Skocz do zawartości

Latanie Bez Wiz Zostanie Marzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jestem również ciekaw jak to będzie z tymi wizami do Stanów dla Polaków. Coraz bardziej jednak wydaje mi się, że to takie kiełbasy wyborcze rzucane przez polityków obu stron przed różnymi wyborami. Temat ciągnie się od lat i nic się de facto nie dzieje. Miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni. :=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że interesowałem się tematem wiz chciałem dodać że moim zdaniem jedynym sposobem do wejścia Polski do programu Bezwizowego jest odwrócenie się od USA; wiem że może to dziwnie brzmi ale sami ocencie

im bardziej Polska stara się by wejść do tego programu czyli pomoc w Iraku Afganistanie popieranie różnych kampaniii itp tym bardziej nam obiecuja i na tym się kończy a nie oszukujmy się we wrześniu dolar będzie poniżej 3 zł i tak naprawde nikt tam nie pojedzie dla pracy żeby wspomoc rodzine a Ameryka to już nie jest to co 10 lat temu. Wprowadzenie wiz dla Amerykanów to doskonały pomysł z tym że zamiast opłaty 137 dolarów trzeba zrobic przelicznik na 1370 $ wkońcu to są można powiedziec podobne pieniądze bo u nas niektórzy 137$ zarabiaja w tydzien a tam te 1370 tez w tydzien :)

widzisz, zgodze sie ze wypniecie na usa to jest juz jakies rozwiazanie,

ale co do oplat za wizy to sobie bysmy strzelili w stope, bo oni w ramach wzajemnosci zrobili by nam oplaty za wize:

"Opłata za rozpatrzenie podania wizowego nie jest opłatą za wydanie wizy. Obywatele niektórych państw muszą dokonać dodatkowej opłaty za wydanie wizy. Wizy dla obywateli Polski są bezpłatne"

Tak wiec zrobic okienko na okeciu i rzeszowie i zapraszac na rozmowe o rozpatrzenie wniosku wizowego w cenie 131$, kazdemu wize dawac, a przy okazji napomknac ze jest to rozwiazanie stosowane przez ambasady amerykanskie i jak sie nie podoba to prosze dac znac swojemu kongresmenowi.

Finito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tych wizach i mam wrażenie, że wielu jest naiwnych myśląc, że jak wiz nie będzie, to po sprawie. Wiadomo, będzie co najmniej tak jak w Kanadzie jest teraz. Zgadzam się, że istnienie wizy ma plusy, ale też minusy. Uważam również, że Unia Europejska powinna wprowadzić wizy dla obywateli USA. Byłoby wtedy sprawiedliwie. W ogóle w tych kwestiach powinna być prowadzona wspólna polityka unijna. Ale wiadomo, każdy kraj europejski ma swoje interesy...do tego dochodzi pewnie Polonia, której to nie jest na rękę, bo będzie miała znaczne utrudnienia, jeśli dane osoby nie posiadają polskiego paszportu, no ale co stoi na przeszkodzie, by sobie go wyrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko musisz rozumiec ze Obywatele USA nie jada na wizie turystycznej na 6 miesiecy zwiedzac inny kraj !!!

Jesli podrozuja to dookola swiata w takim czasie, a jesli zostaja w innym kraju na dluzej to tez

sa zobowiazani przepisami imigracyjnymi kraju w ktorym mieszkaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale uważam, że nie powinno być tak, żeby UE jednych swoich członków taktowała lepiej, a innych gorzej. W ważnych sprawach powinna mówić jednym głosem. Na zasadzie wzajemności powinny zostać wprowadzone wizy dla Amerykanów chcących przekroczyć granicę UE. No, chyba, że i oni nam zniosą. Oczywiście procedury imigracyjne będą zawsze obowiązywać, co do tego nie ma wątpliwości. Tylko jaka jest sprawiedliwość w tym, by obywatel polski płacił Amerykanom 131$, a oni mieli darmowy wjazd? Dla nich te kilka $ to pikuś, dla nas to dużo. Zasada wzajemności powinna być przestrzegana bez żadnych kompromisów. Zresztą nie oszukujmy się, USA to nie raj, jak się wielu wydaje. Owszem są może większe możliwości, ale w Europie również...Euro stoi wyżej od dolara. Mamy wspólną flagę, hymn, za jakiś czas w Polsce zostanie wprowadzone Euro. Może będzie wspólna Konstytucja, armia...już dziś są wydawane paszporty z nadrukiem UE i potem RP, co w praktyce oznacza obywatelstwo polskie i europejskie. Kto wie, może kiedyś będą Stany Zjednoczone Europy? W każdym razie zasada wzajemności powinna być przestrzegana żelazną ręką, bo inaczej Amerykanie nie będą się z nami liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...