Skocz do zawartości

Latanie Bez Wiz Zostanie Marzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kiedyś wizy nam zniosą, ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle, zanim się to stanie. A konkretniej, za kilka, czy kilkanaście lat Polska dogoni zachodnią Europę pod względem poziomu życia. A jak w Polsce będzie się dobrze żyło, to mało kto będzie jechał do Stanów, chyba tylko na wycieczkę...Nasz kraj byłby o wiele bogatszy, gdyby nie komunizm i zdrada ,,sojuszników". Przecież to jest dopiero 20 lat wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówiłam... Część ludzi trafiająca na to forum dowiaduje się, z czym wiąże się zniesienie wiz turystycznych. Ale myślę, że jakieś 90 procent polskiego społeczeństwa uważa, że zniesienie wiz oznacza, że Polacy będą mogli siedzieć w Stanach bez limitu czasowego i osiedlać się tam. Czemu media nigdy nie dodają informacji, co oznacza zniesienie wiz?! Media też nie wiedzą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde zwyklego Polaka malo to obchodzi. Bardziej zalezy nam na zniesieniu wiz ze wzgledow prestizowych, przeciez obowiazuja nas wizy chyba tylko do Rosji, USA i na Bialorus. Piekna trojka, nie ma co.... :D . Sorry, jeszcze Chiny i pare innych totalitarnych lub nieprzewidywalnych panstw typu Korea Polnocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde zwyklego Polaka malo to obchodzi. Bardziej zalezy nam na zniesieniu wiz ze wzgledow prestizowych, przeciez obowiazuja nas wizy chyba tylko do Rosji, USA i na Bialorus. Piekna trojka, nie ma co.... :D . Sorry, jeszcze Chiny i pare innych totalitarnych lub nieprzewidywalnych panstw typu Korea Polnocna.

Tak, polska duma ludzi rozpiera, do czasu jak zniosą wizy i okaże się, że już nie będzie możliwości przedłużenia wakacji u cioci w Ameryce, czy wykupienia szkoły, żeby zostać na dłużej. Ja już widzę te posty "W ubiegłe wakacje byłem w USA przez 4 m-ce. Czy zawrócą mnie z lotniska?"... i tłumy zawracanych z granicy ludzi. Może dobrze byłoby, gdyby znieśli te wizy dla Polaków na próbę. Po kilku miesiącach ludzie modliliby się o ich przywrócenie.

A tak przy okazji, może ktoś z Was wie... Mój mąż (obywatel tylko amerykański) przy swojej ostatniej wizycie w Polsce został 5 m-cy (NIESTETY, Amerykanie nie mają wiz do Polski, więc mogą przebywać tam tylko 3 m-ce). Czy przed kolejną wizytą w Polsce powinniśmy iść do konsulatu polskiego tutaj, żeby to wyjaśnić? Czy mój mąż może mieć jakieś problemy przy kolejnym wjeździe do Polski? Naprawdę się o to martwię. Szkoda, że Amerykanie nie potrzebują wiz do Polski, bo wtedy mieliby pozwolenie na 6-miesięczny pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc powinien dostac teraz trzyletni zakaz przekraczania polskiej granicy. Na szczescie Polska nie jest krajem totalitarnym i ma inne zmartwienia niz jakis (sorry) Amerykanin ktoremu sie zasiedzialo w Polsce.

Zawsze moze powiedziec ze w 85 dniu pobytu wyskoczyl do Czech a ze piwo tam dosc tanie i nienajgorsze i na dodatek mial bliskie spotkanie z knedlikami to mu zeszlo tydzien na przywracanie gotowosci bojowej i drugi pobyt w Polsce trwal tylko 28 dni. :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalem aby Amerykanina zawrocili za nielegalny pobyt ...

A jesli znow wyjdzie te ponad 90 dni to radze udac sie po wize i wtedy jak nawet taki pobyt wyjdzie dluzej to taka wize mozna przedluzyc :D

a co do gazet to trzeba ich tym zainteresowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...