najwyzej na 1 tydz a i to im za drogo no chyba ze tego twojego meza to by twoi rodzice utrzymywali przez taki dlugi czas - oj to amerykanca jak najbardziej pasuje .

Sorry ale zrobilas goscia na papiery i myslisz ze chwycilas Pana Boga za piety i ze teraz wszyscy maja wam nadskakiwac bo twoj chlop ma paszport amerykanski - tylko kogo to interesuje ze on ma paszport usa , w Polsce jest on narowni traktowany z chinczykiem , czy ukraincem , albo etiopczykiem, a jak nie umie ruszyc tylka i jest Lazy Boy by zlozyc to co trzeba na czas to niech siedzi w usa i nagrywa dokument np w detroit o przestepczosci ktora tam jest wieksza niz w calej Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle odbieglismy troche od tematu

Nie wiem czy wiecie ale dzis jest ostatni dzien kiedy to obowiazuje te magiczne 10 % odmow..od 1 lipca bedzie 3 % ...

Rola urzednika ,czlowieka jest tak rozmawiac aby bylo wszystko jasne ,zrozumiale i uprzejme a jak jest to widac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Polacy zaraguja jakos na te 3 procent , mysle ze nie bo czekaja na te nieuzbroione patrioty do cwiczen a caly swiat sie z nich nabija jacy to sojusznicy usa ze daja sie robic w jajko .

Sly urzednicy sa rozni wszedzie w usa trafilem na super i trafilem na tych nadetych tak samo w Polsce czlowiek jest czlowiekiem czy w usa czy w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...