Skocz do zawartości

Latanie Bez Wiz Zostanie Marzeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc powinien dostac teraz trzyletni zakaz przekraczania polskiej granicy. Na szczescie Polska nie jest krajem totalitarnym i ma inne zmartwienia niz jakis (sorry) Amerykanin ktoremu sie zasiedzialo w Polsce.

Pewnie byłoby sprawiedliwie. Choć z drugiej strony, on tam nie siedział pracując na czarno, ale wręcz przeciwnie, kręcił film dokumentalny, na który wyłożył własne fundusze (czyt. wszystkie fundusze zostawił w Polsce).

Zawsze moze powiedziec ze w 85 dniu pobytu wyskoczyl do Czech a ze piwo tam dosc tanie i nienajgorsze i na dodatek mial bliskie spotkanie z knedlikami to mu zeszlo tydzien na przywracanie gotowosci bojowej i drugi pobyt w Polsce trwal tylko 28 dni. :D:D

Do Czech wyskoczyliśmy dwa razy, nie tylko na piwo i knedliki. Nie wiem, czy wiesz, ale od czasu wejścia Polski do strefy Schengen, nie wbijają pieczątek na granicy z Czechami, czyli takie "przedłużenie pobytu" nie wchodzi w grę. Jedyna opcja teraz to taki wyjazd na Ukrainę, ale ja osobiście bałabym się i wybiłam mu ten pomysł z głowy.

A jesli znow wyjdzie te ponad 90 dni to radze udac sie po wize i wtedy jak nawet taki pobyt wyjdzie dluzej to taka wize mozna przedluzyc

Teraz to już wiemy. Poszliśmy do tego urzędu dwa m-ce po przyjeździe męża do Polski (czyli miał jeszcze pozwolenie pobytu na miesiąc). Oczywiście, jak to w Polsce, problem, bo za późno przyszliśmy, "trzeba przyjść najpóźniej 45 dni po przekroczeniu granicy, bo teraz to już nic nie da się zrobić". Mąż został nielegalnie, bo 45 dni po przekroczeniu granicy jeszcze nie wiedział, że WFFiD w Warszawie nie wyrobi się z jego zleceniem :)

Czyli myślicie, że tej sytuacji nie trzeba wyjaśniać w konsulacie, tak na wszelki wypadek? W urzędzie, gdzie pytaliśmy o przedłużenie pobytu, ludzie byli naprawdę niemili dla męża, zawiść z nich aż kipiała, i boję się, że teraz na granicy też nie będzie obojętności, tylko kolejna dawka żółci. Naprawdę, szkoda, że Amerykanie nie muszą mieć wiz do Polski, wtedy nie byłoby takich problemów.

a co do gazet to trzeba ich tym zainteresowac

Ja już próbuję, może kiedyś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

akma urzednicy na calym swiecie sa tacy sami,zobacz nawet po wpisach na forum ile to osob pisze jak byli potraktowani czy to granicy,po wize jak poszli

i mozna roznie trafic,bo urzednik jest czlowiekiem a jak wiadomo na dobrego czlowieka trafic to jak wygrac pare dobrych milionow ..

co do Ukrainy to bylo jechac z wycieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Czech wyskoczyliśmy dwa razy, nie tylko na piwo i knedliki. Nie wiem, czy wiesz, ale od czasu wejścia Polski do strefy Schengen, nie wbijają pieczątek na granicy z Czechami, czyli takie "przedłużenie pobytu" nie wchodzi w grę. Jedyna opcja teraz to taki wyjazd na Ukrainę, ale ja osobiście bałabym się i wybiłam mu ten pomysł z głowy.

I slusznie, ukrainski samogon jeszcze bardziej niebezpieczny od czeskiego piwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze te zasady sa od dawna ,zobacz nawet na forum jest watek o tym co bedzie jak ktos tak bedzie lecial..Ambasada napisala to ostrzezenie juz od lutego 2009 bo bylo pare przypadkow kiedy to takie osoby sie zawrocilo ..

No ale moze to do wiekszej ilosci osob dojdzie jak napisali taki artykul,chociaz sie znajda tacy co beda ryzykowac ...

szkoda ze nie napisali ze jak ktos takie cos zatai a wyjdzie to bedzie miec tez klopoty w ruchu bezwizowym jak kiedys Polska bedzie w tym ruchu..No ale moze takie cos dopisza jak juz bedziemy w tym programie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, właśnie , jak w tvn24, wiadomo juz to od dawna , ale dobrze ze takie medium TVN wywleka to co czas jakiś. A że stary wątek (znany Wszysktim na usa info) ale w "powiedzmy" w nowej oprawie, to doklejam ku przestrodze :D Z tego samego powodu co Ty napsiałes , żeby większe spektrum ludzi to zobaczyło i zdało sobie spraw z decyzji które podejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akma twoj maz przekroczyl czas w pl wiec dlaczego ma byc traktowany ulgowo . No ciekawe czy bys sie tak radowala jak by byly wizy dla amerykancow , i jak by twoj mezulek musial dralowac pociagiem albo samolotem po wize do np New Orlean , tam by odstal caly dzien przed brama pozniej zszedl do piwnicy do okienka i by uslyszal psikro mi sie pan nie kwalifikuje a 131 usd nie zostana zwrocone bo to oplata za rozmowe z polskim konsulem , a i plus oplata telefoniczna .

To my Polacy winimy nasz rzad ze jest sluzalczy i nie potrafi droga wzajemnosci wprowadzic oplaty 131usd za wize shengen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...